wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Widok fabryki wodomierzy Meinecke przy ulicy Dlugosza Źródło: Muzeum Miejskie Wrocławia
Widok fabryki wodomierzy Meinecke przy ulicy Dlugosza

Jakie firmy istniały we Wrocławiu przed wojną, jak wyglądało prowadzenie własnego przedsiębiorstwa oraz z jakimi problemami borykali się wiele lat temu przedsiębiorcy – tego wszystkiego będą mogli dowiedzieć się uczniowie, którzy wezmą udział w lekcjach muzealnych „Historia wrocławskich firm lekcją przedsiębiorczości”, które odbywać się będą w Muzeum Miejskim Wrocławia.

Reklama

– Zajęcia te przeznaczone są dla dzieci ze szkół podstawowych – mówi Ewa Pluta z Muzeum Miejskiego Wrocławia. – W sumie będzie mogło w nich wziąć udział 10 klas, czyli około 300 uczniów. Wszyscy chętni już teraz mogą zgłaszać swój udział w tym przedsięwzięciu. Pierwsze lekcje odbędą się jak tylko zapisze się pierwsza grupa uczniów.

Reklama Gustav Trelenberg

Zajęcia z historii wrocławskiej przedsiębiorczości będą się odbywały w Pałacu Królewskim należącym do Muzeum Miejskiego Wrocławia.  Poprowadzą je doświadczeni pracownicy Działu Pedagogicznego muzeum w oparciu o eksponaty znajdujące się na wystawie „1000 lat Wrocławia”.

Reklama wrocławskiej fabryki wyrobów ze srebra Lemor

– Mamy nadzieję, że będą to wyjątkowo ciekawe lekcje historii dla młodych ludzi – mówi Ewa Pluta i dodaje, że jeśli spotkania te będą cieszyły się dużym zainteresowaniem, zorganizowanych zostanie ich więcej.

Lekcje muzealne „Historia wrocławskich firm lekcją przedsiębiorczości” są częścią wrocławskiego programu „Edukacja przedsiębiorczości”, którego celem jest promowanie kultury przedsiębiorczości oraz szerzenie świadomości konsumenckiej wśród młodych mieszkańców miasta.

Rezerwacja terminów

Bezpłatne lekcje muzealne dedykowane są uczniom klas IV, V i VI wrocławskich szkół podstawowych. Zajęcia realizowane będą w dniach od 2 listopada do 9 grudnia 2016 r. w Pałacu Królewskim należącym do Muzeum Miejskiego Wrocławia. Z jednej szkoły w projekcie może wziąć udział jedna klasa. Liczba miejsc ograniczona! Rezerwacja terminów i kontakt:

Fot.: Muzeum Miejskie Wrocławia

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl