wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. PayEye zdobywa świat: StartUs Insights, Gitex w Dubaju i Made in Wrocław 2021
Zespół wrocławskiego PayEye na targach Gitex w Dubaju, październik 2021 r. PayEye
Zespół wrocławskiego PayEye na targach Gitex w Dubaju, październik 2021 r.

Wrocławska spółka PayEye trafiła na listę 5 najlepszych biometrycznych systemów bezpieczeństwa StartUs Insights. Od 17 do 21 października br. PayEye jest na targach Gitex Global w Dubaju i prezentuje swoje najnowsze urządzenie do płatności okiem – eyePos 2.0. To, co robi PayEye będzie można zobaczyć 20 października br. na Made in Wroclaw 2021. PayEye jest laureatem „30 Kreatywnych Wrocławia 2020”.

Wrocławski startup PayEye właśnie trafił na listę 5 najlepszych biometrycznych systemów bezpieczeństwa StartUs Insights. W sumie na globalnej mapie startupów w tej kategorii odnotowano 280 przedsięwzięć. StartUs Insights prezentuje światowe informacje na temat innowacji, najnowszych firm i technologii. Platforma przejrzała ponad 2 miliony startupów i scaleupów (są to firmy rosnące w tempie 20% rocznie w ciągu ostatnich trzech lat) na całym świecie.

Przedstawiciele PayEye przyznają, że przeprowadzają rewolucję w płatnościach. To stolica Dolnego Śląska i jej okolice są pierwszym miejscami na świecie, gdzie można płacić jednym spojrzeniem.

PayEye trafił na listę 5 najlepszych biometrycznych systemów bezpieczeństwa StartUs Insights Fot. StartUs Insights
PayEye trafił na listę 5 najlepszych biometrycznych systemów bezpieczeństwa StartUs Insights
To bezpieczna i szybka technologia, która pozwala doświadczyć prawdziwej wolności. Nie musimy mieć przy sobie karty, gotówki, czy telefonu, a możemy płacić za wszystko. Dosłownie wystarczy jedno spojrzenie

Krystian Kulczycki, prezes PayEye.
Krystian Kulczycki, prezes PayEye Fot. PayEye
Krystian Kulczycki, prezes PayEye

PayEye Wrocław: fintech, czyli innowacje technologiczne w sektorze finansów

Wrocławski fintech PayEye, jako pierwszy na świecie, komercyjnie udostępnił kompletny system płatniczy, opierający się na akceptacji płatności poprzez identyfikację użytkownika z wykorzystaniem biometrii tęczówki oka.

Jego twórcy podkreślają, że to najbezpieczniejsza na świecie opcja potwierdzania płatności. Wdrożenie usługi PayEye rozpoczęło w czerwcu 2021 r. we Wrocławiu. W ramach pilotażu została ona udostępniona w ponad 150 punktach miasta i okolicy. Są to m.in. restauracje, sklepy, stacje benzynowe, ale też wrocławskie MPK, aquapark czy Kino Nowe Horyzonty. Krystian Kulczycki zaznacza, że już pierwszy pilotaż pokazuje, że rozwiązanie płatnicze jest nie tylko szybkie, ale też bezpieczne. Czytaj także: PayEye jest laureatem „30 Kreatywnych Wrocławia 2020”.

– Dlatego chcemy upowszechniać i propagować to rozwiązanie biometryczne nie tylko w Polsce, Europie, ale i na całym świecie. Powód jest prosty, nasz system możliwy jest do implementacji przez partnerów bankowych, finansowych i gotowe do udostępnienia na komercyjnym rynku. Usługa identyfikacji biometrycznej może być wykorzystywana nie tylko w płatnościach, ale szeroko rozumianym codziennym życiu. Może być metodą dostępu do pomieszczeń, potwierdzania umów, decyzji czy też identyfikacji osób, we wszystkich miejscach, gdzie identyfikacja jest kluczowa – dodaje prezes Kulczycki. Czytaj także: Krystian Kulczycki, prezes wrocławskiego fintechu PayEye został Menadżerem Roku. Tak zadecydowała kapituła konkursu FinTech & InsurTech Awards.

Gitex w Dubaju i PayEye

Zainteresowanie możliwościami PayEye widać na Bliskim Wschodzie. Między innymi z tego powodu od 17 do 21 października 2021 r. fintech prezentuje się podczas konferencji Gitex w Dubaju, która przyciąga wystawców, inwestorów i uczestników z całego świata.

To tu zaplanowano premierę nowej wersji urządzenia eyePOS 2.0, zaprojektowanego przez wrocławskich pionierów, które wkrótce po powrocie z targów wdrożone zostanie w wybranych we Wrocławiu miejscach.

PayEye na Made in Wroclaw 2021

Popularność wrocławskiego PayEye rośnie. Właśnie o tej wyjątkowej płatności okiem, planach PayEye na rozwój i najnowszym urządzeniu będzie można posłuchać już w środę, 20 października br. PayEye zaprezentuje się podczas Made in Wrocław 2021. Tematem tegorocznej konferencji, będzie sztuczna inteligencja, która coraz mocniej wpływa na różne aspekty funkcjonowania firm, miast i społeczeństw.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl