wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 04:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Odnowiona Niedźwiedzia: targowisko, food trucki, imprezy plenerowe
Targowisko Niedźwiedzia UM Wrocławia
Targowisko Niedźwiedzia

Targowisko Niedźwiedzia zaprasza na zakupy. Uporządkowano plac i odnowiono stoiska kupieckie. Udało się tam połączyć targ i street food. To pomysł miasta na ożywienie miejskich bazarów. W każdy trzeci weekend miesiąca organizowana jest giełda staroci. W planach są imprezy plenerowe i strefa Beach Baru.

Reklama

To, że jest możliwe połączenie tradycyjnego bazaru z food truckami widać na targowisku Niedźwiedzia u zbiegu ul. Legnickiej i Niedźwiedziej. W miejscu, gdzie przez lata stał blaszany płot pojawiły się samochody z kulinarną ofertą. Na placu można zrobić zakupy lub przyjść na szybki lunch w pracy albo przekąskę, czy spotkać się ze znajomymi.

– Wprowadzamy w życie pomysł na ożywienie miejskich targowisk – podkreśla Edyta Niebiańska z Biura Rozwoju Gospodarczego UM Wrocławia i dodaje: – Pierwszym targowiskiem jest Niedźwiedzia, gdzie jego zarządca Zrzeszenie Handlu i Usług sporo już zainwestował, aby poprawić wizerunek zajmowanego przez kupców terenu, a to dopiero początek.

Targowisko Niedźwiedzia, źródło: UM Wrocławia

Miasto pomaga rozszerzyć ofertę handlową, bo chce by targowiska sprzyjały integracji mieszkańców.

– Szczególnie zależy nam na gastronomii mobilnej, gdzie będą mogli spotkać się mieszkańcy czy pracownicy okolicznych biur. Miejsce ma być przyjazne rodzinom z dziećmi oraz czworonogim pupilom. W planach są imprezy plenerowe i strefa Beach Baru. Targowisko ma sprzyjać integracji osiedlowej społeczności – dodaje Zuzanna Morska, BRG UM Wrocławia. 

Na placu można kupić m.in. warzywa, owoce, produkty garmażeryjne, mięso i wędliny oraz zjeść lody czy skorzystać z usług krawieckich.

Odnowione targowisko

Na targowisku wykonane zostały prace porządkowe. W alejkach postawiono nowe zadaszenia. Kontenery handlowe zostały odmalowane, a te najstarsze wymieniono na nowoczesne i funkcjonalne stoiska.

Targowisko Niedźwiedzia, źródło: UM Wrocławia

– Wiele się u nas zmieniło. Pawilony w 80 procentach mamy już nowe. Postawiliśmy nowy kontener sanitarny, wymieniliśmy instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną. Przed nami jeszcze wiele pracy ale zmiany są już widoczne i cieszą zarówno kupujących jak i sprzedających – wylicza Mirosław Posłuszny, zarządca targowiska Niedźwiedzia a zarazem prezes Zrzeszenia Handlu i Usług we Wrocławiu.

Targowisko Niedźwiedzia, źródło: UM Wrocławia

Food trucki na targowisku Niedźwiedzia

Obecnie na terenie targowiska znajdują się trzy food trucki, które oferują smaczne i różnorodne menu w przyjaznej dla kieszeni klientów cenie. Znajdziemy tam:

  • Coś dobrego – makarony, zapiekanki, sałatki,
  • Epoka Lodowcowa – Lody naturalne,
  • Black & Yellow – burgery,

Wkrótce w ofercie będą:

  • Mega naleśniki u Gosi – naleśniki,
  • Sushi truck – japońskie smaki,
  • Ciepła klucha – tradycyjne ręcznie robione kluski śląskie z dodatkami.

Źródło: UM Wrocławia

Zainteresowani współpracą z targowiskiem Niedźwiedzia mogą się kontaktować z zarządcą placu tel. 601 727 995 lub z Biurem Rozwoju Gospodarczego UM Wrocławia tel. 71/ 777 78 17, 71 777 86 41.

Czytaj także:

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl