wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

25°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 19:10

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Największa w 2024 r. umowa na rynku magazynów w Polsce

Prime Logistics Wrocław i światowa spółka logistyczna LX Pantos podpisali umowę najmu na 100 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowych – to tyle, ile liczy 14 boisk piłkarskich. Jest to największa tegoroczna transakcja na rynku magazynowym w Polsce. To kilkaset nowych miejsc pracy. Zobacz, dlaczego wybrali Wrocław i co będą tam robić.

Reklama

LX Pantos to założona w 1977 roku firma oferująca usługi logistyczne dla klientów z całego świata w takich branżach jak m.in.: transport morski, lotniczy i kolejowy. Obecnie spółka działa w 380 miejscach na całym świecie, w tym 30 w Europie.

Podpisana umowa z Prime Logistics Wrocław oznacza dla LX Pantos 100 000 mkw. powierzchni magazynowych – to tyle, ile liczy 14 boisk piłkarskich. Dlaczego wybrali rejon Wrocławia?

Prime Logistics Wrocław i LX Pantos. Dlaczego Wrocław? Największa transakcja na rynku magazynowym w 2024 r.

Prime Logistics Wrocław to ukończony w 2020 roku park magazynowy. Jest zlokalizowany tuż przy węźle Pietrzykowice, gdzie krzyżuje się autostrada A4 z Autostradową Obwodnicą Wrocławia (AOW).

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Prime Logistics Wrocław i LX Pantos z największą umowę na rynku magazynów Prime Logistics Wrocław
Prime Logistics Wrocław i LX Pantos z największą umowę na rynku magazynów

Lokalizacja zakładu odgrywa kluczową rolę w strategii naszego rozwoju, a bliskość naszych najważniejszych klientów, zwłaszcza z grupy LG, pozwala nam na dalszy wzrost i poszerzanie działalności. To dzięki ich zaufaniu możemy osiągać wspólne sukcesy i budować długoterminowe relacje partnerskie
Piotr Zienkiewicz, Senior Logistics Manager, LX Pantos Poland.

Piotr Zienkiewicz dodaje, że wielkość powierzchni magazynowej (100 000 mkw.) ma również duże znaczenie.

- Odpowiednia przestrzeń pozwala nam na elastyczność w działaniach logistycznych, umożliwia szybką realizację zamówień, skrócenie czasu dostaw oraz dostosowanie się do rosnących wymagań rynku, szczególnie w segmencie B2B oraz dynamicznie rozwijającej się branży B2C – mówi przedstawiciel LX Pantos Poland.

Prime Logistics Wrocław i LX Pantos. Największa transakcja na rynku magazynowym w 2024 r.

Jest to największa umowa najmu podpisana w tym roku na rynku magazynowym w Polsce i jedna z największych na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy.

- Sektor magazynów zmierza aktualnie w stronę stabilizacji, co oznacza mniej spektakularnych, liczących kilkadziesiąt tysięcy metrów kwadratowych transakcji, do czego przyzwyczaiły nas ostatnie lata. Jednocześnie jednak rodzimy rynek nadal pozostaje najatrakcyjniejszy w całym regionie CEE, co przyciąga do Polski tak znaczące podmioty, jak chociażby LX Pantos - Damian Kołata, Partner, Head of Industrial & Logistics Agency Poland, Head of E-Commerce CEE, Cushman & Wakefield.

Ogromny popyt na duże magazyny i parki logistyczne we Wrocławiu. Co się znajduje w gigantycznych halach

Na Dolnym Śląsku powstaje ponad 600 tys. metrów kwadratowych nowoczesnych magazynów. Prawie dwie trzecie z nich deweloperzy budują we Wrocławiu i najbliższej okolicy.

Na dolnośląskie hale czekają przede wszystkim najemcy z sektorów e-commerce oraz logistyki. Potężne magazyny w regionie budują Panattoni, Hillwood oraz GLP. I na tym nie koniec, bo w kolejce z nowymi inwestycjami już czekają kolejni deweloperzy. Nowe inwestycje, to dużo nowych miejsc pracy.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl