wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 6°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Reklama

Botanica Residence to inwestycja zrealizowana przez DOM.developer. Powstała w samym sercu Wrocławia, u zbiegu ulic Matejki i Sienkiewicza, naprzeciwko Ogrodu Botanicznego, który wraz z Ostrowem Tumskim nadaje temu obiektowi wyjątkowy klimat.

Dla przyszłych mieszkańców, ceniących sobie życie w dużym mieście, z pewnością dużą zaletą jest lokalizacja tego budynku. Nie tylko jest stąd blisko do Rynku, ale w pobliżu znajdują się również liczne sklepy, tereny rekreacyjne, szkoły, uczelnie i urzędy. Nie bez znaczenia jest też sprawna komunikacja z resztą aglomeracji.

Botanica Residence to wielofunkcyjny obiekt, który w harmonijny sposób łączy w sobie lokale biurowe, usługowe i mieszkalne. Przyszli mieszkańcy mają tu do wyboru mieszkania i apartamenty o zróżnicowanej powierzchni - od 28 do ponad 150 mkw. Najmniejsze z lokali to kawalerki, które posiadają antresolę, balkon oraz salon z aneksem kuchennym. Swobodne zagospodarowanie przestrzeni zapewnia tu wysokość lokali – 3,8 m. Powstały one z myślą o osobach poszukujących swojego pierwszego „M” lub rozważających inwestycję w nieruchomość.

W Botanica Residence znajduje się także 14 luksusowych penthousów. Wykończone najwyższej jakości materiałami, posiadają funkcjonalny rozkład i przestronny taras od południowej strony z widokiem na Ostrów Tumski i Ogród Botaniczny. Wszystkie mają indywidualną klimatyzację oraz panoramiczne okna. Dodatkowo są wyposażone w wewnętrzne rolety oraz akustyczne okna od strony ul. Sienkiewicza, a także osobną windę z kontrolą dostępu.

Pierwsza, druga i trzecia kondygnacja budynku to około 2,5 tys. mkw powierzchni biurowej. Konstrukcja obiektu oraz piętra o wysokości 4 m pozwalają na dowolną aranżację przestrzeni biurowej. Dzięki temu możliwy jest zarówno podział na tradycyjne jednostki biurowe, jak i stworzenie przestrzeni w układzie „open space”.

Natomiast na parterze znajduje się sześć lokali usługowych z wejściem z poziomu chodnika.

Ideą przewodnią całej inwestycji jest harmonia natury i nowoczesności. Swoją formą architektoniczną budynek doskonale komponuje się z istniejącą już zabudową, natomiast roślinne aplikacje na południowej ścianie budynku nawiązują do sąsiadującego Ogrodu Botanicznego.

Projektując ten obiekt, postawiono na wygodę jego mieszkańców i użytkowników, dlatego też pomyślano o wielu udogodnieniach. Powstała m.in. portiernia, a także wewnętrzny, zaciszny dziedziniec z urządzoną zielenią i ławkami oraz placem zabaw, zamknięty dla ruchu kołowego. Poniżej znajduje się garaż podziemny z pojedynczymi i podwójnymi miejscami postojowymi. Natomiast z myślą o użytkownikach części biurowej powstała reprezentacyjna recepcja. Budynek posiada także panoramiczne windy – odrębną dla mieszkańców i osób korzystających z biur. Jest także całkowicie klimatyzowany.

Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy materiałów, szklana elewacja po południowej stronie budynku, spełnia wszelkie standardy pod względem parametrów termicznych i akustycznych.

Projekt został zrealizowany przez pracownię projektową Dziewoński & Łukaszewicz Architekci.

Katarzyna Kunka

Botanica Residence

lokalizacja:Wrocław
Matejki 2

cena za m2:od 8 500 zł. do 9 500 zł

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl