Przy trasach rowerowych stanęły tablice informacyjne z mapami

W kilkunastu miejscach przy trasach rowerowych stanęły specjalne tablice informacyjne z mapami dla rowerzystów. Zastosowano przy nich już jednolity system znakowania tras, który ma być przyjęty w całej aglomeracji.


Dokładnie w 16 miejscach we Wrocławiu pojawiły się totemy, które informują o trasach wykonanych z dofinansowaniem unijnym. Stanęły m.in. przy ul. Ślężnej, Mickiewicza czy moście Szczytnickim. Przy projektach unijnych eksponowanie takiej informacji jest obowiązkowe, ale zwykle stosuje się typowo informacyjne tablice, które widzimy w różnych punktach miasta. Teraz postanowiono ten obowiązek spełnić, ale i z korzyścią dla rowerzystów.

– Oprócz informacji o dofinansowaniu, przygotowaliśmy też mapy tras rowerowych we Wrocławiu i częściowo aglomeracji – mówi Daniel Chojnacki, oficer rowerowy w UM.

Na totemach zastosowano też już nowy, jednolity system znakowania tras rowerowych. Każda ma swój numer i kolor, tak by była czytelna, jak mapy znane nam z komunikacji miejskiej. Ten system przyjęła już gmina Kobierzyce. Jednak docelowo ma szansę stać się jednolity w całej aglomeracji wrocławskiej. W miarę, jak tras będzie przybywać, będą pojawiać się na mapach.

 

Przypomnijmy. We Wrocławiu jest już ponad 307 kilometrów dróg rowerowych, w większości asfaltowych. Kolejne 117 to trasy na terenach zielonych i wałach nadrzecznych. Łącznie dróg „przyjaznych rowerzystom” jest już około 1110 kilometrów.

Rowerzyści w mieście mają do dyspozycji ponad 9200 miejsc postojowych oraz około 20 samoobsługowych stacji naprawczych. Z roku na rok miasto konsekwentnie inwestuje w infrastrukturę rowerową; m.in. w tym roku rowerzystom oddano do użytku kilka ważnych tras: na ul. Piłsudskiego, Grabiszyńskiej, Powstańców Śląskich i al. Kromera. Ciągle przybywa też miejsc do parkowania dla jednośladów i znikają bariery architektoniczne, które przeszkadzają w jeździe po mieście.Zgłoś uwagę