wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Duże zainteresowanie EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław. Samochody elektryczne: testy, baterie, osiągi

2 tysiące uczestników, 5,5 tysiąca przejechanych kilometrów - organizatorzy EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław nie mają wątpliwości – dwa dni na Torze Modlin na dobre zapiszą się w historii polskiej motoryzacji, a przede wszystkim – w historii elektromobilności. Na produkowanych w aglomeracji wrocławskiej bateriach jeżdżą samochody elektryczne takich gigantów motoryzacyjnych jak Audi, BMW, Fiat, Ford, Porsche czy Volkswagen

Reklama

Elektryczna Syrena na EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław: samochody elektryczne wyścigi, jazdy testowe

Elektryczną Syrenkę na zielonych numerach rejestracyjnych można było zobaczyć obok takich elektrycznych motoryzacyjnych gigantów jak Tesla, Mercedes czy BMW. Syrenka z silnikiem elektrycznym była jedną z atrakcji na EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław, który udowodnił, że elektromobilność i zeroemisyjny transport są już nie tylko nowoczesnym trendem, a auta elektryczne kaprysem – z dnia na dzień stają się podwalinami dla czystego powietrza i zdrowego środowiska.

Dowodem na ich ekspansję i nabieranie coraz większego znaczenia było EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław, wydarzenie promujące elektromobilność, które odbyło się w dniach 24-25 czerwca na Torze Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim. Był to dwudniowy festiwal samochodów elektrycznych, jazd testowych i wrażeń dostarczanych przez elektromobilność. O popularności imprezy świadczą te dane: 2 tysiące uczestników, 5,5 tysiąca przejechanych kilometrów, 27 godzin jazd i ponad 1,5 tysiąca przejazdów testowych. 

Elektromobilność rozwija się coraz szybciej. Obserwujemy rosnące zainteresowanie autami elektrycznymi, co potwierdza także rozwój naszej firmy. Jako europejski lider w produkcji baterii litowo-jonowych do samochodów elektrycznych, z dumą wspieramy inicjatywy, które realnie wpływają na przyszłość elektromobilności i zeroemisyjności. Jedną z nich jest właśnie EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław
Yong Girl Lee, dyrektor Business Support Department LGESWA.

W programie EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław były wywiady i prelekcje a przede wszystkim testy aut elektrycznych. Każdy uczestnik mógł obejrzeć ekspozycję baterii z LG Energy Solution Wrocław – od celli, przez moduły do packów z bateriami, a także posłuchać o tajnikach elektromobilności. Duzym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje pojazdów elektrycznych, road show z udziałem EV Klub Polska, wyścigami i testami elektryków.

LG Energy Solution Wrocław: akumulatory do samochodów elektrycznych

LG Energy Solution jest liderem w branży produkcji akumulatorów od 1992 roku. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinie badań i rozwoju przełomowych technologii akumulatorowych, w 2009 roku firma stała się pierwszym na świecie producentem baterii litowo-jonowych do pojazdów elektrycznych i od tego czasu rozszerza swoją ofertę o kolejne produkty.

Tylko w ciągu ostatniej dekady LG Energy Solution zainwestowało 4,5 mld USD w badania i rozwój, dzięki czemu posiada obecnie prawie 23 000 patentów na całym świecie w zakresie materiałów i podstawowych technologii.

LG Energy Solution Wrocław – największe centrum produkcji baterii do samochodów elektrycznych w Europie

LG Energy Solution to światowy lider dostarczający zaawansowane baterie litowo-jonowe do pojazdów elektrycznych (EV), produktów IT i elektronarzędzi oraz do systemów magazynowania energii (ESS).

W 2016 roku w Biskupicach Podgórnych powstało LG Energy Solution Wrocław, które stanowi pierwsze, a zarazem największe centrum produkcji baterii do samochodów elektrycznych w Europie. Inwestycja typu greenfield we Wrocławiu zaowocowała wprowadzeniem do Polski najnowocześniejszej technologii, a także uczynieniem naszego kraju europejskim liderem tej branży.

Na produkowanych w aglomeracji wrocławskiej bateriach jeżdżą samochody elektryczne takich gigantów motoryzacyjnych jak Audi, BMW, Fiat, Ford, Porsche czy Volkswagen.

W zakładzie zajmującym powierzchnię około 100 hektarów znajduje się kilkadziesiąt nowoczesnych linii produkcyjnych. Obecna moc produkcyjna wynosi 70 GWh, a pod koniec 2022 roku LG Energy Solution Wrocław osiągnie poziom 115 GWh.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl