wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Projekt „Dobry staż – lepsze jutro” także dla ukraińskich uczniów

Redakcja www.wroclaw.pl,
Uczestnicy projektu "Dobry staż - lepsze jutro" www.wroclaw.pl
Uczestnicy projektu "Dobry staż - lepsze jutro"

Projekt „Dobry staż – lepsze jutro” jest przeznaczony dla uczniów szkół zawodowych. Obejmuje cykl płatnych staży i praktyk. Korzystają z niego także ukraińscy uczniowie, którzy przybyli do Wrocławia po 24 lutego.

Reklama

Realizowany od dwóch lat projekt „Dobry staż – lepsze jutro” pilotuje Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Zadanie polega na skojarzeniu wrocławskich firm i szkół zawodowych. Uczniowie tych ostatnich mogą w przedsiębiorstwach i zakładach z branży, którą wybrali w szkole, odbywać płatne staże i praktyki zawodowe. To optymalna forma przysposobienia do zawodu, a dla młodych ludzi okazja na weryfikację wyboru ścieżki zawodowej. Do tej pory w projekcie wzięło udział 360 uczniów.

Ukraińscy uczniowie kształcą się i wybierają zawód

Po 24 lutego, kiedy Rosja zaatakowała Ukrainę, do Wrocławia przybyły tysiące uchodźców. Wśród nich są dzieci i młodzież.

Dlatego miasto postanowiło dać ukraińskim uczniom możliwość odbycia płatnych staży i praktyk pod okiem ukraińsko- lub rosyjskojęzycznych opiekunów. W ramach tego projektu dwudziestka młodych ludzi z Ukrainy mogła także skorzystać z bezpłatnego doradztwa zawodowego, a także udział w kursach języka polskiego.
Anna Motyka, Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej

W projekcie uczestniczyli uczniowie:

Staże zrealizowali w trzech firmach: Rachmix, w placówkach Stowarzyszenia Edukacji Krytycznej oraz Fundacji Odkrycie.

Yelyzeveta, uczestniczka projektu: Staże i inne zajęcia w ramach projektu to była świetna okazja by z pożytkiem wykorzystać letnie wakacje. Dowiedzieliśmy się, czym będziemy zajmować się w przyszłości.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl