wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:35

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. EY otwiera Cloud Enablement Center we Wrocławiu. To drugie takie centrum na świecie i strategiczna inwestycja [SZCZEGÓŁY]

Wraz z otwarciem Cloud Enablement Center (CEC) we Wrocławiu, firma EY zwiększa swoje zaangażowanie na rynkach EMEIA, czyli w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce. Zobacz, co EY będzie robił w Cloud Enablement Center we Wrocławiu? Kto ma szanse na zatrudnienie?

Reklama

EY tak tłumaczy swoją decyzję o otwarciu Cloud Enablement Center w stolicy Dolnego Śląska: – Zlokalizowany w sercu kontynentu Wrocław jest miejscem wyboru dla wielu dużych organizacji finansowych i technologicznych i będzie służył jako skalowalna, nowoczesna baza dla zarówno istniejących, jak i nowych klientów EY.

Dlaczego EY wybiera Wrocław?

EY podkreśla: – Biorąc pod uwagę obecność kilku najlepszych uniwersytetów naukowych i technologicznych, usług finansowych i organizacji IT oraz pulsującego ekosystemu startupów, Wrocław został wybrany jako strategiczna lokalizacja. CEC wzmacnia zaangażowanie EY wobec klientów i rynków EMEIA, jednocześnie oferując szereg dostosowanych do klienta i branży rozwiązań chmurowych.

Jesteśmy dumni, że Centrum Wspomagania Chmury EY mieści się w EY Global Delivery Services (GDS) Wrocław. CEC zapewni klientom EY w EMEIA znaczące wsparcie w budowaniu krajobrazu cyfrowego, a także nowych umiejętności i know-how w dziedzinie chmury.
Sebastian Kulej, EY GDS Poland CEC Leader

Biznes wart miliardy. Cloud Enablement Center EY otwiera się we Wrocławiu

Centrum technologii chmury – Cloud Enablement Center EY (CEC) powstało w biurze EY Global Delivery Services (GDS) we Wrocławiu. Jest to drugie na świecie centrum po Phoenix, w Arizonie, USA. Razem tworzą one połączoną globalną sieć CEC, która napędza innowacje i transformację biznesową za pomocą chmury w różnych regionach.

Warto przypomnieć, że EY GDS działa we Wrocławiu od 12 lat. Zobacz ile osób zatrudniają i jakie mają plany. 

Centrum wzmacnia zaangażowanie organizacji EY w strategię technologiczną o wartości 2,5 miliarda dolarów, aby przyspieszyć programy transformacji biznesowej dzięki technologii – ze szczególnym naciskiem m.in. na sztuczną inteligencję (AI). Ekosystemy chmury EY to doświadczenie w zakresie ryzyka, regulacji i technologii aby przyspieszyć i rozwijać transformacje biznesowe.

Cloud Enablement Center EY: co to jest?

CEC oferuje fizyczne i wirtualne przestrzenie Metaverse, które umożliwiają przeprowadzenie z klientem wnikliwych sesji w celu dostarczenia wiedzy i doświadczenia, pokazania zastosowań chmury i studiów przypadków na różnych platformach, kreowania praktycznych strategii transformacji, wspólnego poszukiwania innowacyjnych rozwiązań.

CEC EY: kto może korzystać?

CEC jest dostępne dla wszystkich sektorów, nowych i obecnych klientów na wszystkich etapach ich podróży do chmury. Wspierany jest przez globalnie zintegrowany zespół chmury w EY GDS, który ma doświadczenie w realizacji ponad 100 udanych projektów, zapewniając bezpieczną, pewną i szybką transformację biznesową.

Cloud Enablement Center prezentuje to, co robimy najlepiej - wizjonerskie myślenie o przyszłości i tworzenie nowych doświadczeń, które pomagają klientom EY wyobrazić sobie swój biznes w zupełnie nowy sposób. Dzięki CEC, klienci EY mogą teraz uzyskać dostęp do głębokiej wiedzy branżowej, wykorzystać wiodące na rynku umiejętności z zakresu zarządzania ryzykiem i regulacjami, ekosystem dostawców usług chmurowych, dopasowane do branży rozwiązania i pełną gamę talentów inżynierskich chmury, wszystko pod jednym dachem
Ragu Rajaram, EY Global Cloud Consulting Leader.

Firmy i państwa przeobrażają swoją przyszłość w chmurze. Dlaczego?

EY podkreśla, że organizacje i całe gospodarki w Europie przeobrażają swoją przyszłość w chmurze, aby stać się bardziej odpornymi, zrównoważonymi i innowacyjnymi.

– Niezależnie od tego, czy celem jest przyspieszenie przejścia na bardziej ekologiczne źródła energii, reagowanie na zakłócenia w łańcuchu dostaw lub przyspieszenie odkryć leków, wszystkie te transformacje polegają na chmurze, danych i sztucznej inteligencji. CEC będzie wspierać umożliwienie realizacji tych celów zgodnie z przepisami i standardami UE – mówi Rajan Sachdeva, EY EMEIA Technology Consulting Leader

EY usługi chmurowe dla biznesu. Nagrody

Organizacja EY została uznana za swoje usługi chmurowe przez różne platformy, w tym zajęła 5. miejsce w rankingu HFS Top 10 - Usługi modernizacji aplikacji, 2022, a także została uznana za lidera w The IDC MarketScape: Worldwide Cloud Professional Services 2022.

Te centra technologiczne budują na sukcesie EY wavespace™, globalnej sieci centrów wzrostu i innowacji, które zapewniają firmom dostęp do immersyjnych doświadczeń, w tym myślenia opartego na projektowaniu, inteligencji technologicznej i głębokiego doświadczenia biznesowego we wszystkich dziedzinach i sektorach, aby osiągnąć przełom w transformacji biznesowej.

Co robi EY na świecie, w Polsce i we Wrocławiu?

  • Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, consulting oraz doradztwo strategiczne i transakcyjne.
  • Wspomagane przez dane i technologię, zróżnicowane zespoły EY (audytorskie, consultingowe, prawne, strategiczne, podatkowe i transakcyjne) działają w ponad 150 krajach.
  • EY w Polsce to ponad 5000 specjalistów pracujących w 7 miastach: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu oraz w Centrum Usług Wspólnych EY.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl