wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:40

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Ewelina ubiera psy w całej Polsce

Dmuchawce, gwiazdy, motyle – wzorów są dziesiątki. Do wyboru kolorowe obroże, szelki dwóch typów, smycze, a nawet saszetki na przekąski. - Takie, które zabrać można ze sobą na spacer. Wszystko praktyczne. Bez przebierania zwierzaków bez powodu. A jednocześnie – kolorowo i stylowo. Kto tak ciekawie ubiera psy? – wrocławianka, Ewelina Abalin-Łozińska. Zobaczcie sami!

Reklama

– Szyć nauczyła mnie babcia. Był taki moment, że szukałam akcesoriów dla psa. Amstaffka w kolorze blue to moja księżniczka. Najpierw zaczęłam szyć jej chusty. Ludzie zaczepiali mnie na ulicy, pytali gdzie pani coś takiego kupiła, gdzie to dostać – opowiada Ewelina Abalin-Łozińska, autorka marki Megara Design.

Początkowo szyła hobbystycznie, pracując jednocześnie w HR. Po pewnym czasie zamówień było tyle, że postanowiła spróbować.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Barwne akcesoria dla psów wrocławskiej firmy Megara Design Megara Design / Dominika
Barwne akcesoria dla psów wrocławskiej firmy Megara Design

– W 2017 roku założyłam Instagrama, jeszcze na działalności nierejestrowanej. A w 2018 roku firmę. Jesteśmy teraz we dwie, szyjemy akcesoria dla psów we Wrocławiu, przy ulicy Racławickiej. Autorką każdej sesji zdjęciowej jest moja współpracowniczka, Dominika – dodaje Ewelina.

Obroża czy szelki? To zależy od psa

Choć większość z nas nie wyobraża sobie psa na spacerze bez obroży, to możliwości jest więcej.

– Obroża jest przede wszystkim dla psów, które ciągną, dopiero uczą się chodzić na smyczy. Łatwiej jest dzięki niej kontrolować psa, no i oczywiście łatwiej założyć taką obrożę niż szelki. Dlatego często jest polecana jako pierwszy zakup, szczególnie dla szczeniąt– wyjaśnia Ewelina. Kiedy pies umie już chodzić na smyczy, czyli nie ciągnie, nie zrywa się gwałtownie do innych psów, możemy kupić mu szelki. Nie tylko nie przyduszają naszego czworonoga, ale pozwalają też przypiąć go pasami w samochodzie.

Szelki bezuciskowe szyte są z wodoodpornego materiału i oddychającej pianki, miłej w dotyku, nie zaparzającej skóry. Dla bardziej rozbrykanych psiaków, które potrafią uwolnić się z każdej obroży i z każdych szelek, szyte są szelki typu Guard. – To jedne z najbezpieczniejszych szelek. Ich konstrukcja uniemożliwia samodzielne wyswobodzenie się psa. Jednocześnie nie ograniczają ruchu, ponieważ nie ma żadnego nacisku na stawy – tłumaczy Ewelina Abalin-Łozińska.

Pasy bezpieczeństwa dla psów

Pasy dla psów szyte są z tego samego materiału (taśmy nośnej) co pasy dla ludzi. W odróżnieniu od tych drugich, nie posiadają atestów. Mogą nie chronić zwierzęcia przed skutkami poważnego wypadku. Ale przy gwałtownym hamowaniu doskonale spełniają swoje zadanie.

– Pies może być przewożony nawet na przednim siedzeniu, ale musi być przypięty. Żeby się nie kręcił, nie przeszkadzał kierowcy, nie zrobił sobie krzywdy. Pas w samochodzie musi być przypięty wyłącznie do szelek. Nie do obroży, żeby nie zrobić psu krzywdy – mówi Ewelina Abalin-Łozińska.

Czy pies musi mieć pasy? Bezwzględnego nakazu nie ma, niemniej polskie prawo w jakimś stopniu reguluje tę kwestię. Co ciekawe – jak wyjaśnia policja, na podstawie… artykułu o przewozie ładunków.

Znajduje tu zastosowanie art. 61 ust. 2 pkt 3 i 4 oraz ust. 3 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137, z późn. zm.): „2. Ładunek na pojeździe umieszcza się w taki sposób, aby: (…) 3) nie utrudniał kierowania pojazdem; 4) nie ograniczał widoczności drogi (…). 3. Ładunek umieszczony na pojeździe powinien być zabezpieczony przed zmianą położenia (…).”  

Za nieprawidłowe przewożenie czworonoga – zagrażające bezpieczeństwu - można narazić się też na mandat w wysokości od 20 do 500 złotych.

Kupując pasy samochodowe dla psa, trzeba sprawdzić klamrę. Nie do wszystkich aut pasuje bowiem taka sama.

 

Moda dla zwierząt. Niektóre psy mają swoje szafy i wieszaki

– Czasami wystawiamy się na targach zoologicznych. Przychodzą wtedy ludzie ze swoimi pieskami, oglądają, przymierzają po kilka różnych wzorów, by sprawdzić w którym pies lepiej wygląda. Są osoby, które mają po 10 par szelek, a psy mają swoje szafy i wieszaki! – opowiada Ewelina.  

Początkowo, jak przyznaje, korzystała ze wzorów dostępnych w hurtowni. Ale od 3 lat pracuje już razem z graficzką, Klaudią. To co Ewelina wymyśli, Klaudia rysuje i powstają piękne nowe wzory. Większość barwnych psich akcesoriów, to wzory autorskie. Niedługo pojawić mają się trzy kolejne: jeden zwierzęcy i dwa z mitologii słowiańskiej.

Więcej informacji o produktach Eweliny, znajdziecie na stronie marki Megara Design.

Jeśli znacie lub prowadzicie inny ciekawy, niecodzienny biznes we Wrocławiu, napiszcie do nas. Wroclaw.pl wspiera lokalne firmy.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl