wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 17:35

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. BSH we Wrocławiu uruchomił nowoczesne laboratorium innowacji

Firma BSH uruchomiła we Wrocławiu laboratorium innowacji produkcyjnych - InnoLab. Pracują tam nad najnowszymi rozwiązaniami, które będą stosowane w fabrykach światowego koncernu. Zobacz, co robią.

Reklama

InnoLab we Wrocławiu jest już drugą (po Łodzi) taką placówką światowego koncernu BSH w Polsce.

W InnoLab pracują inżynierowie, konstruktorzy, eksperci od automatyzacji i programiści. Jak podkreśla Jochen Heel, członek zarządu BSH w Polsce, cyfrowa transformacja to jedno z najważniejszych zagadnień w strategii BSH.

Rozwijamy BSH w Polsce, aby zwiększyć naszą konkurencyjność, co wymaga najnowocześniejszych technologii Przemysłu 4.0. Nasz nowy InnoLab to centrum kreatywności i wymiany pomysłów. Innowacje przenikają nie tylko nasze produkty, ale także systemy produkcji i zarządzania
Jochen Heel, członek zarządu BSH w Polsce.

Za sprawą tej inwestycji firma chce efektywniej i szybciej optymalizować swoje procesy produkcyjne.

Na przestrzeni wyposażonej w nowoczesne narzędzia, takie jak technologia rozszerzonej rzeczywistości czy robot produkcyjny, realizujemy projekty z zakresu automatyzacji i robotyzacji, które będą usprawniały pracę w fabrykach BSH
Wojciech Tobiański, lider InnoLab.

BSH inwestuje we Wrocławiu. Fabryki produkują lodówki i piekarniki Bosch i Siemens

Historię inwestycji BSH we Wrocławiu portal wroclaw.pl opisuje od samego początku.

Dwie wrocławskie fabryki: lodówek i piekarników spółki BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego zostały uruchomione w 2017 r. Powstały na miejscu dawnych zakładów AGD przy ul. Żmigrodzkiej 143.

Od tego czasu firma zainwestowała we Wrocławiu ok. 900 mln złotych w nowe obiekty i nowoczesne systemy produkcyjne. Docelowo fabryki piekarników i lodówek będą produkowały rocznie po około milion urządzeń.

W 2020 r. firma otworzyła we Wrocławiu nowe centrum logistyczne o powierzchni 30 000 mkw, z własną infrastrukturą kolejową.

W 2021 r. firma BSH otrzymała od Jacka Sutryka, prezydenta Wrocławia, podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu nagrodę – Biznes Odpowiedzialny Społecznie.

Aby przygotować się na nadchodzące wzrosty produkcji, w ubiegłym roku firma wynajęła dodatkowy magazyn o powierzchni około 46 000 mkw..

W 2024 roku spółka BSH uruchomiła specjalny przenośnik, którym do nowego magazynu transportowane są gotowe produkty.

BSH w Polsce stawia na innowacje. We Wrocławiu będą panele słoneczne na dachach fabryk

Wszystkie z sześciu fabryk BSH w Polsce są zasilane energią elektryczną z jedynie odnawialnych źródeł, przede wszystkim z farm wiatrowych. Poza tym we wszystkich lokalizacjach w Polsce BSH instaluje panele fotowoltaiczne na dachach fabryk, magazynów i biur.

Takie instalacje działają już w Warszawie i w Rzeszowie. W tym roku zostaną również uruchomione we Wrocławiu. Dzięki temu firma będzie rocznie zamieniała promienie słońca w około 10 procent swojego rocznego zapotrzebowania na prąd.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl