Jak urządzić podwórko przy Nobla?

Jak urządzić podwórko przy Nobla?

Konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania podwórka pomiędzy ulicami Nobla, Rydygiera, Paulińska, Pomorska

Podwórko w kwartale ulic Nobla, Rydygiera, Paulińskiej i Pomorskiej to niewielkie wnętrze, które jest wspólną, sąsiedzką przestrzenią wielu mieszkańców; dzieci i dorosłych, i właśnie dlatego tak ważne jest, aby było ono dobrze urządzone. Rosnąca tu zieleń wymaga zadbania i uzupełnienia, tak, aby okazałe drzewa znalazły się w towarzystwie krzewów i roślin ozdobnych. O wiatę śmietnikową proszą się zajmujące znaczną część podwórka kontenery. Aby było tu bezpieczniej, trzeba zadbać o odpowiednie oświetlenie. Ważne decyzje trzeba podjąć również w zakresie tak podstawowych elementów, jak wjazd na podwórko czy miejsca postojowe.  

Wspólnie możemy urządzić podwórko i sprawić, aby było miejscem przyjaznym mieszkańcom, zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Dzięki inicjatywie Radnej Jolanty Niezgodzkiej w budżecie miasta na rok 2020 są zarezerwowane środki na dokumentację projektową. W ramach konsultacji chcemy wspólnie zadecydować o tym, w jaki sposób zostanie na jego terenie zaplanowana zieleń, ustawione wiaty śmietnikowe, wykonane oświetlenie i inne niezbędne elementy. 

Opracowanie koncepcji zagospodarowania podwórza koordynuje Zarząd Zasobu Komunalnego we Wrocławiu.

Konsultacje realizuje Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich we współpracy ze Stowarzyszeniem Żółty Parasol i Stowarzyszeniem Edukacji Krytycznej w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław. Partnerami konsultacji są: samorząd Osiedla Nadodrze oraz grupa Nowe Nadodrze.

Weź udział w e-spotkaniu i wyraź opinię przez formularz elektroniczny! Jeśli masz ochotę porozmawiać na żywo, odwiedź punkt konsultacyjny! Twoja opinia będzie miała wpływ na modernizację wnętrza podwórzowego. Zapraszamy też do udziału dzieci i młodzież. Konsultacje trwają do 20 września 2020 r.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć