wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 18:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wielki sukces! Wrocław znalazł się wśród wschodzących gwiazd hubów technologicznych prestiżowego rankingu
Wrocław znalazł się wśród wschodzących światowych gwiazd habów technologicznych. www.wroclaw.pl
Wrocław znalazł się wśród wschodzących światowych gwiazd habów technologicznych.

Wrocław znalazł się na czele polskich miast w kategorii wschodzących gwiazd hubów technologicznych w opublikowanym właśnie raporcie „The next generation of tech ecosystems” przygotowanym przez Dealroom. Stolica Dolnego Śląska zajęła w tej kategorii drugie miejsce w Europie oraz ósme na świecie, co jednoznacznie wskazuje, że jest to doskonałe miejsce do zakładania startupów i rozwoju innowacji.

Reklama

Raport „The next generation of tech ecosystems” opisuje miasta, które uważa za największe lub najbardziej obiecujące huby innowacji. Ocenia miasta na podstawie dostępności kapitału, innowacyjności i jakości lokalnych ośrodków akademickich, rozwoju ekonomicznego oraz tempa rozwoju startupów. Raport obejmuje trzy kategorie: pionierzy (Trailblazers), ośrodki technologiczne (Science Hubs) i wschodzące gwiazdy (Rising Stars).

Wrocław, Dolny Śląsk, od lat nazywany jest polską "doliną krzemową". To w naszym regionie powstają jedne z najbardziej innowacyjnych projektów. Tutaj staramy się tworzyć przyjazne warunki dla rozwoju wielu firm i startupów, korzystając z ich wiedzy oraz rozwiązań. I dziś z dumą możemy powiedzieć, że przynosi to wymierne rezultaty. W znacznej mierze to zasługa działalności zespołu Startup Wroclaw, powołanego w ramach Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, którego głównym zadaniem jest animowanie i integracja lokalnej społeczności startupowej. Synergia między startupami, biznesem, nauką oraz instytucjami miejskimi tworzą podwaliny dla doskonałego biznesowego ekosystemu, który w naszym mieście rozwija się w niesamowitym tempie.
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Wrocław lepszy nawet od Warszawy

Dealroom.co przeprowadził analizę porównawczą 201 ośrodków technologicznych z całego świata. Wśród liderów rankingu nalazły się wśród nich Wrocław (na 8 miejscu spośród 32 wskazanych miast) i Warszawa (na 11 miejscu). Mierzono między innymi dojrzałość ekosystemów oraz ich przygotowanie do przyszłości. Wrocław doceniono przede wszystkim za wzrost wczesnego finansowania dla miejscowych firm, rozwój dojrzałych startupów oraz niskie koszty rozwijania biznesu.

Wyróżnienie w raporcie Dealroom to efekt współpracy i zaangażowania wrocławskiego ekosystemu, a także znak, że wspólne działania różnych podmiotów przynoszą pozytywne efekty. W roku 2021 w raporcie Polskie Startupy, Wrocław zajął drugie miejsce, ustępując jedynie Warszawie. Dziś wyszliśmy na prowadzenie i stajemy się głównym ośrodkiem technologicznym na mapie Polski i Europy.
Magdalena Okulowska, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej

Ważny rozwój przedsiębiorczości i innowacji

Dealroom.co to globalny agregator i dostawca danych dotyczących startupów i ekosystemów technologicznych. Organizacja ta została założona w Amsterdamie w 2013 roku. Współpracuje z wieloma najbardziej znanymi na świecie inwestorami, przedsiębiorcami i organizacjami rządowymi, aby zapewnić przejrzystość, analizę i jak najszerszy podgląd na aktywność venture capital. Misją Dealroom.co jest rozwój i akceleracja przedsiębiorczości oraz innowacji.

Pierwsze miejsce wśród rozwijających się hubów startupów zajęło indyjskie Bangalore, ale polskie miasta wyprzedziły m.in. Toronto, Tallin, Portland i Mexico City.

Raport „The next generation of tech ecosystems” dostępny jest bezpłatnie na stronie  Dealroom.co

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl