wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Kosmiczne laboratorium otworzy się w Sky Tower we Wrocławiu. Będą w nim robić satelity [PRZECZYTAJ SZCZEGÓŁY]

Robert Migdał,
Spółka SatRev specjalizująca się w technologii kosmicznej, służącej obserwacji Ziemi w czasie rzeczywistym, będzie miała siedzibę w Sky Tower materiały prasowe
Spółka SatRev specjalizująca się w technologii kosmicznej, służącej obserwacji Ziemi w czasie rzeczywistym, będzie miała siedzibę w Sky Tower

To jest kosmiczna wiadomość! Wiodąca firma z sektora kosmicznego - SatRev - wprowadzi się ze swoim laboratorium do Sky Tower, najwyższego wieżowca we Wrocławiu. Od wiosny przyszłego roku będzie w nim tworzyć i testować nanosatelity przed wysłaniem ich w kosmos. Kilkudziesięciocentymetrowe satelity są wykorzystywane m.in. do obserwacji przemieszczania się wojsk i uchodźców, a także w transporcie, ochronie środowiska, czy branży rolniczej.

Reklama

Do grona nowych najemców wrocławskiego Sky Tower dołącza spółka SatRev specjalizująca się w technologii kosmicznej, służącej obserwacji Ziemi w czasie rzeczywistym.

Kosmiczne laboratorium będzie otwarte w Sky Tower

Od wiosny 2023 roku zajmie 800 mkw. nowoczesnej i reprezentacyjnej powierzchni biurowej, gdzie znajdzie się także laboratorium, w którym firma będzie produkować, a następnie testować swoje satelity przed wysłaniem ich na orbitę.

SatRev to pasjonująca i innowacyjna firma, która dołączając do grona najemców, doskonale wpisuje się w naszą strategię. Jesteśmy dumni, że to właśnie sięgający nieba Sky Tower został wybrany na docelową lokalizację biura i laboratorium tego nowatorskiego, wrocławskiego przedsiębiorstwa. Mamy też wielką nadzieję, że właśnie w naszych przestrzeniach powstanie wiele pionierskich projektów, które wciąż będą rewolucjonizować rynek 
Agnieszka Muż, Senior Asset Manager w Adventum Group, funduszu zarządzającym kompleksem Sky Tower

Nanosatelity produkowane przez firmę SatRev, to niewielkich rozmiarów, kilkudziesięciocentymetrowe sztuczne satelity. Mimo swojej wielkości, posiadają zestaw podsystemów umożliwiający bardzo dokładną kontrolę swojej pozycji i wykonanie serii zdjęć powierzchni Ziemi, z pięciometrową rozdzielczością. Dzięki tego rodzaju nowoczesnej technologii można dokładnie monitorować infrastrukturę ziemską.

Ich satelity są wykorzystywane w rolnictwie, wojsku i transporcie

Jej szeroki zakres wykorzystania sprawdza się w sektorze rządowym, m.in. do obserwacji przemieszczania się wojsk i uchodźców, a także w transporcie, ochronie środowiska, branży energetycznej czy rolniczej.

- Zmiana siedziby biura była tylko kwestią czasu. Przy obecnym tempie rozwoju potrzebujemy miejsca, w którym nasz zespół oraz kolejne dołączające do nas osoby, będą mogły w komfortowych warunkach rozwijać projekty dla międzynarodowych klientów oraz rządów. Nowe biuro daje nam 800 mkw. przestrzeni, w której, prócz części stricte biurowej, będziemy mieli swoje laboratorium badawcze. Dodatkowo, istotną kwestią jest bezpieczeństwo, zarówno pracowników, ale także dostępu do naszej technologii i informacji. Sky Tower to miejsce, gdzie zaczyna się nowa historia SatRev-u, czyli spółki, o globalnych aspiracjach, które wciela w życie – mówi Grzegorz Zwoliński, prezes zarządu SatRev.

Zobacz również

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl