www.wroclaw.pl

  LG Energy Solution Wrocław będzie współpracował z Politechniką Wrocławską

  LG Energy Solution Wrocław, największy w Europie producent baterii do samochodów elektrycznych i Politechnika Wrocławska zawarły długoterminową umowę o współpracy. Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na wysoko wyspecjalizowaną kadrę w sektorze elektromobilności oraz rozwój prowadzonych projektów.

  LG Energy Solution Wrocław Fot. mat. prasowe
  LG Energy Solution Wrocław
  • Kooperacja LG Energy Solution Wrocław i Politechniki Wrocławskiej jest szansą na rozwój całego sektora elektromobilności w Polsce.
  • Umowa dotyczy m.in. realizacji przedsięwzięć o charakterze naukowym, prowadzenia działań badawczo-rozwojowych oraz odbywania praktyk i stażów studenckich.
  • Dodatkowo umowa zakłada możliwość współtworzenia programów nauczania i obejmowania patronatem wybranych kierunków studiów.

  Przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej i koncernu LG podkreślają, że Polska stała się europejskim liderem produkcji baterii litowo-jonowych, w czym olbrzymi udział ma LG Energy Solution Wrocław, największy producent w Europie. Duże możliwości branży automotive zauważyła również PWr, która w tym roku akademickim na Wydziale Elektrycznym uruchomiła nowy kierunek studiów – Elektromobilność. Sygnatariusze umowy dodają, że widząc potencjał aktualnie prowadzonych projektów i badań, zawarto porozumienie o współpracy, które będzie obowiązywać przez 5 lat.

  Mamy najnowocześniejsze technologie i wyznaczamy trendy w elektromobilności. Dzięki temu jesteśmy atrakcyjnym partnerem. Cieszymy się z nawiązanej współpracy, ponieważ będziemy pomagać w szkoleniu wykwalifikowanej kadry i zwiększaniu umiejętności specjalistów kształcących się we Wrocławiu

  Piotr Blachura, dyrektor HR w LG Energy Solution Wrocław
  Od lewej strony: Piotr Blachura i Dariusz Łydżba Fot. mat. prasowe
  Od lewej strony: Piotr Blachura i Dariusz Łydżba

  LG Energy Solution Wrocław – Politechnik Wrocławska: prace badawcze, staże i praktyki

  Przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej liczą na współpracę w zakresie prowadzenia prac badawczych, innowacyjnych projektów i ich późniejszego wdrażania.

  Jest to szansa dla wszystkich, a zwłaszcza dla Dolnego Śląska. Staże i praktyki w firmie umożliwią rozwój studentów oraz dobre wejście na rynek pracy w zaawansowanym środowisku

  prof. dr hab. inż. Dariusz Łydżba, prorektor ds. Współpracy Politechniki Wrocławskiej.

  LG Energy Solution Wrocław praca i zatrudnienie

  LG Energy Solution Wrocław jest największym w Europie producentem baterii litowo-jonowych do aut elektrycznych. Zakład działa w położonych na południowy zachód od Wrocławia Biskupicach Podgórnych. Zajmuje powierzchnię ok. 100 hektarów i zatrudnia około 10 tys. pracowników, a to oznacza, że jest jednym z największych pracodawców w aglomeracji wrocławskiej.

  • Osoby zainteresowane pracą w LG Energy Solution Wrocław mogą wejść na stronę lgensol.pl, zaaplikować na wybrane stanowisko i czekać na telefon rekrutera.

  LG Energy Solution Wrocław (dawnej LG Chem) to inwestycja za ponad 3 mld euro. Dzięki niej Polska jest największym eksporterem baterii samochodowych w Unii Europejskiej. Budowę pierwszej i największej fabryki baterii do aut elektrycznych w Europie rozpoczęto w 2016 r., a produkcja ruszyła w 2017 r. Wśród jej klientów znajdują się takie marki motoryzacyjne jak Audi, BMW, Dacia, Fiat, Ford, Porsche i Volkswagen. Czytaj także: 5 lat LG Energy Solution Wrocław – największa inwestycja w regionie.

  LG podkreśla, że ich podwrocławski zakład pod względem technologicznym jest miejscem wyjątkowym. Bliźniacze oddziały grupy LG działają w Chinach, Korei oraz Stanach Zjednoczonych.

  Firma posiada również centra technologiczne w Chinach, Niemczech i Stanach Zjednoczonych, w Korei zaś centrum badawczo-rozwojowe. W USA grupa LG ściśle współpracuje z General Motors, z którym buduje kolejną fabrykę ogniw wykorzystywanych w autach elektrycznych.

  LG/jr