wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:45

wroclaw.pl strona główna

Reklama

 1. wroclaw.pl
 2. Przedsiębiorczy Wrocław
 3. Aktualności
 4. Wystartowały "Dolnośląskie Gryfy"
Statuetka "Gryf Dolnośląskiego". ZIG
Statuetka "Gryf Dolnośląskiego".

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń firm, instytucji i samorządów do tegorocznej 20. edycji konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”. To jedna z najbardziej prestiżowych nagród z dziedziny gospodarki i biznesu w regionie. W tym roku statuetki zostaną przyznane w siedmiu kategoriach.

Reklama

„Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” to konkurs przeznaczony dla przedsiębiorstw, organizacji i jednostek samorządu terytorialnego z Dolnego Śląska. Promowane i nagradzane są najważniejsze osiągnięcia gospodarcze regionu.

Doceniana jest tu nie tylko współpraca, zrównoważony rozwój, zaangażowanie inwestycyjne oraz działania na rzecz lokalnej społeczności, ale także wyjątkowe osobowości, które kierują działalnością i rozwijają przedsiębiorstwa zgodnie z innowacyjnymi koncepcjami. „Dolnośląski Gryf” wyróżnia ich wybitne osiągnięcia oraz wysiłek wkładany w tworzenie gospodarczej i społecznej przyszłości regionu.

Siedem kategorii konkursowych

W tym roku statuetki Dolnośląskich Gryfów zostaną wręczone w siedmiu kategoriach:

 • Firma wspierająca rozwój pracowników
 • Dolnośląski Produkt Roku
 • Lider / liderka biznesu
 • Samorząd przyjazny dla biznesu
 • Wschodząca gwiazda biznesu
 • Współpraca nauki i biznesu
 • Zielona transformacja

Dotychczas rozdano ponad 140 statuetek

Laureatów konkursu wybiera Kapituła Konkursu, której członkami są wybitni przedstawiciele biznesu, samorządu i nauki m.in. rektorzy największych wrocławskich uczelni, reprezentanci dolnośląskich gmin oraz dyrektorzy, prezesi i właściciele prężnie działających przedsiębiorstw i instytucji Dolnego Śląska, którzy odnoszą sukcesy nie tylko na rynku krajowym, lecz także zagranicznym.

Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2004 roku. Od tego czasu w szranki konkursu stanęło ponad 1740 dolnośląskich firm i samorządów, które poddały się wnikliwej ocenie kapituły konkursu. W dotychczasowych 19. edycjach konkursu wyłoniono ponad 140 Laureatów „Dolnośląskiego Gryfa”.

Na zakończenie Wielka Gala Biznesu

Zwieńczeniem konkursu jest coroczna Wielka Gala Biznesu, która przyciąga najważniejsze osobistości Dolnego Śląska ze świata biznesu, nauki, polityki i kultury.

Wielkie Gale Biznesu, które w latach 2015 – 2019 były organizowane były w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, przyciągnęły blisko 4500 gości. W 2020 roku uroczystość ta ze względu na obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne, została zrealizowana online na Stadionie Wrocław.

W ubiegłym roku Dolnośląskie Gryfy zostały rozdane w Teatrze Muzycznym Capitol. W tym roku Wielka Gala Biznesu odbędzie się 23 października 2023 r.

Zgłoszenia do 26 września 2023 r.

W Konkursie może wziąć udział każda firma, instytucja lub samorząd, który prześle w formie elektronicznej lub papierowej wypełnioną ankietę zgłoszeniową na wybraną przez siebie kategorię konkursową. Ankiety dostępne są w wersji online na stronie konkursu. Zgłoszenia przyjmowane będą do 26 września 2023 roku. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Organizatorami konkursu są: Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, miasto Wrocław, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Partner Merytoryczny - PwC.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl