wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Brama Wrocławia w pełnej okazałości. Hotel Grand niemal cały się już odsłonił [ZDJĘCIA]

Reprezentacyjna brama Wrocławia ponownie wita przyjezdnych gości. Wychodząc z Dworca Głównego w kierunku centrum miasta trudno nie zwrócić uwagi na dwa bliźniacze budynki, przez które przechodzi się jak przez bramę właśnie. Jeden z nich , to odbudowany hotel Grand, został niemal w całości odsłonięty.

Reklama

Z niecierpliwością obserwujemy odsłaniany fragmentami budynek hotelu na skrzyżowaniu ulic Kołłątaja i Piłsudskiego. Już w marcu zniknęła część rusztowań, a w połowie kwietnia widać centralną część elewacji od strony Dworca Głównego i ulicy Kołłątaja. Schowana jest jeszcze niewielka część.

Hotel Grand do końca kwietnia cały się odsłoni

Dwa budynki z wieżami przed Dworcem Głównym z bramą do miasta kojarzone były od dawna. Hotel Piast z jednej strony, z drugiej zaś odbudowany hotel Grand. 

Obecnie prowadzone są kosmetyczne prace przy elewacji prowadzonej tam od kilku lat inwestycji. Prace trwają zwłaszcza na krańcach budynku, gdzie ściany skrywane są jeszcze pod rusztowaniem. Spod zasłon prześwitują kolejne dekoracyjne detale, które również zostały odnowione.

Galeria zdjęć

Z dawnego hotelu Grand zostały tylko fragmenty ścian od strony ulic Piłsudskiego i Kołłątaja. Wnętrza budynku zostały rozebrane i przy odbudowie, wykonano najpierw podziemny parking. Dodatkowo wykonano m.in. wzmocnienia łuków i nadproży elewacji od strony ul. Kołłątaja oraz wbito prawie 300 pali żelbetowych zabezpieczających fundamenty budynków sąsiednich.

Mimo, że rusztowania z budynku znikną do końca kwietnia, to wciąż będzie jeszcze sporo do zrobienia. Do wykończenia pozostaną wąskie chodniki w okolicy hotelu oraz wiele prac wewnątrz. Zgodnie z zapowiedzią inwestora, pierwsi goście w hotelu pojawią się pod koniec 2024 r.

Rewitalizowany Hotel Grand, znajdujący się przy ul. Piłsudskiego, będzie miał 179 pokoi. Jeszcze zanim zniknęły rusztowania, w środku trwały równolegle prace nad wykańczaniem wnętrz. Inwestor pokazał nam już w styczniu 2023 r., jak wyglądają pierwsze apartamenty. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl