wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Rozpoczęła się rozbiórka biurowca PZU przy ul. Oławskiej
Rozbiórka biurowca PZU przy ul. Oławskiej Janusz Krzeszowski
Rozbiórka biurowca PZU przy ul. Oławskiej

Już w listopadzie z centrum Wrocławia zniknie kolejny stary biurowiec. Rozpoczęła się właśnie rozbiórka budynku należącego do PZU przy ul. Oławskiej.

Reklama

Duże zmiany w okolicy Placu Dominikańskiego rozpoczęły się jeszcze w ubiegłym roku od wyburzenia dwóch starych biurowców, wybudowanych jeszcze w epoce PRL-u, czyli Navicentrum i Naviga. Ich miejsce już wkrótce zajmie inny nowoczesny obiekt.

Rozbiórka biurowca PZU przy ul. Oławskiej, fot. Janusz Krzeszowski

Taki sam los czeka biurowiec PZU. Jego właściciel od ubiegłego roku starał się o zgodę na jego rozbiórkę. Od połowy 2016 r. budynek nie był już użytkowany, a pracownicy firmy przenieśli się do innych obiektów należących do firmy.

Rozbiórka biurowca PZU przy ul. Oławskiej, fot. Janusz Krzeszowski

– Po jego wyburzeniu planujemy w tym miejscu wybudowanie nowoczesnego obiektu biurowego – twierdzi Agnieszka Rosa z zespołu prasowego PZU.

Rozbiórka biurowca PZU przy ul. Oławskiej, fot. Janusz Krzeszowski

Obecny biurowiec PZU przy ul. Oławskiej 35 zaprojektował w latach 60-tych ubiegłego wieku prof. Ryszard Natusiewicz, natomiast jego budowę zakończono dopiero w latach 70-tych. Obecnie budynek swym wyglądem znacznie odstaje od pozostałych budowli na Placu Dominikańskim, takich jak znajdująca się naprzeciwko galeria handlowa, biurowiec Dominikańśki, Justin Center czy znajdujące się w pobliżu OVO Wrocław. Jest szansa, że nowy obiekt lepiej wpisze się w to otoczenie. Jednak nie jest jeszcze znany jego ostateczny kształt ani wielkość.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl