wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Miasto
  4. Wrocław Zdalnie Lokalnie
  5. Gdzie szukać lokalnych przedsiębiorców i jak ich wspierać?
Grafika przedstawia Miłosza i Karolinę z Małej Szklarni
Grafika przedstawia Miłosza i Karolinę z Małej Szklarni

„Lokalnie zmienia znaczenie” – nasze codzienne zakupy nabierają dodatkowej wartości, gdy robimy je u lokalnych przedsiębiorców. Za nimi kryją się miejsca pracy dla naszych sąsiadów, rozwój lokalnej gospodarki i wiele innych...

Lokalni wytwórcy, dostawcy, osiedlowe sklepy, wrocławscy usługodawcy – to wielki potencjał Wrocławia, który wszyscy wspólnie kształtujemy poprzez codzienne wybory i decyzje zakupowe. Dziś, mocniej niż kiedykolwiek, zauważamy jak ważne jest wsparcie ulubionych miejsc, w których dotychczas, po sąsiedzku kupowaliśmy warzywa czy kwiaty.

Na zakupy u lokalnych przedsiębiorców warto zdecydować się z wielu powodów. Jednym z nich jest z pewnością wsparcie ludzi, których często znamy, bo małe przedsiębiorstwa tworzą nasi znajomi, sąsiedzi. To także bardziej lokalne łańcuchy dostaw. Wymierne wpływy do budżetu regionu, czy pomoc w rozwoju osiedlowej przedsiębiorczości.

Kolejnym argumentem jest fakt, że teraz możemy wspierać lokalny biznes jeszcze prościej, bez wychodzenia z domu. Coraz więcej małych sklepów oferuje zakupy zdalne na swoich stronach lub dedykowanych temu portalach, takich jak:

  • www.zado.pl – gdzie na interaktywnej mapie, określając interesującą nas lokalizację, odnajdziemy punkty oferujące zakupy zdalne z dostawą do domu lub odbiorem osobistym,
  • www.zzieleniaka.pl – który umożliwia zakupy warzyw i owoców online (za pomocą aplikacji dostępnej na smartphony),
  • www.zamawiak.pl – zbierający ogłoszenia lokalnych wytwórców i sprzedawców wraz ze wskazaniem tych punktów na mapie,
  • www.ktodowiezie.pl – gdzie wyszukamy punkty oferujące zakupy zdalne lub usługi z dojazdem do klienta w określonej okolicy.

Ponadto, wielu przedsiębiorców posiada profile w mediach społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram, gdzie możemy pomóc w rozwoju ich biznesu jeszcze prościej. Udostępnienie interesującej nas treści, którą opublikował nasz ulubiony sklep czy polubienie posta z efektami pracy lokalnej kwiaciarni to drobny gest o dużym znaczeniu. W ten sposób firma może dotrzeć do nowych klientów.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl