wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:35

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Getin Noble Bank upadł. Inwestorzy stracą akcje. Co z pieniędzmi klientów [30.09.2022]

Getin Noble Bank upadł. Inwestorzy stracą akcje. Co z pieniędzmi klientów [30.09.2022]

Jarek Ratajczak,

Rozpoczęła się przymusowa restrukturyzacja Getin Noble Banku ze względu na jego złą sytuację finansową i ryzyko upadłości – tak w piątek ( 30.09.2022 r.) zdecydował Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Co z pieniędzmi klientów Getin Noble Bank? Sprawdźcie, co dalej z Getin Noble Bank i pod jaką nową nazwą będzie funkcjonował!

Reklama

Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) zapewnia, że pieniądze klientów Getin Noble Bank są bezpieczne, bo chroni je gwarancja BFG. To, co ważne dla klientów - placówki Getin Noble Bank działają normalnie a obsługa klientów banku pozostaje bez zmian. Ponadto działają karty, bankomaty, bankowość elektroniczna i mobilna. Zobacz, galerię zdjęć sprzed siedziby Getin Noble Bank przy ul. Suchej we Wrocławiu

Getin Noble Bank: Ważne informacje dla klientów

Dla klientów GNB nic się nie zmienia. Wszyscy klienci są i będą obsługiwani tak jak do tej pory, mają nieprzerwany dostęp do swoich środków pieniężnych. Dotyczy to wszystkich osób i podmiotów, które na dzień 30 września 2022 r. są klientami GNB, w tym klientów firmowych, z sektora publicznego, a także klientów bankowości osobistej i private banking
Bankowy Fundusz Gwarancyjny

BFG informuje, że klienci Getin Noble Bank mogą korzystać z kart i bankomatów na dotychczasowych zasadach.

Nie zmieniają się numery rachunków bankowych, strony logowania, hasła i loginy do bankowości internetowej pozostają bez zmian – podkreślono w komunikacie BFG i co ważne dla klientów: – Kredyty należy spłacać na dotychczasowych zasadach.

Działalność GNB będzie 3 października przeniesiona do banku pomostowego nazwanego Bank BFG, którego właścicielami są BFG i System Ochrony Banków Komercyjnych. Ostatecznie działalność Getin Noble Bank zostanie przeniesiona do innego banku, który będzie działał pod nazwą VeloBank.

Inwestorzy Getin Noble Bank stracą akcje

Twórcą Getin Noble Bank i dotychczasowym głównym jego akcjonariuszem jest wrocławski biznesmen Leszek Czarnecki. Decyzja BFG oznacz, że Czarnecki i pozostali akcjonariusze stracą swoje akcje (do czwartku, 29 września cały bank był wart 154 mln zł)

Jak podaje "Business Insider" wrocławianin miał 62,8 proc. walorów Getin Noble Bank. Pozostałe 27,2 proc. akcji było w obrocie na Giełdzie Papierów Wartościowych: - Posiadający je inwestorzy stracili te papiery - zaznacza "Business Insider". 

Ważne infolinie dla klientów Getin Noble Banku

Szczegółowe informacje dla klientów indywidualnych Getin Noble Banku udzielana są na całodobowej infolinii pod numerem 48 664 919 797 lub 48 32 604 30 01.

Infolinia dla klientów firmowych Getin Noble Banku i sektora publicznego dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 20.00 pod numerami 48 608 019 700 lub 48 32 604 30 25.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl