wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Brama Oławska prawie gotowa
Do biurowca już w tym roku wprowadzą się pierwsi najemcy. PZU
Do biurowca już w tym roku wprowadzą się pierwsi najemcy.

Brama Oławska to nowoczesny budynek, który powstaje w miejscu dawnego biurowca PZU naprzeciwko Galerii Dominikańskiej. Wszelkie prace budowlane i wykończeniowe idą zgodnie z planem. Wszystko wskazuje na to, że obiekt zostanie oddany do użytku w trzecim kwartale tego roku.

Reklama

Plac Dominikański znów nieco zmienił swoje oblicze. Na ukończeniu jest Brama Oławska, która stanęła na działce, gdzie od 1970 roku znajdował się dawny budynek PZU, projektu Ryszarda Natusiewicza. Ze względu na stan techniczny został on rozebrany w 2017 roku, a budowa nowego obiektu ruszyła w lutym 2020 r.

Prace budowlane idą zgodnie z planem

Jak twierdzą przedstawiciele biura prasowego PZU, wszystkie prace budowalne realizowane są bez zakłóceń. Obecnie na ukończeniu są roboty drogowe: powstają chodniki w podcieniu oraz zatoczka autobusowa tuż przy budynku. Na ukończeniu jest także elewacja, na której montowane są płyty kompozytowe, szklenia oraz detale dekoracyjne. Na górnych kondygnacjach i na dachu prowadzone są już ostatnie prace porządkowe. Natomiast na niższych piętrach wykonywane są jeszcze drobne prace instalacyjne.

Według planu Brama Oławska ma uzyskać pozwolenie na użytkowanie (PnU) w trzecim kwartale 2022r. Gdy to nastąpi, kolejnym etapem inwestycji będzie wykończenie powierzchni dla poszczególnych najemców, zgodnie z ich indywidualnymi preferencjami.

Biura i lokale usługowe nie tylko dla PZU

Brama Oławska ma 7 kondygnacji naziemnych oraz 3 podziemne z ponad 140 miejscami parkingowymi. Zaplanowano też miejsca dla rowerzystów. Łączna powierzchnia biurowa wyniesie ponad 14 tys. m kw. Oprócz powierzchni przeznaczonej dla Grupy PZU, w nowym biurowcu zaplanowano także około 8 tys. m kw dla innych najemców. W związku z tym cały czas prowadzony jest proces komercjalizacji. Dostępne na wynajem są zarówno powierzchnie biurowe na kondygnacjach +3, +4, +5, +6, jak i powierzchnie usługowe na parterze. 

Plac Dominikański zabudowany z każdej strony

Nowy obiekt został połączony z IX LO przy ul. Piotra Skargi. Stanowi zamknięcie i uporządkowanie ostatniego niezabudowanego fragmentu skrzyżowania ulic Oławskiej i Piotra Skargi.

Tuż przy biurowcu poszerzony został chodnik i stworzono podcienie na całej długości elewacji frontowej, co powinno zwiększyć komfort osób czekających na pobliskim przystanku. Z kolei podziemne przejście, zwane Słodowym, przy którym zlokalizowany jest biurowiec, jest odtwarzane w podobnym kształcie do tego przed inwestycją. Pojawiły się też słupy wspierające znajdujący się nad nim budynek.

Głównym projektantem biurowca, który powstaje przy ul. Oławskiej 35 we Wrocławiu jest Artur Jasiński wraz ze współpracownikami z Biura Architektonicznego Artur Jasiński i Wspólnicy z Krakowa. Na generalnego wykonawcę biurowca, Grupa PZU wybrała firmę Warbud. Inwestorem całości jest Tower Inwestycje – spółka z Grupy PZU.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl