wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Przedsiębiorczy Wrocław
 3. Aktualności
 4. Biznes i IT, czyli o komunikacji technicznych z nietechnicznymi. Meetup. Spotkanie odwołane
źródło: organizatorzy

Jak programiści rozumieją biznes, a jak technologie postrzegają przedsiębiorcy? – między innymi o takich sprawach będą rozmawiać uczestnicy spotkania – Startup Wrocław: meetup #12 & ITCorner Tech Meetup #2. Spotkanie odbędzie się 12 marca w Barbarze przy ul. Świdnickiej. Wstęp jest wolny, ale trzeba się zarejestrować. Spotkanie odwołane

Reklama

Branża IT to codzienna współpraca specjalistów od biznesu z ekspertami z obszaru technologii. Dlatego organizatorzy najbliższego meetupu w Barbarze wpadli na pomysł, by w jednym miejscu spotkali się ci, którzy pracują na styku IT i biznesu. Chodzi o osoby, które planują lub prowadzą swoją firmę i chcą się dowiedzieć np. co siedzi w głowie dewelopera, lub zastanawiają się jak zwalidować produkt?

To także spotkanie dla programistów, którzy są ciekawi dlaczego klienci tak często zmieniają zdanie oraz co wpływa na ich decyzje biznesowe.

– Jako wrocławski klaster nowych technologii już od kilku lat organizujemy spotkania ITCorner Tech Meetup, które w głównej mierze kierujemy do środowiska wrocławskich programistów. Zazwyczaj poruszamy tematykę języków programowania i technologii. Tym razem zostaliśmy zaproszeni przez ARAW do współpracy przy wydarzeniu, na którym opowiemy trochę więcej o tym, jak branża IT wygląda od strony biznesowej, a także jak biznes rozumiany jest przez osoby zajmujące się na co dzień technologiami – mówi Jakub Jarosz, koordynator w ITCorner.

Czytaj także: Startup Wrocław: meetup #12 & ITCorner Tech Meetup #2

W meetupie wezmą udział m.in. przedsiębiorcy, startupy, deweloperzy, przedstawiciele instytucji z otoczenia biznesu i studenci.

Biznes plus IT równa się konflikt?

Prelegentami na meetupie będą: Katarzyna Ryniak, Maciej Stasiełuk, Michał Kurzeja, Jakub Korczyński, Jakub Jarosz i Maciej Gawlik. Networking poprowadzi Magdalena Baran.

Prelegenci na meetupie, źródło: organizatorzy

Katarzyna Ryniak to trendwatcherka i konsultantka biznesowa. Założycielka agencji technologicznej Upside zajmującej się projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań opartych o nowe technologie (voice/gesture control, Mixed Reality) do biznesu. Szkoli, edukuje i szerzy wiedzę o digitalu i rozwoju technologii.

– Na podstawie lekcji wyciągniętych z Upside podzielę się największymi sukcesami i największymi trudnościami z procesu poszukiwania i działania w biznesowej niszy. Dla kogo to ma sens, jak identyfikować nisze, jak rozpoczynać działania z niewielką ilością informacji i z czym to się wiąże długoterminowo. Będzie dużo o technologii, biznesie oraz trendwatchingu – mówi Katarzyna Ryniak.

Jakub Korczyński, Giant Lazer, dodaje: – Często trudno rozmawiać z klientami o nowych, przełomowych technologiach. Właśnie dlatego GiantLazer wszedł we współpracę z ITCorner i ARAW - aby podzielić się doświadczeniem i wiedzą z wrocławskimi startupami.

Uczestnicy poprzednich meetupów w Barbarze, źródło: organizatorzy

Maciej Stasiełuk podkreśla, że osoby z nastawieniem technicznym i biznesowym często nie potrafią się zrozumieć nawzajem. Jako programista z wieloletnim doświadczeniem pokaże spojrzenie osób technicznych. – Czasami wystarczy odrobina empatii, aby współpraca układała się dużo lepiej. Na prezentacji spróbuję pokazać, co siedzi w głowie programistów, by zrozumieć ich punkt widzenia – mówi Maciej Stasiełuk.

Z kolei Maciej Gawlik z LeanSpin powie o tym, czy połączenie biznesu z IT oznacza konflikt: - Przedstawię moje spojrzenie na współpracę „biznesu” i „IT” na podstawie własnych doświadczeń: jako pomysłodawcy startupów, przedsiębiorcy, pracownika korporacji, inwestora, właściciela software house, wykładowcy akademickiego oraz po prostu człowieka – mówi Gawlik. - Będzie o konfliktach interesów, celach osobistych i biznesowych, zrozumieniu i stosowaniu metod pracy i ról projektowych oraz sposobach patrzenia na rzeczywistość.

Szukają programistów rozumiejących biznes

95 procent firm wrocławskich firm IT ma ambitne plany rozwojowe, a 84 procent chce poszerzać swoje zespoły. Największym wyzwaniem dla pracodawców jest natomiast pozyskanie doświadczonych oraz wysoko wyspecjalizowanych ekspertów. Między innymi takie wnioski płyną z raportu „ Wrocławski sektor IT” przygotowanego wspólnie przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz klaster firm innowacyjnych ITCorner.

Magdalena Wypych, project manager w ARAW, podkreśla, że w badaniu do raportu firmy wyraźnie wskazały, że znalezienie specjalistów – którzy z jednej strony mają wiedzę programistyczną oraz kompetencje miękkie, potrafiących zrozumieć biznesową stronę projektu – jest dla nich dużym wyzwaniem.

– Wspólna dla biznesu i specjalistów IT definicja tego, co ma być zrobione, jest niezbędna do efektywnego prowadzenia projektu. Dlatego na meetupie poruszamy temat komunikacji między „technicznymi” i „nietechnicznymi”, zderzymy ich odczucia, oczekiwania, posłuchamy o dobrych praktykach w budowaniu między nimi porozumienia – dodaje.

Należy się zarejestrować

Organizatorzy informują, ze spotkanie jest bezpłatne, ale trzeba się zarejestrować i poczekać na kontakt, w celu potwierdzenia uczestnictwa.

Program:

 • 17:00-17:30 rejestracja
 • 17:30-17:35 otwarcie
 • 35-17.45 Magdalena Baran, ITisnotrocketscience.me
 • 17:45-18:00 Jakub Korczyński, GiantLazer - „A VR Pan zna? Czyli jak rozmawiać o nowych technologiach”
 • 18:00-18:15 Katarzyna Ryniak, Upside - „To the crazy ones - kilka lekcji z poszukiwania i działania w biznesowej niszy”
 • 18:15-18:30 Maciej Gawlik, LeanSpin - „Biznes + IT = Konflikt”
 • 18:30-18:45 Maciej Stasiełuk, Vazco - „Programiści nie gryzą, jeżeli wiesz jak z nimi rozmawiać”
 • 18:40-20:00 networking

Spotkanie organizują Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i ITCorner.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl