wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. LG Energy Solution Wrocław stawia na elektromobilność i współpracuje z Politechniką Wrocławską

LG Energy Solution Wrocław stawia na elektromobilność i współpracuje z Politechniką Wrocławską

Jarek Ratajczak,

LG Energy Solution Wrocław mat. prasowe
LG Energy Solution Wrocław

LG Energy Solution Wrocław, największy w Europie producent baterii do samochodów elektrycznych i Politechnika Wrocławska zawarły długoterminową umowę o współpracy. Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na wysoko wyspecjalizowaną kadrę w sektorze elektromobilności oraz rozwój prowadzonych projektów.

  • Umowa dotyczy m.in. realizacji przedsięwzięć o charakterze naukowym, prowadzenia działań badawczo-rozwojowych oraz odbywania praktyk i stażów studenckich.
  • Dodatkowo umowa zakłada możliwość współtworzenia programów nauczania i obejmowania patronatem wybranych kierunków studiów.

Przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej i koncernu LG podkreślają, że Polska stała się europejskim liderem produkcji baterii litowo-jonowych, w czym olbrzymi udział ma LG Energy Solution Wrocław, największy producent w Europie. Duże możliwości branży automotive zauważyła również PWr, która w tym roku akademickim na Wydziale Elektrycznym uruchomiła nowy kierunek studiów – Elektromobilność. Sygnatariusze umowy dodają, że widząc potencjał aktualnie prowadzonych projektów i badań, zawarto porozumienie o współpracy, które będzie obowiązywać przez 5 lat.

Kooperacja LG Energy Solution Wrocław i Politechniki Wrocławskiej jest szansą na rozwój całego sektora elektromobilności w Polsce.

Mamy najnowocześniejsze technologie i wyznaczamy trendy w elektromobilności. Dzięki temu jesteśmy atrakcyjnym partnerem. Cieszymy się z nawiązanej współpracy, ponieważ będziemy pomagać w szkoleniu wykwalifikowanej kadry i zwiększaniu umiejętności specjalistów kształcących się we Wrocławiu

Piotr Blachura, dyrektor HR w LG Energy Solution Wrocław
Od lewej strony: Piotr Blachura i Dariusz Łydżba Fot. mat. prasowe
Od lewej strony: Piotr Blachura i Dariusz Łydżba

LG Energy Solution Wrocław – Politechnik Wrocławska: prace badawcze, staże i praktyki

Przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej liczą na współpracę w zakresie prowadzenia prac badawczych, innowacyjnych projektów i ich późniejszego wdrażania.

Jest to szansa dla wszystkich, a zwłaszcza dla Dolnego Śląska. Staże i praktyki w firmie umożliwią rozwój studentów oraz dobre wejście na rynek pracy w zaawansowanym środowisku

prof. dr hab. inż. Dariusz Łydżba, prorektor ds. Współpracy Politechniki Wrocławskiej.

LG Energy Solution Wrocław praca i zatrudnienie

LG Energy Solution Wrocław jest największym w Europie producentem baterii litowo-jonowych do aut elektrycznych. Zakład działa w położonych na południowy zachód od Wrocławia Biskupicach Podgórnych. Zajmuje powierzchnię ok. 100 hektarów i zatrudnia około 10 tys. pracowników, a to oznacza, że jest jednym z największych pracodawców w aglomeracji wrocławskiej.

  • Osoby zainteresowane pracą w LG Energy Solution Wrocław mogą wejść na stronę lgensol.pl, zaaplikować na wybrane stanowisko i czekać na telefon rekrutera.

LG Energy Solution Wrocław (dawnej LG Chem) to inwestycja za ponad 3 mld euro. Dzięki niej Polska jest największym eksporterem baterii samochodowych w Unii Europejskiej. Budowę pierwszej i największej fabryki baterii do aut elektrycznych w Europie rozpoczęto w 2016 r., a produkcja ruszyła w 2017 r. Wśród jej klientów znajdują się takie marki motoryzacyjne jak Audi, BMW, Dacia, Fiat, Ford, Porsche i Volkswagen. Czytaj także: 5 lat LG Energy Solution Wrocław – największa inwestycja w regionie.

LG podkreśla, że ich podwrocławski zakład pod względem technologicznym jest miejscem wyjątkowym. Bliźniacze oddziały grupy LG działają w Chinach, Korei oraz Stanach Zjednoczonych.

Firma posiada również centra technologiczne w Chinach, Niemczech i Stanach Zjednoczonych, w Korei zaś centrum badawczo-rozwojowe. W USA grupa LG ściśle współpracuje z General Motors, z którym buduje kolejną fabrykę ogniw wykorzystywanych w autach elektrycznych.

LG/jr

 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl