wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Druga edycja „Startup WRO Meetup”. Startupowcy rozmawiali o ekspansji zagranicznej [GALERIA]

Ekspansja zagraniczna firm była tematem drugiego spotkania wrocławskiego ekosystemu startupowego “Startup Wro Meetup x Let’s get (c)loud”, które odbyło się 26 kwietnia w barze „Barbara”. Tym razem ponad 150 twórców nowych technologii, przedstawicieli świata biznesu oraz wrocławskich uczelni rozmawiało o tym w jaki sposób zdobywać światowe rynki.

Reklama

Według danych fundacji Startup Poland, zdecydowana większość założycieli polskich startupów ma w planach zagraniczną ekspansję. O tym, z jakimi wyzwaniami muszą się zmierzyć i jakich błędów unikać, rozmawiali w środę ich przedstawiciele, a także inwestorzy, naukowcy i studenci.  Wszystko to podczas spotkania “Startup Wro Meetup x Let’s get (c)loud”, które było już drugim takim wydarzeniem w tym roku organizowanym przez Startup Wrocław.

Ogromnie potrzebny networking

Tym razem swoim doświadczeniem podzielili się eksperci po pomyślnej i nieudanej ekspansji. W programie wydarzenia znalazły się m.in. panel dyskusyjny z udziałem ekspertów, cztery keynote speeche mentorów i doświadczonych founderów oraz pitch decki lokalnych startupów.  

Jak twierdzi Anna Mazurek, Head of Community w Startup Poland, na takich spotkaniach olbrzymie znaczenie ma networking.

To, że ludzie mogą porozmawiać twarzą w twarz, jest znacznie ważniejsze i bardziej cenne niż wymiana maili czy nawet rozmowa przez telefon. Widać, że po pandemii jest olbrzymia potrzeba takich spotkań na żywo. Dlatego bardzo się cieszę, że Wrocław tak chętnie i tak często je organizuje. Zwłaszcza, że jest też duża chęć do pogłębiania wiedzy. Dziś tematem jest ekspansja zagraniczna startupów. Mam nadzieję, że coraz więcej z nich będzie się decydowało na wyjście ze swoją działalnością poza granice kraju.
Anna Mazurek

Ekspansja jest jedną z najlepszych dróg rozwoju

Według Tomasza Szarka, radcy prawnego i partnera zarządzającego w SDZLEGAL Schindhelm, tego rodzaju spotkania są niezbędne do budowania i rozwoju ekosystemu startupowego.

W naszym kraju brakuje tego typu rozwiązań. Dlatego bardzo się cieszę, że w moim rodzinnym mieście takie wydarzenia mają miejsce. Chociażby dlatego, że ludzie w łatwy i dostępny sposób, bez konieczności płacenia za to, mogą przyjść i posłuchać bardzo ciekawych osób i ekspertów, którzy mogą się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem. Wszyscy wiemy, że czasy nie są łatwe, więc ekspansja zagraniczna jest jedną z najlepszych dróg, żeby się rozwijać.
Tomasz Szarek

Również według Łukasza Urbańskiego, CEO firmy lens, takie spotkania są bardzo potrzebne.

To już kolejne spotkanie, na którym jestem we Wrocławiu. Dla wszystkich właścicieli startupów networking jest najważniejszy. Na pewno, jeśli ktoś jest zainteresowany jakąkolwiek działalnością i szukaniem wiedzy, to takie wydarzenia są kluczowe.
Łukasz Urbański

Swoim doświadczeniem podzielił się również Rafał Poszwiński, dyrektor sprzedaży MK Business Link.

Przez dwa lata zajmowałem się wprowadzaniem firm na rynki Bliskiego Wschodu. To się udało, dlatego chętnie dzielę się swoimi doświadczeniami związanymi z tym, co oferuje ten rynek.
Rafał Poszwiński

Cenne wsparcie otoczenia startupowego

Kwietniowe wydarzenie organizowane jest we współpracy z "Let’s get (c)loud", programem akceleracyjnym dla startupów i scaleupów, realizowanym przez OChK i Google Cloud.

Dotąd nie miałem okazji uczestniczyć jeszcze w żadnym spotkaniu startupowym we Wrocławiu. Miło jest spotkać się w szerszym gronie. Dlatego tym bardziej cieszę się, że mogliśmy zaprezentować nasze unikalne podejście do programu startupowego Let’s get (c)loud, jaki od roku prowadzimy w Polsce. Jego głównym celem est wsparcie startupów i scaleupów w efektywnym wykorzystaniu technologii chmurowych.
Paweł Roguski, Head of SMB, OchK

Cieszymy się, że możemy wspierać tak zacną inicjatywę. Tym bardziej, że bardzo wspieramy ekspansję zagraniczną naszych technologicznych startupów. Na takich spotkaniach mamy możliwość poznać wiele startupowców i startupowczyń. Staramy się wspierać tę społeczność zarówno we Wrocławiu, jak i w całej Polsce.
Mateusz Cybula,starszy specjalista ds. Współpracy z Sektorem Innowacji, Bank BNP Paribas

Partnerami wydarzenia byli: Bank BNP Paribas, SDZ Legal Schindhelm, Fundacja Startup Poland, OChK, Google Cloud, Wolves Summit, CUDO Kombucha, Browar Stu Mostów, ETNO Cafe, WeExpert, Blitz Energy Drink i Pij Kranówkę. Patroni medialni: Radio Wroclaw, Radio RAM, Mam Startup.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl