wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Granty do 80 tys. złotych na integrację uchodźców w programie „Nowe relacje”

Trwa nabór w programie „Nowe relacje”, realizowanym przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”. Organizacje pozarządowe mogą w nim się starać o granty w wysokości do 80 tys. złotych. Zgłaszane projekty powinny wspierać integrację społeczną i międzypokoleniową uchodźców z Ukrainy. Nabór wniosków trwa do 9 października.

- Poszukiwane są organizacje pozarządowe i samorządowe instytucje kultury, które mają doświadczenie w aktywizacji lub integracji osób w wieku 50+, realizowały działania międzypokoleniowe lub organizowały inicjatywy na rzecz integracji migrantów i/lub uchodźców. Dotacje w wysokości od 40 do 80 tys. złotych otrzyma 10 wybranych inicjatyw – piszą organizatorzy.

Cel – integracja społeczna

Program ma na celu włączenie społeczne oraz adaptację uchodźców wojennych z Ukrainy, ze szczególnym uwzględnieniem osób w wieku 50+, w tym także osób z niepełnosprawnościami.

W zgłaszanych projektach powinni wziąć udział również inni mieszkańcy - np.: starsi Polacy, członkowie społeczności lokalnej w każdym wieku, migranci z innych krajów niż Ukraina, a także Ukraińcy, którzy mieszkali w Polsce przed obecnym kryzysem.

Wkład własny nie jest konieczny

By aplikować o grant, nie trzeba mieć finansowego wkładu własnego. Koszty działań mogą zostać pokryte w całości z grantu. Ocenie merytorycznej podlegać będą jednak zasoby dostępne w organizacji takie jak np. partnerstwa, zasoby materialne, know-how, rozwiązania logistyczne, przestrzeń, kontakty, praca wolontariuszy, wsparcie ze strony społeczności lokalnej itp.

Czas na złożenie wniosków tylko do 9 października 2022

Nabór wniosków trwa do 9 października 2022 roku. Jego wyniki mają zostać ogłoszone 18 października. Szczegółowe informacje, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie projektu.

Program grantowy „Nowe Relacje – Działania na Rzecz Włączenia i Integracji Międzypokoleniowej Osób z Ukrainy z Doświadczeniem Uchodźczym” finansowany jest przez Help Age International ze środków Fundacji Conrada N. Hiltona. Partnerem programu jest Polskie Forum Migracyjne.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl