wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 15:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Duża koreańska inwestycja rozpoczyna się koło Wrocławia

Produkują dla przemysłu motoryzacyjnego w Korei i Meksyku, teraz będą to robić także w Polsce. Firma Yulchon z Korei Południowej wybuduje zakład koło Wrocławia. To kolejna duża koreańska inwestycja w aglomeracji wrocławskiej. Zobacz, kiedy ruszy produkcja.

Reklama

Koreańska spółka Yulchon zajmująca się produkcją części do przemysłu automotive rozpoczyna działalność w Polsce. Koło Wrocławia Yulchon wybuduje zakład przemysłowy.

– Firma Yulchon Poland otrzymała decyzję o wsparciu od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i wybuduje nowy zakład w Komornikach, w gminie Środa Śląska. Zakład będzie produkował m.in. rury stalowe ERW (zgrzewane prądami wysokiej częstotliwości) dla przemysłu motoryzacyjnego i maszynowego – informuje inwestor.

Koreański Yulchon koło Wrocławia. Wysokość inwestycji i rozpoczęcie produkcji

Inwestycja Yulchon Poland obejmuje wybudowanie obiektów i hal infrastruktury zewnętrznej z drogami, parkingami oraz nabycie i montaż maszyn, urządzeń do parku maszynowego, sprzętu, aparatury, przyrządów, wyposażenia hal produkcyjnych oraz biur.

Nowy zakład Yulchon Poland w Komornikach koło Wrocławia będzie kosztować ponad 100 mln zł. Firma planuje rozpocząć produkcję w pierwszym kwartale 2025 roku.

Spółka Yulchon z Korei. Co robią i gdzie mają zakłady produkcyjne?

Do tej pory firma Yulchon funkcjonowała tylko w Korei oraz Meksyku, teraz poszerza swoją działalność i debiutuje na polskim rynku.

Firma Yulchon zajmuje się produkcją części do przemysłu automotive, takich jak: tuleje, kolumny kierownicy, cylindry i rury zewnętrzne do amortyzatora samochodowego, sprężyny gazowej i podnośnika olejowego; cylindry i rury zewnętrzne do zwrotnicy samochodowej i sprzęgła; rurki do wału samochodowego, rury obudowy silnika, a także cylindrów hydraulicznych itp.

Yulchon koło Wrocławia. Kluczowa lokalizacja i strategiczne decyzje

Inwestor podkreśla, że nowy zakład Yulchon koło Wrocławia pozwoli na obsługę europejskich klientów. – Będzie to kluczowa lokalizacja, strategiczna w pozyskiwaniu nowych klientów oraz większych zamówień od obecnych partnerów z rozwijającego się rynku motoryzacyjnego – informuje spółka.

Dzięki temu zostaną zwiększone moce produkcyjne, pozwalając tym samym na odpowiedź na obecne zapotrzebowanie dotyczące zwiększonej wielkości zamówień i geograficznego rozproszenia łańcucha dostaw spółki matki.
Jarosław Ogrodnik, partner zarządzający w kancelarii OSB LEGAL, reprezentujący inwestora.

Planowana działalność Yulchon zalicza się do Inteligentnych Specjalizacji Dolnego Śląska, zgodnie z Dolnośląską Strategią Innowacji 2030 Auto-Moto-Aero-Space.

Branża automotive dominuje na terenach oddziaływania Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nie zatrzymujemy się i nawiązujemy kolejną współpracę, która przyczyni się do rozwoju tego sektora.
Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Kolejna duża koreańska inwestycja w aglomeracji wrocławskiej

Zakład Yulchon to kolejna duża koreańska inwestycja w aglomeracji wrocławskiej. Przypomnijmy, że w tym roku Industrial Bank of Korea oficjalnie otworzył się w Sky Tower - to jedno z najważniejszych wydarzeń w stosunkach polsko-koreańskich.

Industrial Bank of Korea wybrał Wrocław, bo jak podkreślają Koreańczycy, miasto jest największym centrum przemysłowym i logistycznym w południowej Polsce. Dla Industrial Bank of Korea ważne jest, że Wrocław to nowy hub do produkcji baterii do pojazdów elektrycznych w Europie i są tutaj koreańskie firmy takie jak LG Energy Solution i SK Innovation.

Wrocław jest miejscem inwestycji największych firm koreańskich, ale wraz nimi inwestują tutaj nasze małe i średnie przedsiębiorstwa i to jest jeden z najważniejszych powodów, dla których wybraliśmy Wrocław. Ważne było dla nas także położenie miasta w centrum Europy, bo to oznacza duży potencjał dla dalszego rozwoju.
mówił podczas otwarcia Kim Seong-Tae prezes i dyrektor IBK.

Wrocław na liście największych koreańskich inwestycji w Europie

Wrocław i aglomeracja wrocławska od lat ma silne biznesowe związki z Koreą Południową za sprawą inwestycji LG Energy Solution Wrocław. Przypomnijmy, że 13 kwietnia br. podpisano umowę partnerską Wrocławia z Cheongju. Z tego miasta wywodzi się koncern LG Energy Solution Wrocław.

Co roku z podwrocławskiej fabryki LG Energy Solution wyjeżdżają baterie do około 700 tysięcy samochodów elektrycznych. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo będzie ich nawet milion rocznie.

W kwietniu 2023 r. pisaliśmy na wroclaw.pl, że największa południowokoreańska firma logistyczna otworzyła biuro regionalne we Wrocławiu.

Korea Południowa największym inwestorem azjatyckim w Polsce

Polska mocno stawia na współpracę gospodarczą z Koreą Południową w branży zbrojeniowej i energetycznej. Nasza armia podpisała z Koreańczykami trzy duże kontrakty zbrojeniowe na zakup haubic K9, nowych samolotów FA-50 oraz czołgów K2.

Koreańczycy są też zaangażowani w projekt elektrowni jądrowej w wielkopolskim Pątnowie. Chodzi o wspólny projekt Polskiej Grupy Energetycznej, koreańskiego koncernu KNHP oraz kontrolowanego przez Zygmunta Solorza ZE PAK (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin).

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl