wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 06:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Gigant odzieżowy SHEIN z Chin wynajmuje blisko 55 000 mkw. w ramach Wrocław South Hub. Dużo miejsc pracy [13.02.2023]
Na zdjęciu widać hale magazynowe Panattoni Panattoni
Na zdjęciu widać hale magazynowe Panattoni

Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, z kolejną inwestycją dla giganta odzieżowego e-commerce’u. SHEIN już w bieżącym kwartale rozpocznie operacje na powierzchni blisko 55 000 mkw. w Panattoni Park Wrocław South Hub. Będą nowe miejsca pracy

Reklama

SHEIN chińska platforma do zakupów ubrań, butów i dodatków otwiera wielkie centrum dystrybucyjne w Polsce

Polska i Dolny Śląsk są w ostatnich latach hubem dla europejskiego i światowego e-commerce’u. Powierzchnia pod obsługę e-handlu stanowi ok. 1/3 krajowego wolumenu, a rozwój branży w Polsce wspiera Panattoni, które dostarczyło już 4 mln m kw. dla sprzedaży internetowej. Pod koniec obecnego kwartału deweloper ukończy realizację dla kolejnego giganta – SHEIN, najpopularniejszej marki ubrań oraz największego detalisty odzieżowego na świecie.

SHEIN w Panattoni Park Wrocław South Hub: co będą robić?

Globalna firma z siedzibą w Singapurze notuje błyskawiczny rozwój także w Europie, a efektem rosnących wolumenów jest wynajem 54 350 m kw. w Panattoni Park Wrocław South Hub – największym projekcie dewelopera na Dolnym Śląsku.

Na terenie obiektu Shein zatrudnieni ponad 2000 osób, a lokalizacja pozwoli na sprawną obsługę pełnej gamy produktów firmy i dotarcie do większości europejskich rynków. 

Według prognoz wartość e-commerce dla branży fashion w Europie ma wzrosnąć z ok. 250 milardów dolarów w 2022 roku do blisko 400 miliardów w 2025. Błyskawiczny rozwój tego rynku, a także chęć zabezpieczenia łańcucha dostaw napędzają zjawisko nearshoringu, czyli przenoszenia działalności przez firmy azjatyckie bliżej odbiorcy końcowego, na czym szczególnie zyskuje Polska. Panattoni dzięki ogromnemu doświadczeniu w obsłudze dziesiątek branż jest gotowe, aby zaproponować globalnym markom z dalekiego wschodu najwyższy standard obiektów, strategiczne lokalizacje i szereg rozwiązań z zakresu energooszczędności czy ekologii. Firma SHEIN zyska doskonałą platformę zarówno do realizacji procesów e-commerce, jak i realizacji celów ESG
Damian Kowalczyk, Development Director w Panattoni.

SHEIN – odzieżowy sklep online otworzy centrum dystrybucyjne pod Wrocławiem

Realizacja dla SHEIN przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent – najwyższym dostępnym na polskim rynku powierzchni przemysłowych. Do 2030 r. SHEIN zobowiązał się zmniejszyć całkowitą emisję gazów cieplarnianych w całym swoim łańcuchu wartości o 25 proc.

W ramach Panattoni Park Wrocław South Hub firma otrzyma szereg rozwiązań z zakresu oszczędności energii i wody, a także emisji CO2. Ponadto pracownicy skorzystają m.in. z zielonych stref relaksu czy nowoczesnych pomieszczeń biurowych zbadanych pod kątem akustyki, jakości powietrza i dostępu światła dziennego. Panattoni przygotuje również punkty ładowania samochodów elektrycznych czy miejsca dla carsharingu.

E-commerce: nowe technologie made in Wroclaw

Coraz bardziej lubimy zakupy bez wychodzenia z domu. E-commerce i handel online to branża nie tylko bardzo konkurencyjna, ale też niezwykle szybko rozwijająca się. Korzysta z nowych technologii i sztucznej inteligencji. Wrocław staje się polskim zagłębiem technologii e-commerce a rodzime spółki z powodzeniem radzą sobie na rynku.

Ogromny popyt na potężne magazyny i parki logistyczne we Wrocławiu. Co się znajduje w gigantycznych halach

Na Dolnym Śląsku powstaje ponad 600 tys. metrów kwadratowych nowoczesnych magazynów. Prawie dwie trzecie z nich deweloperzy budują we Wrocławiu i najbliższej okolicy. Na dolnośląskie hale czekają przede wszystkim najemcy z sektorów e-commerce oraz logistyki. Potężne magazyny w regionie budują Panattoni, Hillwood oraz GLP. I na tym nie koniec, bo w kolejce z nowymi inwestycjami już czekają kolejni deweloperzy. Nowe inwestycje, to dużo nowych miejsc pracy.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl