wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Przepiękna sień w starej kamienicy. Niezwykła renowacja i fascynujące polichromie [ZDJĘCIA]

To, co zrobiono, robi wrażenie. Po siedmiu miesiącach zakończono renowacją sieni w ponad 120-letniej kamienicy przy ul. Pomorskiej. Prace wykonali specjaliści i współpracownicy z Pracowni Konserwacji Zabytków Piotra Pelca. W galerii zdjęć zobaczcie efekt prac.

Piękne polichromie odkryto w kamienicy przy Pomorskiej na Nadodrzu.

Piotr Pelc w rozmowie z portalem wroclaw.pl podkreśla, że wykonano ogrom prac. Wszystko było oczyszczane milimetr po milimetrze. Uważa, że pod względem zakresu wykonanej renowacji, ta sień nie ma sobie równych we Wrocławiu.

Po blisko siedmiu miesiącach prac, zakończyliśmy bardzo ważny dla mnie projekt, konserwację sieni klatki schodowej przy ul. Pomorskiej. Dziękuję serdecznie wszystkim osobom biorącym udział w tej inicjatywie i współpracownikom. Dziękuję pani Agnieszce i pani Marii, mieszkankom kamienicy, za chęć współpracy i ogromne  zaangażowanie w walce o uratowanie tej sieni. Filipowi Heliaszowi za odkrycie tej sieni i napisanie do mnie, dzięki temu udało się zatrzymać budowlany remont klatki. Dziękuję pani Marii Wojczuk i panu Romanowi z firmy zarządzającej kamienicą, za fantastyczną współpracę i chęć zachowania tej perełki.
Piotr Pelc, Pracownia Konserwacji Zabytków.

– Mam nadzieję, że będzie to dobry początek zmian, bo jak wszyscy miłośnicy kamienic wiedzą, we Wrocławiu takich cudów nie brakuje – dodaje Piotr Pelc, Pracownia Konserwacji Zabytków.

Oglądając zdjęcia po remoncie warto zobaczyć jak sień wyglądała kilka miesięcy temu. O początku prac konserwatorskich w sieni ponad 120-letniej kamienicy przy ul. Pomorskiej pisaliśmy na portalu wroclaw.pl w lutym

Zachwycająca i pełna uroku sień w kamienicy przy Pomorskiej.

Filip Heliasz, który o sieni w kamienicy powiedział Piotrowi Pelcowi, a później uczestniczył przy jej renowacji mówi, że odkrył ją 3 lata temu. Wówczas zobaczył sień kamienicy z wyłaniającymi się polichromiami spod kilku warstw farb na ścianach i sufitach.

Dzięki Pracowni Konserwacji Zabytków - Piotra Pelca udało się przywrócić jej dawny urok! Bardzo dziękuję, że mogłem również uczestniczyć w konserwacji tego cuda! Mam ogromną nadzieję, że będzie coraz więcej takich przykładów renowacji wrocławskich sieni kamienic, w których znajduje się mnóstwo ukrytych polichromii
Filip Heliasz.

25-letni Filip Heliasz od kilku lat z uwagą przygląda się, jak architektonicznie zmienia się miasto. Założył fanpage „Wrocław – Inwestycje budowlane”, ma stronę na Instagramie i kanał na YouTube.

Jego posty docierają do prawie 4 mln odbiorców. Furorę w internecie robią zdjęcia, na których pokazuje m.in. przepiękne klatki schodowe i sienie w XIX-wiecznych wrocławskich kamienicach.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl