wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Tworzą startupowy ekosystem. Zobaczcie uczestników najważniejszej startupowej premiery roku w Polsce [ZDJĘCIA]

W piątek, 9 grudnia br., w siedzibie Google we Wrocławiu zaprezentowano najbardziej wyczekiwaną publikację polskiej branży startupowej, czyli najnowszy raport „Polskie Startupy 2022”. Zobaczcie na zdjęciach kto wziął udział w networkingowej części spotkania.

Reklama

Organizatorzy spotkania miejsce wybrali nieprzypadkowo. Wrocław i Dolny Śląsk mają w tym roku szczególne powody do zadowolenia, bo właśnie tutaj zarejestrowanych jest najwięcej technologicznych spółek w Polsce. W galerii zdjęć zobaczcie uczestników networkingu:

Wrocław startupową stolicą Polski. Raport Fundacji Startup Poland

Mapa polskich startupów, finansowanie, inwestycje, konsekwencje globalnych kryzysów i ekspansja zagraniczna – na te i inne pytania odpowiada tegoroczna edycja cyklicznego raportu Fundacji Startup Poland – „Polskie Startupy 2022”. Organizatorzy spotkania miejsce wybrali nieprzypadkowo. Wrocław i Dolny Śląsk mają w tym roku szczególne powody do zadowolenia, bo właśnie tutaj zarejestrowanych jest najwięcej technologicznych spółek w Polsce.

W raporcie znajdziemy odpowiedź na pytanie, który region Polski można określić „polską Doliną Krzemową”. Na czoło wychodzą zdecydowanie dwa województwa, jeśli chodzi o liczbę zarejestrowanych startupów – najwięcej (21 proc.) jest w woj. dolnośląskim, a drugie miejsce zajmuje Mazowsze. Zatem Wrocław i Warszawa to dwa główne ośrodki wybierane przez rodzime startupy. Trzecie miejsce zajmuje woj. małopolskie (Kraków) – został tam zarejestrowany co dziesiąty pytany podmiot. Awans Wrocławia na startupowej mapie Polski jest znaczący. W ubiegłym roku mazowieckie miało 32 proc. a dolnośląskie 9 proc. 

Wysoką pozycję Wrocławia w ekosystemie startupowym potwierdza jeszcze jeden najnowszy ranking. Wrocław znalazł się na czele polskich miast w kategorii wschodzących gwiazd hubów technologicznych w opublikowanym właśnie raporcie „The next generation of tech ecosystems” przygotowanym przez Dealroom. Stolica Dolnego Śląska zajęła w tej kategorii drugie miejsce w Europie oraz ósme na świecie, co jednoznacznie wskazuje, że jest to doskonałe miejsce do zakładania startupów i rozwoju innowacji.

Czytaj także: Prezentujemy TOP 10 wrocławskich startupów. To tylko wierzchołek góry wrocławskiego ekosystemu startupowego. Wytypowaliśmy tych przedstawicieli ze względu na ogromną innowacyjność oraz dużą już rozpoznawalność w Europie i na świecie. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl