wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 15:30

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Przedsiębiorca
  4. Nieruchomości we Wrocławiu
  5. Rynek nieruchomości
  6. Bulwar Staromiejski idzie w ślady The Wave of Munich
Bulwar Staromiejski idzie w ślady The Wave of Munich

wizualizacja: inwestor

Marina na Odrze, park, szerokie nadodrzańskie bulwary i wyremontowana promenada wzdłuż fosy miejskiej – tak ma wyglądać Bulwar Staromiejski przy pl. Jana Pawła II. Inwestor swoje inspiracje czerpie m.in. z The Wave of Munich czyli kultowego miejsca ze sztuczną falą dla surferów w Monachium.

Reklama

Deweloper i2 Development, chce 2,5-hektarowy teren po byłym szpitalu wojewódzkim zwrócić mieszkańcom. Rewitalizacja terenu przy pl. Jana Pawła II uwzględni potrzeby m.in. pieszych, rowerzystów oraz tych, którzy cenią przyjazną przestrzeń miejską.

– Rewitalizacja centrum miasta to bardzo odpowiedzialne przedsięwzięcie wymagające dokładnej analizy potrzeb społecznych w wieloletniej perspektywie. Działamy na terenie Wrocławia, prowadzimy kilkanaście inwestycji jednocześnie – zarówno w centrum, jak i innych, dobrze skomunikowanych dzielnicach. Dzięki temu wiemy, jak sprostać oczekiwaniom mieszkańców  i sprawić, żeby czuli się w przestrzeni miejskiej komfortowo i bezpiecznie. – wyjaśnia Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development.

Deweloper jest przekonany, że rozwiązania zastosowane na Bulwarze Staromiejskim znacząco wpłyną na komfort przyszłych użytkowników – przede wszystkim pieszych, rowerzystów oraz innych entuzjastów aktywności ruchowej. Szerokie nadodrzańskie bulwary, wyremontowana promenada wzdłuż fosy miejskiej oraz rzeki, a także zadbana parkowa zieleń mają zachęcać do spacerów i spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. i2 Development tak zaprojektował przestrzeń, aby wraz z odnawianymi budynkami oraz okalającymi je uliczkami przypominała przestronne miasteczko zapraszające do społecznej integracji. Czerpiąc z pozytywnych trendów światowej urbanistyki, deweloper postarał się o wyłączenie terenu Bulwaru Staromiejskiego z ruchu samochodowego. Dzięki temu wyeksponowany został park ze starodrzewem, a kameralne pasaże między budynkami zyskały na bezpieczeństwie. Ścieżki rowerowe, strefy zdrowia, plaża miejska oraz zaplanowana na Odrze marina mają być integralną częścią usług oferowanych we wnętrzach Bulwaru. Stąd, w ramach powierzchni komercyjnych, przewidziano sklepy z profesjonalnym sprzętem i odzieżą sportową, sklepy i restauracje ze zdrową żywnością oraz gabinety dentystyczne i medycyny estetycznej. 

– Rozwiązania nastawione na aktywność miejską budują prestiż i pozytywny wizerunek miasta. Zwiększają też poczucie komfortu jego mieszkańców. Zauważyliśmy, że nietypowe sposoby zagospodarowania przestrzeni publicznej są przyjmowane z ogromnym entuzjazmem. Przykładem jest chociażby kultowa już The Wave of Munich – sztuczna fala dla surferów w Monachium. Dostrzegamy ten pozytywny trend w urbanistyce i w tym kierunku planujemy rozwijać prace na Bulwarze Staromiejskim – mówi Marcin Misztal.

Bulwa Staromiejski

Obecnie w ramach Bulwaru Staromiejskiego w ofercie dewelopera znajduje się 6 obiektów – 2 komercyjne i 4 mieszkaniowe. W sumie rewitalizację przejdzie 14 obiektów zlokalizowanych przy placu Jana Pawła II. Cała inwestycja ma być gotowa w  2018 r. Poszczególne budynki będą oddawane do użytku sukcesywnie począwszy od III kwartału 2016 r. Czytaj – Były szpital zamienia się w Bulwar Staromiejski [ZDJĘCIA].

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl