wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:35

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Budżet partycypacyjny
  4. 33 projekty z dofinansowaniem z Mikrograntów. Wyniki
Kliknij, aby powiększyć
Trzy kobiety, po lewej jedna ubrana w długą suknię ogląda plenerową wystawę, po prawej stoją dwie kobiety  Materiały prasowe Mikrogranty
Trzy kobiety, po lewej jedna ubrana w długą suknię ogląda plenerową wystawę, po prawej stoją dwie kobiety

Posiedzenia komisji trwały kilka dni. I już wiemy, które projekty będą zrealizowane latem dzięki Mikrograntom. Odkrywanie historii osiedli i wspólne obserwowanie nieba, warsztaty taneczne, dźwiękowe i cyrkowe oraz bliskie spotkania z naturą. Oto szczegóły.

Dwa tygodnie zespoły trzech ścieżek Mikrograntów zbierały propozycje projektów z zakresu animacji, edukacji, sztuki oraz wielu innych działań o charakterze integracyjnym i kulturotwórczym.

Łącznie spłynęło 106 inicjatyw, z których 33 zostaną zrealizowane wspólnie z Wrocławskich Instytutem Kultury i Fundacją Umbrella. Zwycięski pomysły otrzymają dofinansowanie, zależnie od ścieżki, 1–10 tysięcy złotych brutto, oraz wsparcie administracyjne, organizacyjne, promocyjne i logistyczne.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: <p>Zdjęcie z realizacji projektu w ramach poprzednich edycji Mikrogrant&oacute;w&nbsp;&nbsp;</p> Materiały prasowe Mikrogranty
Zdjęcie z realizacji projektu w ramach poprzednich edycji Mikrograntów  

Projekty idealne na lato

Wybrane do Mikrograntów projekty spełniają ważne cele: aktywizują mieszkańców, łączą pokolenia, edukują, dostarczają rozrywki. Najważniejsze jednak, że aktywizują wszystkie obszary miasta.

Mikrogranty młodzieżowe – 11 projektów

W ramach jedenastu inicjatyw w tej kategorii młodzi mieszkańcy wezmą udział w:

  • spotkaniach przy wspólnym stole na Kozanowie,
  • zajęciach inspirowanych Japonią lub średniowieczem na Przedmieściu Oławskim,
  • obserwowaniu i interpretowaniu nieba na Hubach.

Harcerze i harcerki z Psiego Pola zaproszą do wspólnego sprzątania osiedla i zasadzenia sąsiedzkiego sadu.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: <p>Zdjęcie z realizacji projektu w ramach poprzednich edycji Mikrogrant&oacute;w&nbsp;&nbsp;</p> Materiały prasowe Mikrogranty
Zdjęcie z realizacji projektu w ramach poprzednich edycji Mikrograntów  

Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych – 14 projektów

W puli czternastu zwycięskich pomysłów w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych znalazły się wydarzenia zaplanowane w plenerze. Nad Widawą poznamy kulturę słowiańską, a na Fabrycznej zbudujemy domki dla jeży i założymy grządki.

W tej ścieżce programu wyróżniły się również projekty integrujące poprzez sztukę i ruch. Będą zajęcia taneczne inspirowane koegzystencją drzew, warsztaty teatralne i cyrkowe oraz wizualno-dźwiękowe spotkania na Przedmieściu Świdnickim.

Mikrogranty dla organizacji pozarządowych – 8 projektów

Fundacja Mental Sfera wesprze edukacyjnie rodziców i rodzeństwo dzieci w spektrum neuroróżnorodności. Stowarzyszenie „Nasze Pracze” zachęci do odkrywania przeszłości swojego osiedla, a działająca już wcześniej w programie Fundacja Ormanika zaprosi na warsztaty kolażu w kobiecym gronie.

Dzięki Mikrograntom zorganizowane będą również cykle wydarzeń sportowych i ekologicznych.

Więcej informacji o zwycięskich projektach:

Wydarzeń szukajcie od czerwca

Już w połowie czerwca wystartują pierwsze wydarzenia w ramach Mikrograntów młodzieżowych, a pod koniec – w Mikrograntach dla osób fizycznych i grup nieformalnych. Na początku lipca zaczną być realizowane w Mikrogranty dla NGO.

Gratulujemy wszystkim zwyciężczyniom i zwycięzcom! Życzymy powodzenia w realizacji działań, w których z radością wezmą udział mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl