wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 18:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Boehringer Ingelheim stawia na Wrocław i otwiera dział usług prawnych Legal & Compliance

Boehringer Ingelheim stawia na Wrocław i otwiera dział usług prawnych Legal & Compliance

Jarek Ratajczak,

Od prawej strony: Fatih Öztürk - dyrektor zarządzający Boehringer Ingelheim Business Services we Wrocławiu, Andrea Jakob - Head of Boehringer Ingelheim GBS Center Network Boehringer Ingelheim
Od prawej strony: Fatih Öztürk - dyrektor zarządzający Boehringer Ingelheim Business Services we Wrocławiu, Andrea Jakob - Head of Boehringer Ingelheim GBS Center Network

Niemiecki koncern farmaceutyczny Boehringer Ingelheim rozwija swoje Centrum Usług Biznesowych we Wrocławiu. 19 maja br. firma poinformowała, że otwiera we Wrocławiu dział usług prawnych. Firma potroi zatrudnienie w 2022 r. i ma pracę dla specjalistów m.in. od finansów, podatków, obsługi klientów, rachunkowości, HR i usług prawnych.

  • W maju 2022 r. powstał dział usług prawnych w Centrum Usług Biznesowych Boehringer Ingelheim we Wrocławiu. Firma zapowiada, że w br. zwiększy zatrudnienie we Wrocławiu. 
  • Na pracę mogą liczyć specjaliści od finansów, podatków, obsługi klienta, rachunkowości, HR i usług prawnych.
  • Centrum Usług Biznesowych Boehringer Ingelheim we Wrocławiu ma być europejskim centralnym ośrodkiem Globalnej Sieci Centrów Usług Biznesowych (Global Business Services) firmy.

We Wrocławiu funkcjonuje obecnie 200 Centrów Usług Biznesowych. Jednym z najnowszych z nich na mapie Dolnego Śląska jest nowe centrum Boehringer Ingelheim – to jeden z największych koncernów farmaceutycznych na świecie.

W styczniu 2022 roku koncern utworzył swój oddział we Wrocławiu. W marcu i kwietniu tego roku rozpoczęto działalność w obszarach finansowo-księgowych, obsługi klienta oraz zakupów i usług HR. W maju do tego zakresu dodano piąty pion – w obszarze usług prawnych i compliance.

W 2022 r. w swoim Centrum Usług Biznesowych Boehringer Ingelheim we Wrocławiu zatrudni więcej osób. Firma nie podaje konkretnych liczb, zaznacza jednak, że będzie to trzykrotny wzrost zatrudnienia.

Dziś wyznaczamy trend. We Wrocławiu działa ponad 200 Centrów Usług Biznesowych, ale tylko 5 lub 6 ma w swoim portfolio usługi Legal & Compliance, jest to więc pionierskie podejście. Nasz nowy zespół składający się z wysoko wykwalifikowanych specjalistów ds. prawnych i compliance będzie współpracował z korporacyjnym działem prawnym mieszczącym się w centrali firmy w Ingelheim w Niemczech oraz z partnerami biznesowymi w różnych krajach i regionach świata.

dr Rafał Rybicki, Manager Zespołu Legal and Compliance Services w Boehringer Ingelheim Business Services Center

Usługi Legal & Compliance - Boehringer Ingelheim Business Services Center we Wrocławiu

Nowy dział ds. obsługi prawnej i compliance we Wrocławiu umożliwi centralnemu działowi prawnemu w Ingelheim w Niemczech skoncentrowanie się na strategicznym i taktycznym zarządzaniu rosnącymi wymaganiami prawnymi i wymaganiami regulacyjnymi oraz projektami biznesowymi.

Fatih Öztürk, dyrektor Zarządzający Boehringer Ingelheim Business Services Center we Wrocławiu, podkreśla, że wprowadzenie usług Legal & Compliance jest kamieniem milowym dla ich niedawno utworzonego centrum we Wrocławiu. - Cieszę się, że ta jednostka rozszerza zakres swoich usług, wprowadzając zupełnie nowe, kompleksowe działania do portfolio, dodatkowo uzupełniane przez usługi kadrowe, finansowe, zakupowe i obsługi klienta. Wraz z naszymi wspaniałymi zespołami budujemy Centrum Usług Biznesowych przyszłości we Wrocławiu - dodaje. 

Boehringer Ingelhein Business Services Wrocław: rekrutacja, praca, zatrudnienie

W biurowcu Centrum Południe przy ul. Powstańców Śląskich, gdzie spółka ma swój Global Business Services (GBS), obecnie pracuje kilkudziesięciu menedżerów i specjalistów, ale na tym się nie skończy. Firma poszukuje specjalistów m.in. od finansów, podatków, obsługi klienta, rachunkowości, HR i usług prawnych. Zainteresowani kandydaci mogą aplikować na dostępne stanowiska w Centrum Usług Biznesowych Boehringer Ingelheim we Wrocławiu.

Fatih Öztürk podkreśla, że są przekonani, że znajdą tutaj najlepszych pracowników.

Przed nami intensywny okres wzrostu, otwierania nowych linii usługowych i kształtowania kultury organizacyjnej centrum, wspólnie z naszymi pracownikami. Jesteśmy różnorodną i integracyjną organizacją otwartą na przełomowe pomysły i koncepcje. Bardzo liczymy na zaangażowanie i wkład naszych nowych pracowników w rozwój centrum w 2022 roku

Fatih Öztürk, dyrektor zarządzający Boehringer Ingelheim Business Services we Wrocławiu.

Co Boehringer Ingelhein robi we Wrocławiu?

W 2022 r. Boehringer Ingelhein Business Services Wrocław uruchomi nowe linie usług prawnych i podatkowych, a także rozbuduje działy finansowe, obsługi klienta, rachunkowości, zakupów i HR. 

– Zdajemy sobie sprawę, że potrojenie zatrudnienia w centrum usług biznesowych to ambitny cel, ale jestem przekonany, że dzięki naszej startupowej mentalności i fantastycznemu zespołowi na pokładzie uda nam się sprostać temu wyzwaniu i stworzyć dla wrocławian miejsce do rozwoju zawodowego i osobistego – dodaje Fatih Öztürk.

Wrocław centralnym europejskim hubem GBS Boehringer Ingelheim

28 maja 2021 r. reprezentanci niemieckiego koncernu o inwestycji we Wrocławiu rozmawiali z przedstawicielami miasta i Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej Fot. Marek Księżarek
28 maja 2021 r. reprezentanci niemieckiego koncernu o inwestycji we Wrocławiu rozmawiali z przedstawicielami miasta i Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej

O tym, że Boehringer Ingelheim niemiecka firma farmaceutyczna chce otworzyć centrum usług biznesowych we Wrocławiu pisaliśmy już w maju 2021 r. Wrocław ma być centralnym europejskim hubem Global Business Services Boehringer Ingelheim.

Boehringer Ingelheim wśród najlepszych pracodawców na świecie

W 2021 r. Boehringer Ingelheim otrzymał certyfikat Top Employers Institute jako jeden z 11 najlepszych pracodawców na świecie. Firma została wyróżniona tym tytułem drugi rok z rzędu.

Boehringer Ingelheim to jedna z największych firm farmaceutycznych na świecie. Od 1885 r. działa jako spółka rodzinna, opracowując przełomowe terapie i innowacyjne rozwiązania w zakresie ochrony zdrowia. Mowa m.in. o pracach badawczych związanych z chorobami układu oddechowego (astma), układu krążenia (np. nadciśnienie tętnicze), wirusem HIV czy chorobami naczyń mózgowych (np. udarem mózgu). Niemiecki koncern produkuje oraz sprzedaje także suplementy dla zwierząt.

Koncern na całym świecie zatrudnia prawie 52 tys. osób, które obsługują 130 rynków w trzech obszarach biznesowych: zdrowia ludzi, zdrowia zwierząt i produkcji biofarmaceutycznej.

BI/jr

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl