wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 8°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Jak zachęcić dzieci i młodzież do aktywności i przedsiębiorczości, która pozwoli im dobrze radzić sobie w życiu i dostosować się do zmieniających się warunków otoczenia – to jeden z celów wrocławskiego Programu Edukacji Przedsiębiorczości. Wzorem stolicy Dolnego Śląska chce iść Lublin. O realizowanym we Wrocławiu programie napisał PortalSamorządowy.pl.

Reklama
Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Program Edukacja Przedsiębiorczości to jedyna w kraju inicjatywa tego typu realizowana przez samorząd terytorialny. Program to szereg projektów, w których uczestniczą dzieci z wrocławskich szkół i przedszkoli. W ciągu 10 lat zrealizowano 19 takich przedsięwzięć. Zobacz m.in.: lekcje, spotkania, warsztaty oraz gry realizowane we Wrocławiu w ramach edukacji przedsiębiorczości.

– Konstrukcja wszystkich projektów opiera się na zasadzie nauki poprzez zabawę. Dla najmłodszych przygotowane zostały m.in. gry plenerowe, pogadanki, poznawanie tajników banku i bankomatu. Wszystkie projekty są dostosowane merytorycznie do wieku dzieci. Zawsze jednak staramy się, by zawierały elementy interakcji, były ciekawe, niestandardowe, frapujące. Dlatego też większość naszych projektów to innowacje, które po raz pierwszy pojawiły się na rynku – mówi Katarzyna Piątkowska z Biura Rozwoju Gospodarczego UM Wrocław

W jednym z ostatnich wrocławskich projektów „Karty edukacyjne o przedsiębiorczości” młodzież ma okazję zapoznać się z takimi pojęciami jak startupy, modele biznesowe, lean startup, ekonomia współdzielenia, B2B, czy IOB.

– Te i inne pojęcia zostały przystępnie opisane w nowej pomocy dydaktycznej, przeznaczonej dla nauczycieli wrocławskich szkół średnich. 25 kart edukacyjnych porusza ważne tematy biznesowe; naszymi przewodnikami są tu Kuba i jego siostra Julka, którzy rozmawiają o współczesnym świecie i jego możliwościach – dodaje Katarzyna Piątkowska.

Uczą się od Wrocławia

O realizowanym we Wrocławiu Programie Edukacji Przedsiębiorczości napisał Portal Samorządowy. Podkreślono, że w ślady Wrocławia idzie Lublin, gdzie rusza pilotażowy projekt „Przedsiębiorcze dzieciaki”.

– Samorządy chcą, żeby dzieci od najmłodszych lat uczyły się podstaw finansów, ekonomii i zarządzania. Wiedza w tym zakresie przyda się nie tylko przyszłym przedsiębiorcom. Nauka powinna być jednak dostosowana do wieku. Są miasta, które pokazują, że może się to udać – można przeczytać na stronach portalu samorządowego.

PortalSamorządowy.pl zawiera informacje ekonomiczne i biznesowe dla sektora samorządowego, administracji publicznej oraz menedżerów miejskich i komunalnych spółek i związków.

Wrocław dzieli się wiedzą

Wszystkie projekty programu są realizowane z myślą o ich ewentualnym wykorzystaniu przez inne samorządy, organizacje pozarządowe, placówki edukacyjne lub osoby prywatne.

– Upubliczniliśmy scenariusze lekcyjne, sposoby wykonania pomocy dydaktycznych, dokumentację fotograficzną i filmową. Chętnych do skorzystania prosimy wyłącznie o kurtuazyjną informację, że zamierzają wykorzystać efekty naszej pracy – dodaje Katarzyna Piątkowska.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl