wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Przedsiębiorca
  4. Nieruchomości we Wrocławiu
  5. Rynek nieruchomości
  6. Osiedle Olimpia Port Dolnośląską Budową Roku

Osiedle Olimpia Port, fot. inwestor

„Dolnośląska Budowa Roku” to nagroda przyznawana przez wrocławski oddział Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. W tym roku pierwsze miejsce w tym plebiscycie zdobyło wrocławskie osiedle Olimpia Port.

Reklama

Konkurs ma na celu wyłonić i promować obiekty budowlane odznaczające się nowatorskimi rozwiązaniami we wszystkich fazach procesu budowlanego. Kapituła konkursu postanowiła wyróżnić wielorodzinne budynki mieszkalne z garażami podziemnymi oraz zagospodarowanie terenu przy ul. Marca Polo 9 - 31 we Wrocławiu.

- Cieszymy się, że proponowane przez nas rozwiązania są doceniane zarówno przez klientów, jak i branżę budowlaną – mówi Tomasz Sujak, Prezes Zarządu Archicom Holding sp. z o.o..-  Planujemy konsekwentnie rozwijać ideę osiedli społecznych, wzbogacając tym samym tkankę miasta o kompleksowe założenia urbanistyczne.  

fot. inwestor

Ważne nie tylko budynki

Realizacją osiedla Olimpia Port zajął się interdyscyplinarny zespół specjalistów, składający się z architektów i inżynierów Archicomu oraz planistów Biura Rozwoju Wrocławia, którzy opracowali kompleksowy projekt Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Zgodnie z założeniami tego dokumentu budowane jest osiedle społeczne, na którym deweloper zadbał nie tylko o budynki mieszkalne, ale i zaplecze infrastrukturalne dla powstającej nowej dzielnicy miasta.

- Przez ostatnie kilka lat udało nam się zbudować drogi publiczne ze słonecznym bulwarem wzdłuż kanału Odry, zagospodarować hektar zieleni tworząc Park Kolumba, zbudować barki i pomosty będące dzisiaj chętnie wybieranym miejscem rekreacji mieszkańców Swojczyc – twierdzi Tomasz Sulak. - Niedawno otwieraliśmy ścieżkę rowerową wpiętą w system miejskich tras. Mieszkańcy Olimpii Port mogą również korzystać z nowocześnie wyposażonego klubu fitness do ich wyłącznego użytkowania. W planach mamy dalsze realizacje na terenie osiedla. 

Miejsce dobrych kontaktów sąsiedzkich

Na osiedlu przewidziano ogólnodostępne przestrzenie publiczne jak skwery, tereny zieleni urządzonej i place połączone ciągami pieszo-rowerowymi. W planach jest również budowa osiedlowych boisk, stworzenie placu z wyremontowanym budynkiem starej cegielni oraz zagospodarowanie terenu pobliskiego oczka wodnego. W przyszłości powstanie również osiedlowa marina. W Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego przewidziano także miejsce na kościół.

- Olimpia Port jest kompleksowym założeniem urbanistycznym, które swoimi przyjaznymi przestrzeniami ma ułatwiać nawiązywanie kontaktów sąsiedzkich – uważa Tomasz Sujak. - Tworzenie więzi i integracja mieszkańców, to najważniejszy cel osiedli społecznych, a do takich zaliczamy naszą nadodrzańską inwestycję. Nagroda została wręczona podczas uroczystej Gali Inżynierskiej organizowanej przez Dolnośląską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa pod patronatem Wojewody Dolnośląskiego.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl