wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 15:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Korea stawia na Wrocław! W Sky Tower będzie potężny Industrial Bank of Korea [10.05.2023]
W Sky Tower będzie Industrial Bank of Korea Mat. prasowy / Maciej Szczęsny
W Sky Tower będzie Industrial Bank of Korea

Wrocław na liście największych koreańskich inwestycji w tej części Europy. We Wrocławiu będzie odział Industrial Bank of Korea. Zobacz co będą robić.

Reklama

W najbliższym czasie planowane jest otwarcie w Sky Tower Industrial Bank of Korea (IBK) – czyli Bank Przemysłowy Korei. Utworzenie polskiego biura IBK – w ramach zagranicznej ekspansji na rynek europejski – planowane było od kilku miesięcy. W lutym 2023 r. pisał o tym "The Korea Herald".

Industrial Bank of Korea we Wrocławiu.

Co ważne, już 24 stycznia firma złożyła wniosek o zatwierdzenie licencji dla polskiego biura do koreańskich organów nadzoru finansowego.

Utworzenie polskiego biura, które zostało opóźnione z powodu pandemii COVID-19 i kryzysu na Ukrainie, jest jednym z priorytetowych punktów w ramach strategii prezesa IBK Kim Seong-Tae, mającej na celu wzmocnienie konkurencyjności globalnego biznesu
The Korea Herald.

"The Korea Herald" powołując się na urzędnika Industrial Bank of Korea podkreśla, że odział we Wrocławiu to pierwsza zagraniczna inwestycja IBK od czasu objęcia funkcji przez prezesa Kim Seong-Tae.

– W celu ułatwienia płynnej pracy, takiej jak spotkania z organami nadzoru i konsultacje z firmami wchodzącymi na rynek, członek zarządu IBK odpowiedzialny za globalny biznes firmy odwiedził Polskę osobiście – informuje "The Korea Herald".

Wrocław na liście największych koreańskich inwestycji w Europie.

Industrial Bank of Korea wybrał Wrocław, bo jak podkreślają Koreańczycy miasto jest największym centrum przemysłowym i logistycznym w południowej Polsce. Dla Industrial Bank of Korea ważne jest, że Wrocław to nowy hub do produkcji baterii do pojazdów elektrycznych w Europie i są tutaj koreańskie firmy takie jak LG Energy Solution i SK Innovation.

W kwietniu 2023 r. pisaliśmy na wroclaw.pl, że największa południowokoreańska firma logistyczna, otworzyła biuro regionalne we Wrocławiu.

LG Energy Solution rozwija się pod Wrocławiem.

Wrocław i aglomeracja wrocławska od lat ma silne biznesowe związku z Koreą Południową, za sprawą inwestycji LG Energy Solution Wrocław. Przypomnijmy, że 13 kwietnia br. podpisano umowę partnerską Wrocławia z Cheongju. Z tego miasta wywodzi się koncern LG Energy Solution Wrocław.

Co roku z podwrocławskiej fabryki LG Energy Solution wyjeżdżają baterie do około 700 tysięcy samochodów elektrycznych. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo będzie ich nawet milion rocznie.

Koreańskie banki we Wrocławiu: Industrial Bank of Korea i Shinhan Bank Europe GmbH

Industrial Bank of Korea to kolejny koreański bank, który inwestuje we Wrocławiu. W 2014 roku pisaliśmy na wwroclaw.pl o otwarciu w biurowcu Racławicka Center przy ul. Skarbowców – Shinhan Bank Europe GmbH. Był to trzeci europejski oddział tego banku po Londynie i Frankforcie.

Podczas otwarcia podkreślono, że Shinhan Bank Europe GmbH zajmuje się m.in. monitorowaniem największych koreańskich inwestycji w tej części Europy, kredytowanych przez Shinhan Bank.

Shinhan Bank jest jednym z największych banków w Korei Południowej. Oferuje swoje usługi zarówno klientom indywidualnym, jak i firmom. Zajmuje się również działalnością inwestycyjną, maklerską i ubezpieczeniową. Z prawie tysiącem oddziałów jest jednym z największych banków w Korei. Posiada również oddziały w Kanadzie, Niemczech, Meksyku, Chinach, Kazachstanie, Kambodży, Japonii, Wielkiej Brytanii, Indiach, Miastach Zjednoczonych, Singapurze, Hongkongu i Wietnamie.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl