wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. SmartBear otwiera nowe biuro w kompleksie Business Garden. Oznacza to kolejne rekrutacje i szkolenia dla programistów
Na zdjęciu widać: przecięcie wstęgi podczas otwarcia nowego biura SmartBear. Na zdjęciu Veronica Curran, SmartBear; Mateusz Jarzombek, Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej; Dan Faulkner, SmartBear; Maureen Plowman, SmartBear; Marcelina Tubisz, SmartBear Tomasz Hołod
Na zdjęciu widać: przecięcie wstęgi podczas otwarcia nowego biura SmartBear. Na zdjęciu Veronica Curran, SmartBear; Mateusz Jarzombek, Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej; Dan Faulkner, SmartBear; Maureen Plowman, SmartBear; Marcelina Tubisz, SmartBear

W środę (15 lutego) w ramach dnia otwartego przedstawiciele SmartBear, firmy należącej do czołowych dostawców narzędzi programistycznych i rozwiązań z zakresu widoczności, zaprezentowali nowe biuro przy ul. Legnickiej. Uroczystości towarzyszyło rozpoczęcie 12-tygodniowego programu szkoleniowego dla programistów.

Reklama

Więcej przestrzeni dla pracowników

Nowe biuro zaprezentowano podczas 15 lutego podczas dnia otwartego. Większa przestrzeń powstała z myślą o ponad 150 pracownikach współpracujących z SmartBear. Dodatkowa powierzchnia umożliwi też realizację planów angażowana się firmy na rzecz wrocławskiej społeczności poprzez rekrutacje, szkolenia i mentoring początkujących programistów.

Mamy przyjemność zaprezentować nowe biuro we Wrocławiu, które zostało zaprojektowane z myślą o poprawie jakości pracy naszych pracowników.
Dan Faulkner, dyrektor ds. produktu w SmartBear

– W naszym biurze przygotowujemy inżynierów do tego, aby stali się pewnymi swoich umiejętności programistami. Cieszymy się na myśl o dołączeniu nowych pracowników do zespołu SmartBear – dodaje Dan Faulkner.

Szkolenia i programy stażowe w SmartBear

W biurze SmartBear już działa nowa inicjatywa SmartBear – Developer Academy, czyli 12-tygodniowe szkolenie obejmujące kursy stacjonarne, zdalne i praktyczne. Celem szkolenia jest rozwój ścieżki kariery w dziedzinie programowania w SmartBear. To pierwszy z wielu planowanych przez firmę działań, które mają ułatwić programistom rozwój ich kariery.

Silniej zaznaczona obecność SmartBear w naszym ekosystemie biznesowym jest niewątpliwie obiecująca. Wierzymy, że firma szybko zwiększy swoją rolę jako istotny element DNA lokalnej społeczności i wzmocni pozycję Wrocławia jako ośrodka technologicznego uznanego i cenionego na arenie międzynarodowej.
Mateusz Jarzombek, dyrektor Centrum Wspierania Biznesu w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej

W zeszłym roku SmartBear uruchomił pierwszy firmowy program stażowy w zakresie projektowania interfejsów użytkownika. Uczestniczyły w nim cztery absolwentki studiów magisterskich. Wszystkie zostały zatrudnione w SmartBear, a jedna z nich, Kamila Jania, znalazła się w gronie finalistów nagród kampanii Female Frontier Awards w kategorii Mentorki Roku.

SmartBear finansuje również prace studentów Politechniki Wrocławskiej prowadzone w zakresie projektów programistycznych zgodnie z wytycznymi firmy.

Prowadzone są też ciągłe rekrutacje

Nie tylko programowanie

SmartBear angażuje się również na rzecz realizacji globalnych celów w zakresie ochrony środowiska, kwestii społecznych i ładu korporacyjnego (ang. ESG).

Oprócz prowadzenia rocznych pomiarów i wyznaczenia celów redukcji emisji dwutlenku węgla pracownicy firmy uczestniczą w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza oraz akcjach typu sprzątanie parku lub bieg branży IT („Run for IT”).

SmartBear

Firma dostarcza narzędzia zapewniające zespołom programistycznym widoczność w zakresie kompleksowego poziomu jakości za pomocą zarządzania testami i automatyzacji testów, cyklu życia rozwoju interfejsów programistycznych aplikacji (API) oraz stabilności aplikacji.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl