www.wroclaw.pl

  UPM Business Hub Wrocław stawia na rozwój

  Firma UPM rozwija we Wrocławiu swój Business Hub. Inwestują w procesy finansowe oraz biznesowe takie jak m.in. obsługa klienta, sprzedaż, marketing i logistyka. W tym roku planują zatrudnić 80 osób i poszukują pracowników.

  UPM Business Hub we Wrocławiu jest w biurowcu CU Office przy ul. Jaworskiej Fot. UPM Business Hub
  UPM Business Hub we Wrocławiu jest w biurowcu CU Office przy ul. Jaworskiej

  UPM to pochodząca z Finlandii, międzynarodowa firma działająca w przemyśle leśnym. W Polsce zatrudniają 1000 osób: w Business HUB Wrocław – 230, w fabrykach UPM pod Wrocławiem w Biskupicach Podgórnych i Nowej Wsi Wrocławskiej – 700 oraz w Krakowie, w centrum usług HR – 100.

  UPM Business Hub we Wrocławiu szuka pracowników

  UPM Business Hub we Wrocławiu działa w biurowcu CU Office przy ul. Jaworskiej. Rozpoczęli działalność w lutym 2020 r. i wciąż się rozwijają. HUB obsługuje procesy finansowe, w ramach obszarów: księgi głównej i kontrolingu finansowego (RTR), obszaru zobowiązań (STP) i należności (LTC) oraz biznesowe takie jak m.in. obsługa klienta, sprzedaż, marketing, logistyka, stakeholder relations, zakupy i inne. W tym roku firma planuje zatrudnić w stolicy Dolnego Śląska kolejnych 80 osób.

  Zasięg działalności jest globalny, ale głównie obsługujemy kraje europejskie. Warto wspomnieć, że nie przenosimy do Wrocławia procesów transakcyjnych, powtarzalnych, tylko te bardziej skomplikowane. Ma to wpływ na nasze rekrutacje. Szukamy bardziej doświadczonych specjalistów z unikatowymi kompetencjami

  Dawid Koryl, Wrocław Business Hub Director

  Koronawirus im nie przeszkodził

  Dawid Koryl zaznacza, że obecnie w UPM Business Hub, z powodu pandemii koronawirusa, pracują zdalnie, a na przyszłość rozważają hybrydowy model pracy.

  UPM Business Hub
  UPM Business Hub

  – Mimo trudnej sytuacji świetnie sobie poradziliśmy i wszystkie projekty zostały zrealizowane na czas. Co więcej, powstanie i sposób funkcjonowania HUB zostały docenione i zauważone w całej organizacji, co sprawiło, że staliśmy się strategicznym miejscem dla UPM i kolejni klienci wewnętrzni decydują się na lokowanie swoich operacji w naszym centrum we Wrocławiu – podkreśla.

  Pytany o plany na przyszłość dodaje: – Dalsze wzmacnianie stabilnej pozycji w Polsce, wzrost naszej organizacji oraz, co najważniejsze, utrzymanie zadowolenia naszych pracowników.