www.wroclaw.pl

  Opracowują przełomowe terapie zdrowotne. Teraz otwierają swoje centrum we Wrocławiu

  Firma farmaceutyczna Boehringer Ingelheim otworzy w stolicy Dolnego Śląska centrum usług biznesowych. Dzięki temu w ciągu najbliższych miesięcy i lat powstaną nowe miejsca pracy. – Projekt firmy jest cenny dla miasta i całego regionu – mówi Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, współpracującej przy sprowadzeniu firmy Boehringer Ingelheim do Wrocławia.

  "Boehringer Ingelheim to dobrze rozpoznawalna marka i nagradzany pracodawca" Fot. Marek Księżarek
  "Boehringer Ingelheim to dobrze rozpoznawalna marka i nagradzany pracodawca"

  Boehringer Ingelheim to jedna z największych firm farmaceutycznych na świecie. Od 1885 r. działa jako firma rodzinna, opracowując przełomowe terapie i innowacyjne rozwiązania w zakresie ochrony zdrowia. Mowa m.in. o pracach badawczych związanych z chorobami układu oddechowego (astma), układu krążenia (np. nadciśnienie tętnicze), wirusem HIV czy chorobami naczyń mózgowych (np. udarem mózgu).

  Niemiecki koncern produkuje oraz sprzedaje także suplementy dla zwierząt.

  Firma o globalnym zasięgu

  Koncern na całym świecie zatrudnia prawie 52 tys. osób, które obsługują 130 rynków w trzech obszarach biznesowych: zdrowia ludzi, zdrowia zwierząt i produkcji biofarmaceutycznej.

  Polska centrala Boehringer Ingelheim mieści się w Warszawie. Teraz koncern zapowiedział otwarcie we Wrocławiu Centrum Globalnych Usług Biznesowych (GBS).

  Nowa inwestycja z branży usług dla biznesu to bardzo dobre wieści dla Wrocławia. Jest dowodem na to, że Wrocław, mimo pandemii, nie zwalnia, a jego kapitał ludzki jest doceniany. Cieszą przede wszystkim wysokiej jakości miejsca pracy dla wrocławianek i wrocławian.

  Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

  Obecnie centrum jest na etapie planowania i aranżacji przestrzeni dla ponad 50 profesjonalistów. Zatrudnienie znajdą specjaliści od finansów, zaopatrzenia, obsługi zamówień i HR. Otwarcie zaplanowano na początek 2022 r.

  Wrocław liczy, że współpraca potrwa wiele lat Fot. Marek Księżarek
  Wrocław liczy, że współpraca potrwa wiele lat
  Bardzo się cieszymy z decyzji o ulokowaniu kolejnego Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu. Boehringer Ingelheim to dobrze rozpoznawalna marka i nagradzany pracodawca. Projekt firmy jest cenny dla miasta i całego regionu i liczymy, że będzie stale się rozwijał.

  Magdalena Okulowska, prezes ARAW

  Wrocław miastem perspektyw

  Koncern zapowiada, że trwająca rekrutacja to nie będzie koniec. Jednym z głównych założeń otwarcia biura we Wrocławiu jest rozwój.

  Wrocław oferuje wiele korzyści. Tu mieszka wiele utalentowanych i wysoko wykwalifikowanych kandydatów, władających wieloma językami obcymi. Prężnie rozwijający się ekosystem centrów usług wspólnych pozwoli nam szybko zwiększyć skalę działalności oraz zapewniać profesjonalne usługi na najwyższym poziomie.

  Fatih Ozturk, Dyrektor Zarządzający Centrum Usług Biznesowych Boehringer Ingelheim we Wrocławiu

  Centrum GBS we Wrocławiu będzie czwartą placówką w Sieci Centrów Globalnych Usług Biznesowych firmy Boehringer Ingelheim. Te biura umożliwiają centralizację i harmonizację procesów operacyjnych w trzech istniejących oddziałach: w Ingelheim, Buenos Aires w Argentynie i Manili na Filipinach.

  Wrocław to miasto rozwojowe – mówią przedstawiciele Boehringer Ingelheim Fot. Marek Księżarek
  Wrocław to miasto rozwojowe – mówią przedstawiciele Boehringer Ingelheim
  Polska oferuje dynamiczne środowisko i obiecujące perspektywy rozwoju, wysoko wykwalifikowaną kadrę pracowniczą oraz duży potencjał innowacyjny, tworząc wyjątkowe możliwości rozwijania naszej bazy usług wspólnych. Ten wybór odzwierciedla zaangażowanie naszej firmy w dalszy rozwój działalności w Europie, a szczególnie w Polsce.

  Michal Cuha, dyrektor generalny Boehringer Ingelheim w Polsce

  Firma z wyróżnieniem

  W 2021 roku firma Boehringer Ingelheim otrzymała wyróżnienie Global Top Employer i tym samym znalazła się w gronie zaledwie 16 pracodawców na całym świecie, którzy otrzymali tę nagrodę.

  Jestem dumny, że tak silna marka z branży farmaceutycznej będzie obecna we Wrocławiu. Wybór naszego miasta na Europejskie Centrum Usług Biznesowych potwierdza jak silną pozycję posiadamy w tym sektorze, a nasza pozycja lidera wśród średnich miast świata w rankingu FDI Magazine Global Cities for the Future nie jest przypadkowa.

  Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia

  Zainteresowani kandydaci mogą aplikować na dostępne stanowiska tutaj.