wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Miasto
  4. Wrocław Zdalnie Lokalnie
  5. Gdzie szukać lokalnych przedsiębiorców i jak ich wspierać?
Grafika przedstawia Miłosza i Karolinę z Małej Szklarni
Grafika przedstawia Miłosza i Karolinę z Małej Szklarni

„Lokalnie zmienia znaczenie” – nasze codzienne zakupy nabierają dodatkowej wartości, gdy robimy je u lokalnych przedsiębiorców. Za nimi kryją się miejsca pracy dla naszych sąsiadów, rozwój lokalnej gospodarki i wiele innych...

Lokalni wytwórcy, dostawcy, osiedlowe sklepy, wrocławscy usługodawcy – to wielki potencjał Wrocławia, który wszyscy wspólnie kształtujemy poprzez codzienne wybory i decyzje zakupowe. Dziś, mocniej niż kiedykolwiek, zauważamy jak ważne jest wsparcie ulubionych miejsc, w których dotychczas, po sąsiedzku kupowaliśmy warzywa czy kwiaty.

Na zakupy u lokalnych przedsiębiorców warto zdecydować się z wielu powodów. Jednym z nich jest z pewnością wsparcie ludzi, których często znamy, bo małe przedsiębiorstwa tworzą nasi znajomi, sąsiedzi. To także bardziej lokalne łańcuchy dostaw. Wymierne wpływy do budżetu regionu, czy pomoc w rozwoju osiedlowej przedsiębiorczości.

Kolejnym argumentem jest fakt, że teraz możemy wspierać lokalny biznes jeszcze prościej, bez wychodzenia z domu. Coraz więcej małych sklepów oferuje zakupy zdalne na swoich stronach lub dedykowanych temu portalach, takich jak:

  • www.zado.pl – gdzie na interaktywnej mapie, określając interesującą nas lokalizację, odnajdziemy punkty oferujące zakupy zdalne z dostawą do domu lub odbiorem osobistym,
  • www.zzieleniaka.pl – który umożliwia zakupy warzyw i owoców online (za pomocą aplikacji dostępnej na smartphony),
  • www.zamawiak.pl – zbierający ogłoszenia lokalnych wytwórców i sprzedawców wraz ze wskazaniem tych punktów na mapie,
  • www.ktodowiezie.pl – gdzie wyszukamy punkty oferujące zakupy zdalne lub usługi z dojazdem do klienta w określonej okolicy.

Ponadto, wielu przedsiębiorców posiada profile w mediach społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram, gdzie możemy pomóc w rozwoju ich biznesu jeszcze prościej. Udostępnienie interesującej nas treści, którą opublikował nasz ulubiony sklep czy polubienie posta z efektami pracy lokalnej kwiaciarni to drobny gest o dużym znaczeniu. W ten sposób firma może dotrzeć do nowych klientów.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl