wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Getin Noble Bank upadł. Leszek Czarnecki, założyciel Getin Noble Banku, wydał oświadczenie. Co z pieniędzmi klientów?
Na zdjęciu ludzie i placówka Getin Noble Bank we Wrocławiu Oleksandr Poliakovsky
Na zdjęciu ludzie i placówka Getin Noble Bank we Wrocławiu

Rozpoczęła się przymusowa restrukturyzacja Getin Noble Banku ze względu na jego złą sytuację finansową i ryzyko upadłości – tak 30.09.2022 r. zdecydował Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Leszek Czarnecki, założyciel Getin Noble Banku, wydał oświadczenie. - Odmówiłem zapłacenia łapówki, a oni mnie ukarali - podkreśla

Reklama

Leszek Czarnecki: założyciel Getin Noble Banku, wydał oświadczenie.

Twórca Getin Noble Bank i dotychczasowym głównym jego akcjonariusz wrocławski biznesmen Leszek Czarnecki wydał oświadczenie w sprawie przymusowej restrukturyzacja Getin Noble Banku. Decyzja BFG oznacz, że Czarnecki i pozostali akcjonariusze stracą swoje akcje (do czwartku, 29 września cały bank był wart 154 mln zł). Czarnecki mówi wprost: - Odmówiłem zapłacenia łapówki, a oni mnie ukarali. 

Dokładnie 4 lata temu zostałem zaproszony na spotkanie z szefem KNF panem Markiem Chrzanowskim. Na wstępie włączył on urządzenie, mające zagłuszyć naszą rozmowę i w otwartych słowach zaproponował, abym zatrudnił jego znajomego prawnika, który miał zagwarantować dobre relacje moich banków z KNF
napisał w oświadczeniu Leszek Czarnecki.

- Ucieczka inwestorów, załamanie kursu złotego czy szalejąca inflacja — to wszystko są konsekwencje podejścia do gospodarki jako do łupu rządzących. Zapłaciłem ogromną cenę za to, że nie godziłem się na rolę takiego łupu. Lecz nie żałuję - napisał L. Czarnecki. Pełen tekst oświadczenia Leszka Czarneckiego w załączniku.

Getin Noble Bank: Ważne informacje dla klientów

Rozpoczęła się przymusowa restrukturyzacja Getin Noble Banku ze względu na jego złą sytuację finansową i ryzyko upadłości – tak w piątek ( 30.09.2022 r.) zdecydował Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) zapewnia, że pieniądze klientów Getin Noble Bank są bezpieczne, bo chroni je gwarancja BFG. To, co ważne dla klientów - placówki Getin Noble Bank działają normalnie a obsługa klientów banku pozostaje bez zmian. Ponadto działają karty, bankomaty, bankowość elektroniczna i mobilna.

Dla klientów GNB nic się nie zmienia. Wszyscy klienci są i będą obsługiwani tak jak do tej pory, mają nieprzerwany dostęp do swoich środków pieniężnych. Dotyczy to wszystkich osób i podmiotów, które na dzień 30 września 2022 r. są klientami GNB, w tym klientów firmowych, z sektora publicznego, a także klientów bankowości osobistej i private banking
Bankowy Fundusz Gwarancyjny

BFG informuje, że klienci Getin Noble Bank mogą korzystać z kart i bankomatów na dotychczasowych zasadach.

Nie zmieniają się numery rachunków bankowych, strony logowania, hasła i loginy do bankowości internetowej pozostają bez zmian – podkreślono w komunikacie BFG i co ważne dla klientów: – Kredyty należy spłacać na dotychczasowych zasadach.

Ważne infolinie dla klientów Getin Noble Banku

Szczegółowe informacje dla klientów indywidualnych Getin Noble Banku udzielana są na całodobowej infolinii pod numerem 48 664 919 797 lub 48 32 604 30 01.

Infolinia dla klientów firmowych Getin Noble Banku i sektora publicznego dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 20.00 pod numerami 48 608 019 700 lub 48 32 604 30 25.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl