wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Controlant: szczepienia na Covid-19 bez nich byłyby niemożliwe. We Wrocławiu otworzyli centrum technologiczne [ZDJĘCIA, WIDEO]

Na świecie odegrali ważną rolę w bezpiecznej dystrybucji i monitorowaniu szczepionek przeciwko COVID-19. Teraz, otworzyli we Wrocławiu innowacyjne centrum technologiczne. Można dołączyć do ich zespołów, bo szukają pracowników

Reklama

Firma Controlant pracuje we Wrocławiu

Firma Controlant z Islandii otworzyła w biurowcu Dominikański Center innowacyjne centrum technologiczne. – Controlant to silna marka, która odegrała ważną rolę w bezpiecznej dystrybucji i monitorowaniu dostaw szczepionek przeciwko COVID-19 na całym świecie. Z niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój firmy – podkreślił na otwarciu Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia.

Decyzja podjęta przez Controlant jest cennym krokiem zarówno dla miasta, jak i samej firmy. Otwarcie biura we Wrocławiu pozwoli firmie rekrutować talenty ze środowiska akademickiego, mając jednocześnie bliski dostęp do klientów w całej Europie. Miasto zyska jakościowe miejsca pracy
Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia.

Controlant jest dostawcą rozwiązań monitorowania temperatury i widoczności w czasie rzeczywistym dla globalnego przemysłu farmaceutycznego, spożywczego i transportowego dzięki rozwiązaniom „Cold Chain as a Service”, które cyfryzują i automatyzują łańcuchy dostaw. Odkąd firma Controlant nawiązała współpracę z firmą Pfizer w 2020 roku, pomogła zapewnić dostarczenie ponad 5,7 miliarda dawek szczepionki Pfizer-BioNTech COVID-19 do ponad 185 krajów na całym świecie.

Controlant innowacyjne centrum technologiczne we Wrocławiu

W centrum technologicznym Controlant we Wrocławiu już pracuje 30 osób, ale firma planuje dalszą rekrutację do wszystkich działów we Wrocławiu, w tym: wsparcia klienta, logistyki, badań i rozwoju.

Jesteśmy szybko rozwijającą się firmą z ambitnymi celami i strategią na przyszłość. Musimy być wyposażeni i gotowi na czekającą nas podróż. Nasze nowe biuro we Wrocławiu przybliża nas do naszych klientów i ogromnej puli pracowników, daje nam również silną pozycję do umacniania istniejących relacji z odbiorcami i zdobywania nowych. Czujemy się mile widziani we Wrocławiu i czekamy na dalszy rozwój naszego zespołu w tym mieście
Gísli Herjólfsson, CEO i współzałożyciel firmy Controlant

Ella Björnsdottir, Chief Human Resources Officer at Controlant podkreśla, że firma bedzie rozszerzać swoją działalność dla klientów z branży farmaceutycznej, spożywczej i transportowej.

Firma Controlant powstała na Islandii w 2007 roku i obecnie zatrudnia ponad 370 osób z ponad 35 krajów. Oprócz siedziby głównej w Islandii i nowego biura w Polsce (we Wrocławiu), firma ma swoje oddziały także w USA i Holandii.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl