wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Farmaceutyczny potentat Boehringer Ingelheim w Centrum Południe
Boehringer Ingelheim  będzie w biurowcu Centrum Południe Cetrum Południe
Boehringer Ingelheim będzie w biurowcu Centrum Południe

O tym, że Boehringer Ingelheim niemiecka firma farmaceutyczna chce otworzyć centrum usług biznesowych we Wrocławiu pisaliśmy już w maju br. 19 sierpnia, jeden z największych koncernów farmaceutycznych na świecie poinformował, że będzie miał siedzę w Centrum Południe przy ul. Powstańców Śląskich. Wrocław ma być centralnym europejskim hubem GBS Boehringer Ingelheim.

Cieszymy się, że możemy stworzyć we Wrocławiu nasze nowe Centrum GBS, które przyciąga do siebie wysoko wykwalifikowanych, wielojęzycznych i utalentowanych pracowników działających w dobrze rozwiniętym i prężnie funkcjonującym ekosystemie. W pierwszych miesiącach działalności, postawiliśmy sobie za cel stworzenie nowoczesnego biura według naszych potrzeb, dlatego wybór odpowiedniej lokalizacji był jednym z priorytetów. Szukaliśmy biurowca, w którym na pierwszym planie stoi zrównoważony rozwój i dobrostan środowiska, dobre samopoczucie pracowników oraz inteligentne technologie. Jesteśmy przekonani, że Centrum Południe, zaawansowany budynek Skanska, jest najlepszym wyborem, aby zapewnić naszym pracownikom najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa

Fatih Ozturk, Head of GBS Center Poland & Managing Director Boehringer Ingelheim Business Services Poland Sp. z o.o.
28 maja 2021 r. reprezentanci niemieckiego koncernu rozmawiali z przedstawicielami Wrocławia i ARAW-u Fot. Mark Księżarek
28 maja 2021 r. reprezentanci niemieckiego koncernu rozmawiali z przedstawicielami Wrocławia i ARAW-u

Obecnie centrum jest na etapie planowania i aranżacji przestrzeni dla ponad 50 profesjonalistów. Zatrudnienie znajdą specjaliści od finansów, zaopatrzenia, obsługi zamówień i HR. Otwarcie zaplanowano na początek 2022 r.

Zainteresowani kandydaci mogą aplikować na dostępne stanowiska tutaj.

 

Nowa inwestycja z branży usług dla biznesu to bardzo dobre wieści dla Wrocławia. Jest dowodem na to, że Wrocław, mimo pandemii, nie zwalnia, a jego kapitał ludzki jest doceniany. Cieszą przede wszystkim wysokiej jakości miejsca pracy dla wrocławianek i wrocławian.

Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Centrum GBS we Wrocławiu będzie czwartą placówką w Sieci Centrów Globalnych Usług Biznesowych firmy Boehringer Ingelheim. Te biura umożliwiają centralizację i harmonizację procesów operacyjnych w trzech istniejących oddziałach: w Ingelheim, Buenos Aires w Argentynie i Manili na Filipinach.

Koncern na całym świecie zatrudnia prawie 52 tys. osób, które obsługują 130 rynków w trzech obszarach biznesowych: zdrowia ludzi, zdrowia zwierząt i produkcji biofarmaceutycznej. Polska centrala Boehringer Ingelheim mieści się w Warszawie.

Firma o globalnym zasięgu

Boehringer Ingelheim to jedna z największych firm farmaceutycznych na świecie. Od 1885 r. działa jako firma rodzinna, opracowując przełomowe terapie i innowacyjne rozwiązania w zakresie ochrony zdrowia. Mowa m.in. o pracach badawczych związanych z chorobami układu oddechowego (astma), układu krążenia (np. nadciśnienie tętnicze), wirusem HIV czy chorobami naczyń mózgowych (np. udarem mózgu).

Niemiecki koncern produkuje oraz sprzedaje także suplementy dla zwierząt.

Wrocław liczy, że współpraca potrwa wiele lat Fot. Marek Księżarek
Wrocław liczy, że współpraca potrwa wiele lat
Bardzo się cieszymy z decyzji o ulokowaniu kolejnego Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu. Boehringer Ingelheim to dobrze rozpoznawalna marka i nagradzany pracodawca. Projekt firmy jest cenny dla miasta i całego regionu i liczymy, że będzie stale się rozwijał.

Magdalena Okulowska, prezes ARAW

Wrocław miastem perspektyw

Koncern zapowiada, że trwająca rekrutacja to nie będzie koniec. Jednym z głównych założeń otwarcia biura we Wrocławiu jest rozwój.

Wrocław oferuje wiele korzyści. Tu mieszka wiele utalentowanych i wysoko wykwalifikowanych kandydatów, władających wieloma językami obcymi. Prężnie rozwijający się ekosystem centrów usług wspólnych pozwoli nam szybko zwiększyć skalę działalności oraz zapewniać profesjonalne usługi na najwyższym poziomie.

Fatih Ozturk, Dyrektor Zarządzający Centrum Usług Biznesowych Boehringer Ingelheim we Wrocławiu
Wrocław to miasto rozwojowe – mówią przedstawiciele Boehringer Ingelheim Fot. Marek Księżarek
Wrocław to miasto rozwojowe – mówią przedstawiciele Boehringer Ingelheim
Polska oferuje dynamiczne środowisko i obiecujące perspektywy rozwoju, wysoko wykwalifikowaną kadrę pracowniczą oraz duży potencjał innowacyjny, tworząc wyjątkowe możliwości rozwijania naszej bazy usług wspólnych. Ten wybór odzwierciedla zaangażowanie naszej firmy w dalszy rozwój działalności w Europie, a szczególnie w Polsce.

Michal Cuha, dyrektor generalny Boehringer Ingelheim w Polsce

Firma z wyróżnieniem

W 2021 roku firma Boehringer Ingelheim otrzymała wyróżnienie Global Top Employer i tym samym znalazła się w gronie zaledwie 16 pracodawców na całym świecie, którzy otrzymali tę nagrodę.

Jestem dumny, że tak silna marka z branży farmaceutycznej będzie obecna we Wrocławiu. Wybór naszego miasta na Europejskie Centrum Usług Biznesowych potwierdza jak silną pozycję posiadamy w tym sektorze, a nasza pozycja lidera wśród średnich miast świata w rankingu FDI Magazine Global Cities for the Future nie jest przypadkowa.

Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia

Centrum Boehringer Ingelheim w stolicy Dolnego Śląska oznacza, że w ciągu najbliższych miesięcy i lat powstaną nowe miejsca pracy. – Projekt firmy jest cenny dla miasta i całego regionu – mówiła w maju br. Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, współpracującej przy sprowadzeniu firmy Boehringer Ingelheim do Wrocławia.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl