www.wroclaw.pl

  Kończą „Nową Strzegomską”. Praca dla tysiąca osób

  Amerykańska firma GlobalLogic buduje „Nową Strzegomską”. Będzie to najbardziej nowoczesne i dostosowane do pracy hybrydowej biuro tej firmy w Polsce. Jesienią 2021 r. zatrudnienie znajdzie tam ponad 1000 osób. Trwa rekrutacja.

  „Nowa Strzegomska" GlobalLogic na terenie Wrocławskiego Parku Biznesu – Strzegomska Park Fot. GlobalLogic
  „Nowa Strzegomska" GlobalLogic na terenie Wrocławskiego Parku Biznesu – Strzegomska Park

  O rozpoczęciu inwestycji GlobalLogic na terenie Wrocławskiego Parku Biznesu – Strzegomska Park pisaliśmy w 2019 r. Teraz inwestor podkreśla, że z powodu pandemii koronawirusa, sposób rozumienia i projektowania nowoczesnego miejsca pracy zmienił się diametralnie. Obecnie charakteryzuje je nie tylko praktyczne wykorzystanie nowoczesnych technologii, ale również modułowość czy dostosowanie do potrzeb pracujących również zdalnie pracowników.

  Biuro firmy informatycznej GlobalLogic od początku planowane było jako jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w kraju. Obiekt zostanie przystosowany do wyspecjalizowanych potrzeb zespołów IT oraz zastosuje innowacyjne rozwiązania technologiczn.

  Prace w ramach inwestycji „Nowa Strzegomska” są już na zaawansowanym etapie i postępują zgodnie z założonym planem. To znaczy, że jesienią zespoły GlobalLogic będą mogły już skorzystać z przygotowanej infrastruktury i realizować właśnie stamtąd kolejne projekty

  Agnieszka Augustynów, Finance Director w GlobalLogic Sp. z o.o.

  GlobalLogic – nowe miejsca pracy

  Nowe biuro GlobalLogic we Wrocławiu umożliwili dalszy rozwój GL, która – po fuzji z firmą Meelogic – zatrudnia w Polsce już ponad 1400 osób. Dzięki dostępnej przestrzeni wciąż rosnąca kadra ekspertów będzie mogła realizować zadania i rozwijać zaawansowane projekty dla klientów z różnych branż.

  Czytaj także: Japońska gigant Hitachi przejmuje GlobalLogic. GL Polska ma siedzibę we Wrocławiu.

  Procesy rekrutacyjne trwają od dłuższego czasu, także z myślą o rozwoju lokalizacji we Wrocławiu. Obecnie koncentrujemy się na poszukiwaniu specjalistów embedded, cloud i devops, a także wykwalifikowanych osób związanych z sektorem automotive i z profilem AUTOSAR.

  Marek Matysiak, Associate Vice President, Delivery Center Head Wrocław

  Firma planuje wykorzystywać nową przestrzeń w realizacji zaawansowanych projektów technologicznych, ale także by dzielić się wiedzą i wspierać partnerów swoim doświadczeniem.

  Służyć temu mają showroomy, w których prezentowane będą projekty koncepcyjne i stworzone rozwiązania informatyczne, jak choćby Augmented Reality Infotainment System (ARIS) czy system wykrywania i rozpoznawania twarzy GLOFace.

  Czytaj więcej: Co robi wrocławski GlobalLogic.

  Inwestor podkreśla, że projekt „Nowa Strzegomska” wpisuje się w aktualne trendy na rynku pracy.

  • Są m.in. modułowe przestrzenie, których rozmiary mogą być dopasowywane do sytuacji i aktualnie realizowanych aktywności.
  • W ten sposób zaprojektowano nowocześnie wyposażone centrum konferencyjne, które może służyć zarówno jako miejsce spotkań firmowych lub prezentacji biznesowych, jak i zostać podzielone na mniejsze sale dla kilku grup pracujących nad różnymi zadaniami.
  • W każdym przypadku do dyspozycji użytkowników pomieszczenia pozostaje najnowsza infrastruktura techniczna, umożliwiająca szybką i wygodną komunikację oraz współpracę.

  „Nowa Strzegomska” biuro dostosowane do pracy hybrydowej

  W dobie pracy zdalnej obiekty biurowe muszą być dostosowane do hybrydowego modelu pracy i umożliwiać pracownikom efektywne wykonywanie zadań w każdym momencie. Odpowiednią swobodę wyboru pracownikom zapewnią więc zarówno wspomniane modułowe przestrzenie, jak i strefy hot-desk oraz zamknięte obszary dla zespołów, które muszą zadbać o ochronę informacji projektowych

  Agnieszka Augustynów, Finance Director w GlobalLogic Sp. z o.o.

  „Nowa Strzegomska” – laboratoria

  W branży IT bezpieczeństwo informacji jest szczególnie istotne, dlatego już na etapie projektowania biura „Nowa Strzegomska” uwzględniono rozwiązania mające zapewnić odpowiednio wysoki poziom ochrony wrażliwych danych projektowych.

  Zastosowano je m.in. w dedykowanych laboratoriach informatycznych, w których eksperci mogą testować i wdrażać efekty prac w odpowiednio przygotowanym do tego środowisku. GlobalLogic planuje wykorzystywać te przestrzenie m.in. przy projektach informatycznych czy też tych z zakresu automotive.

  „Nowa Strzegomska” – Collectomat

  W „Nowej Strzegomskiej” znajdą się strefy relaksu i sale do ćwiczeń. Firma planuje również wdrożyć Collectomat, który ułatwi pracownikom współpracę i wymianę informacji, umożliwiając pozostawianie materiałów do przekazania w zabezpieczonych hasłem skrytkach.

  – To jedna z funkcjonalności uwzględniona na wniosek zespołu projektowego, w którym znaleźli się reprezentanci poszczególnych działów firmy– rozwiązanie zapewni komfort codziennej pracy, a przy tym idealnie wpisuje się w model hybrydowy wykonywania obowiązków – wyjaśnia Agnieszka Augustynów.

  Collectomat jest urządzeniem służącym do samodzielnego odbierania i nadawania przesyłek o dowolnej porze, które pracownicy mogą obsługiwać z poziomu dedykowanej aplikacji. Może być zintegrowany z dostawcami zewnętrznymi i przystosowany również do obsługi przesyłek kurierskich.

  GlobalLogic Polska ma siedzibę we Wrocławiu

  GlobalLogic jest liderem w zakresie usług cyfrowej inżynierii produktów. Firma posiada 30 centrów inżynieryjnych i studiów projektowych, zatrudnia ponad 18 000 profesjonalistów z całego świata. Siedziba główna znajduje się w Dolinie Krzemowej.

  • GlobalLogic Poland działa w sześciu polskich miastach - Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie, Koszalinie, Zielonej Górze oraz Bydgoszczy, zatrudnia ponad 1400 inżynierów i menedżerów.
  • Polski oddział GlobalLogic specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania dla systemów wbudowanych oraz cyfrowej transformacji.

  GL/jr