wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 8°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

LG Energy Solution Wrocław zwiększa produkcję baterii i silniej współpracuje z Fordem. Kultowy Mustang na bateriach

Jarek Ratajczak,
Ford Mustang Mach-E Ford MC
Ford Mustang Mach-E

LG Energy Solution Wrocław ogłosił, że podwaja zdolności produkcyjne dla Forda do 2023 roku. To efekt większego zapotrzebowania Forda na samochody elektryczne. Na produkowanych pod Wrocławiem bateriach jeżdżę elektryczne Fordy: Mustang Mach-E i E-Transit.

Reklama

Ford Motor Company zwiększa współpracę z LG Energy Solution Wrocław

LG Energy Solution informuje, że wzmacnia swoje relacje z Ford Motor Company i rozszerza dostawy baterii w związku ze stałym wzrostem liczby pojazdów elektrycznych firmy.

W odpowiedzi na duży popyt na popularne pojazdy marki Mustanga Mach-E i Forda E-Transit, firma LG Energy Solution Wrocław zwiększa swoje moce produkcyjne. Dzięki wykorzystaniu już istniejących linii produkcyjnych, a także postępowi w rozbudowie zakładu, LG Energy Solution jest na dobrej drodze do podwojenia swojej linii produkcyjnej do przyszłego roku. Planuje także dalsze stopniowe zwiększanie mocy produkcyjnych nawet po tym okresie
czytamy w komunikacie LG Energy Solution

LG Energy Solution rozpoczął dostarczanie swoich baterii dla Forda Mustang Mach-E i E-Transit w drugiej połowie 2020 roku. W ubiegłym roku globalnie sprzedano ponad 55 tys. Mustangów Mach-E, a Ford wciąż zwiększa produkcję tego średniej wielkości elektrycznego SUV-a.

Współpraca między LG Energy Solution a Fordem rozpoczęła się w 2011 roku, kiedy to wyprodukowane w Korei baterie trafiły do elektrycznego Forda Focus.

Ford inwestuje w samochody elektryczne 50 mld dolarów

Prezes i dyrektor generalny Forda Jim Farley poinformował wcześniej na Twitterze, że firma od 2022 roku zwiększa produkcję Mustanga Mach-E, a do 2023 potroi jego zdolności produkcyjne. Wcześniej producent samochodów ogłosił, że podnosi inwestycje na pojazdy elektryczne do 50 mld dolarów do 2026 roku, w porównaniu do poprzednich 30 mld.

Planuje również zwiększyć globalną roczną produkcję aut elektrycznych do ponad 2 milionów sztuk do 2026 roku. Ford planuje, że do 2030 roku ponad połowa jego globalnej produkcji będzie stanowić pojazdy elektryczne.

Dużo więcej baterii do samochodów elektrycznych będzie produkować LG Energy Solution Wrocław

LG Energy Solution Wrocław w Biskupicach Podgórnych powstał w 2016 r. i obecnie jest to największy w Europie producent baterii litowo-jonowych do aut elektrycznych i jeden z największych pracodawców na Dolnym Śląsku.

W zakładzie zajmującym powierzchnię około 100 hektarów znajduje się kilkadziesiąt nowoczesnych linii produkcyjnych. Firma jest w trakcie rozbudowy parku technologicznego – do końca 2025 roku spółka zwiększy moce produkcyjne z 70 GWh do 115 GWh.

Wraz z dynamicznym rozwojem zakładu produkcyjnego zaoferujemy kolejne, atrakcyjne miejsca pracy. Od lat kształtujemy je, stawiając na rozwój zespołu i zapewniając mu bogaty pakiet benefitów. Wierzę, że osiągniemy zamierzone cele, a spółka będzie rozwijała się zgodnie z wizją „We CHARGE toward a better future”
Jangha Lee, prezes LG Energy Solution Wrocław

Na produkowanych przez LG Energy Solution Wrocław bateriach jeżdżą samochody elektryczne takich gigantów motoryzacyjnych jak Audi, BMW, Fiat, Ford, Porsche czy Volkswagen.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl