wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 6°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Deweloper kupił teren po zajezdni MPK przy ul. Grabiszyńskiej

źródło: MPK

MPK sprzedało działkę po zlikwidowanej zajezdni przy ul. Grabiszyńskiej. Deweloper kupił ją w przetargu za 11,5 mln. zł. Powstanie tam budynek mieszkalny. Nowa inwestycja będzie obok budowanego Centrum Historii "Zajezdnia".

Reklama

Budynek mieszkaniowy zbuduje Vantage Development na działce kupionej za 11,5 mln zł od wrocławskiego MPK (cena wywoławcza wynosiła ponad 9,7 mln zł) Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje w tym miejscu zabudowę wielorodzinną z małymi lokalami handlowo-usługowo-gastronomicznymi na parterze budynku.

– Trwają prace nad ostateczną koncepcją projektu – przykładamy do niego szczególną uwagę gdyż chcemy dobrze wpisać się w sąsiedztwo Centrum Historii „Zajezdnia”, w którym będą eksponowane wystawy i organizowane wydarzenia związane z historią naszego miasta – mówi Henryk Wojciechowski Dyrektor Działu Rozwoju i Komercjalizacji Vantage Development.

Prace budowlane mogą się rozpocząć najwcześniej w przyszłym roku.

– Teren przy dawnej zajezdni to bardzo atrakcyjna lokalizacja zgodna ze strategią naszych działań w myśl, których budujemy na terenach blisko centrum miasta, w doskonałych lokalizacjach z dobrą infrastrukturą dookoła – mówi Edward Laufer prezes Zarządu Vantage Development, firmy która w 2015 roku była na pierwszym miejscu wśród deweloperów w sprzedaży mieszkań we Wrocławiu. Wg danych raportu Grupy Emmerson 613 lokali sprzedanych przez Spółkę to najwyższa sprzedaż we Wrocławiu.

Nowa inwestycja powstanie tuż obok budowanego Centrum Historii "Zajezdnia"

Centrum Historii Zajezdnia powstaje we Wrocławiu w historycznej zajezdni MPK przy ul. Grabiszyńskiej Jest jednym z projektów związanych z Europejską Stolicą Kultury. Budowa centrum rozpoczęła się w 2015 r. i ma się zakończyć pod koniec sierpnia br. (pierwotnie zakładano otwarcie w połowie 2016 r.) Cały projekt ma kosztować 36 mln zł. Czytaj – Centrum Historii Zajezdnia – zobacz postępy na budowie [ZDJĘCIA]. W Centrum Historii Zajezdnia będzie można oglądać wystawę stałą „Wrocław 1945-2016”, na której pokazane zostaną ważne zagadnienia dla powojennej historii miasta – powojenne zniszczenia i odbudowa Wrocławia, okres stalinowski, pojednanie polsko-niemieckie, mniejszości narodowe i etniczne na Dolnym Śląsku, życie codzienne w PRL, nauka i kultura. „Zajezdnia” będzie organizować też koncerty, spektakle, pokazy filmowe. Będzie też prowadzić działalność badawczą poświęconą historii najnowszej.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl