wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
UPM Raflatac

Produkcja w podwrocławskich fabrykach UPM Raflatac, producenta etykiet przyjaznych środowisku, zasilana jest w 100% energię odnawialną. Firma stawia na zrównoważony rozwój.

Wykorzystywana w podwrocławskich fabrykach UPM Raflatac odnawialna energia elektryczna pochodzi z takich źródeł jak wiatr, energia słoneczna i wodna. Dzięki temu wytwarzane w obu zakładach materiały etykietowe mają mniejszy ślad węglowy.

  • Od początku 2021 roku w fabryce w Nowej Wsi Wrocławskiej nie zostały wykorzystane żadne kopalne źródła energii.
  • Fabryka w Biskupicach Podgórnych wykorzystuje wyłącznie energię odnawialną już od 2016 r.
UPM Raflatac w Biskupicach Podgórnych Fot. UPM Raflatac
UPM Raflatac w Biskupicach Podgórnych
Biorąc pod uwagę skalę naszej działalności, przejście na energię odnawialną w fabrykach UPM Raflatac w Polsce to znaczący krok w przód. Firmy takie jak nasza mają do odegrania ważną rolę w tworzeniu bardziej zrównoważonej przyszłości bez materiałów pochodzenia kopalnego

Krzysztof Minta, dyrektor generalny fabryki UPM Raflatac w Biskupicach Podgórnych

Biofore Site™ firmy UPM Raflatac

Wykorzystanie odnawialnej energii elektrycznej jest kluczowym elementem programu Biofore Site™ firmy UPM Raflatac, którego celem jest poprawa wyników zakładów produkcyjnych firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Program zawiera kartę wyników Biofore Site z około 30 wskaźnikami zrównoważonego rozwoju, w tym zużyciem energii, zgodnymi z celami zrównoważonego rozwoju przyjętymi przez ONZ.

 

UPM Raflatac w Nowej Wsi Wrocławskiej Fot. UPM Raflatac
UPM Raflatac w Nowej Wsi Wrocławskiej
Firma UPM Raflatac obrała za cel 30% redukcję emisji CO2 do 2030 r. w globalnej skali swojej działalności. Pełne przejście na odnawialną energię elektryczną w obu polskich fabrykach to duże posunięcie, które znacząco zbliża nas do osiągnięcia tego celu

Markku Havonen, dyrektor generalny fabryki UPM Raflatac w fabryce w Nowej Wsi w Polsce

Przedstawiciele firmy dodają, że celem spółki jest wyeliminowania użycia paliw kopalnych w przyszłości w sześciu obszarach biznesowych: UPM Biorefining, UPM Energy, UPM Raflatac, UPM Specialty Papers, UPM Communication Papers i UPM Plywood.

UPM Wrocław

UPM to pochodząca z Finlandii, międzynarodowa firma działająca w przemyśle leśnym. Zatrudniają około 18 700 pracowników na całym świecie, a roczna sprzedaż utrzymuje się na poziomie około 10,2 mld EUR. Akcje notowane są na giełdzie Nasdaq Helsinki Ltd. UPM Biofore – Beyond fossils.

W Polsce pracuje dla nich 1000 osób: w Business HUB Wrocław – 230, w fabrykach UPM pod Wrocławiem w Biskupicach Podgórnych i Nowej Wsi Wrocławskiej – 700 oraz w Krakowie, w centrum usług HR – 100. Czytaj także: UPM Business Hub Wrocław stawia na rozwój.

UPM Raflatac

UPM Raflatac jest częścią grupy UPM. UPM Raflatac jest światowym producentem w dziedzinie etykiet przyjaznych środowisku dzięki innowacyjnym rozwiązaniom etykietowym oraz usługom. Oferuje wysokiej jakości papierowe i foliowe laminaty etykietowe do promowania marki, etykiety informacyjne oraz funkcjonalne.

Prowadzi ogólnoświatową sieć fabryk, terminali dystrybucyjnych i biur sprzedaży. Firma zatrudnia około 3000 pracowników, a wartość sprzedaży w roku 2019 wyniosła 1,6 mld EUR (1,8 mld USD).

UPM Raflatac/jr

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl