wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 8°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Samochód elektryczny napędzany baterią LG Energy Solution Wrocław na rekordowej wysokości 5816 m

Jarek Ratajczak,
 Rainer Zietlow ustanowił rekord wysokości, którą osiągnął samochód elektryczny. LG Energy Solution Wrocław
Rainer Zietlow ustanowił rekord wysokości, którą osiągnął samochód elektryczny.

Pracownicy koncernu LG Energy Solution Wrocław mogą być dumni. Samochód elektryczny napędzany baterią LG Energy Solution Wrocław wyjechał na mierzący 5816 m boliwijski wulkan. Wyczyn ten wpisany został do Księgi Rekordów Guinessa. Na produkowanych w aglomeracji wrocławskiej bateriach jeżdżą samochody elektryczne takich gigantów motoryzacyjnych jak Audi, BMW, Fiat, Ford, Porsche czy Volkswagen.

Reklama

Guinness World Records: samochód elektryczny napędzany baterią LG Energy Solution Wrocław na rekordowej wysokości 

25 maja br. przedstawiciele LG Energy Solution Wrocław poinformowali, że kierowca Rainer Zietlow wraz ze swoim zespołem Challenge4 wjechał samochodem elektrycznym na uśpiony wulkan Uturuncu w Boliwii, zdobywając wysokość 5816 metrów.

Wyczyn zespołu został wpisany do Księgi Rekordów Guinessa i potwierdzony oficjalnym certyfikatem GUINNESS WORLD RECORDS.

Jest to kolejny rekord Rainera Zietlowa i jego zespołu. Rok wcześniej zostali wyróżnieni za najdłuższą, nieprzerwaną podróż pojazdem elektrycznym na terenie jednego kraju. Challenge4 ustanowił rekord w Stanach Zjednoczonych samochodem Volkswagen ID.4 napędzanym baterią LG Energy Solution.

Gratulujemy Rainerowi Zietlowowi i jego zespołowi ustanowienia nowego rekordu z użyciem naszych akumulatorów. To niesamowite osiągnięcie jest kolejnym kamieniem milowym dodanym do wcześniejszego rekordu za najdłuższą, zrealizowaną ub.r. podróż pojazdem elektrycznym. Już wtedy potwierdzono wysoki poziom wytrzymałości baterii LG Energy Solution. Ten wyczyn jest kolejnym dowodem wyjątkowej wydajności samochodów elektrycznych zasilanych akumulatorami naszej produkcji, które sprawdzają się nawet w najtrudniejszych warunkach jazdy
rzecznik prasowy LG Energy Solution.

Samochody elektryczne: akumulatory, zasięg, jazda na długich dystansach

Volkswagen ID.4 GTX jest zasilany ogniwami i modułami akumulatorowymi LG Energy Solution Wrocław. Charakteryzują się one wysoką gęstością energii, która umożliwia jazdę na długich dystansach i dużych wysokościach, a także szybkością ładowania. VW ID.4 jest oparty na modułowej matrycy napędu elektrycznego (MEB). Jest to pierwsza modułowa platforma dla pojazdów elektrycznych zaprojektowana przez niemiecki koncern we współpracy z LG Energy Solution. Jest ona obecnie stosowana w modelach ID.3 i ID.4.

Naszym celem było zaprezentowanie potencjału elektromobilności poprzez zademonstrowanie, w jaki sposób pojazdy elektryczne utrzymują wysoką wydajność nawet na ekstremalnych wysokościach
Rainer Zietlow, kierowca

LG Energy Solution Wrocław: akumulatory do samochodów elektrycznych

LG Energy Solution jest liderem w branży produkcji akumulatorów od 1992 roku. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinie badań i rozwoju przełomowych technologii akumulatorowych, w 2009 roku firma stała się pierwszym na świecie producentem baterii litowo-jonowych do pojazdów elektrycznych i od tego czasu rozszerza swoją ofertę o kolejne produkty.

Tylko w ciągu ostatniej dekady LG Energy Solution zainwestowało 4,5 mld USD w badania i rozwój, dzięki czemu posiada obecnie prawie 23 000 patentów na całym świecie w zakresie materiałów i podstawowych technologii.

LG Energy Solution Wrocław – największe centrum produkcji baterii do samochodów elektrycznych w Europie

LG Energy Solution to światowy lider dostarczający zaawansowane baterie litowo-jonowe do pojazdów elektrycznych (EV), produktów IT i elektronarzędzi oraz do systemów magazynowania energii (ESS).

W 2016 roku w Biskupicach Podgórnych powstało LG Energy Solution Wrocław, które stanowi pierwsze, a zarazem największe centrum produkcji baterii do samochodów elektrycznych w Europie. Inwestycja typu greenfield we Wrocławiu zaowocowała wprowadzeniem do Polski najnowocześniejszej technologii, a także uczynieniem naszego kraju europejskim liderem tej branży.

Na produkowanych w aglomeracji wrocławskiej bateriach jeżdżą samochody elektryczne takich gigantów motoryzacyjnych jak Audi, BMW, Fiat, Ford, Porsche czy Volkswagen.

W zakładzie zajmującym powierzchnię około 100 hektarów znajduje się kilkadziesiąt nowoczesnych linii produkcyjnych. Obecna moc produkcyjna wynosi 70 GWh, a pod koniec 2022 roku LG Energy Solution Wrocław osiągnie poziom 115 GWh.

LG/jr

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl