www.wroclaw.pl

  Wrocławianie wspierają lokalne mikroprzedsiębiorstwa. Konkurs #bezmikroniemamakro do 14 lipca

  Ciekawe historie – interesujące wspomnienia związane z wrocławskimi rzemieślnikami i takimi miejscami jak osiedlowy warzywniak, kwiaciarnia czy lokalna piekarnia. Do 14 lipca trwa konkurs #bezmikroniemamakro, w którym Wrocław promuje mikroprzedsiębiorców.

  zdjęcie ilustracyjne Fot. WPT
  zdjęcie ilustracyjne

  Konkurs #bezmikroniemamakro to okazja by wrocławianie zauważyli mikroprzedsiębiorców. Na Facebookowym fanpagu Wrocławskiego Parku Technologicznego można przeczytać ciekawe wspomnienia związane z lokalną piekarnią, cukiernią, warzywniakiem czy zegarmistrzem.

  Piotrek Wnętrzak: – Moim zdaniem najlepszą mikrofirmą we Wrocławiu jest Bite a donut. Ma on lokal w Arkadach oraz dobre paczki, które z wyglądu jak i smaku są pyszne. Aleksandra Matla: – Mexico Bar Sępa-Szarzyńskiego – pierwsza miłość, pierwsza randka i najlepsze jedzenie. Mimo mieszkania na drugim końcu miasta nadal jeździmy tam zjeść. Krzysztof Kazimierz Kaglik: – Pucybuty, z ul.Sokolniczej to czarodzieje, robią cuda z butami. Marta Sworowska: – Kiedy ostatnio mój zegarek wyzionął ducha, koleżanki z pracy zaczęły podsyłać linki do nowszych modeli. Dziadek jednak nauczył mnie szacunku do przedmiotów które mają dla Nas znaczenie. „Tylko One mają duszę”- powtarzał. Właśnie dlatego Zegarmistrz „Gea” ul.Orzechowa 112 jest tym, którego odwiedzam najczęściej.

  wpisy internautów

  #bezmikroniemamakro zgłoszenia do 14 lipca

  Takich historii cały czas przybywa – konkurs, w ramach którego polecając wrocławską firmę, można wygrać nowoczesny smartfon iPhone 11, trwa do 14 lipca. Każdy może wziąć w nim udział.

  – Ogromnie cieszymy się, że konkurs #bezmikroniemamakro wciągnął wrocławianki i wrocławian. Historie, które nam opowiadają, są niezwykle ciekawe, czasem nawet wzruszające. Pozwalają też odkryć nowe wyjątkowe miejsca, które są tuż obok nas, ale wcześniej nie wiedzieliśmy o ich istnieniu. Chcemy poznać ich jeszcze więcej, dlatego zachęcam – piszcie do nas, polecajcie swoje ulubione mikrofirmy – mówi Maciej Potocki, prezes WPT.

  Wrocław wspiera mikrofirmy

  Co ważne, promocja zgłoszonych mikrofirm nie zakończy się wraz z konkursem. WPT wraz z miastem Wrocław będzie je promować, tak by informacja o ich działalności dotarła do jak największej liczby mieszkańców. Dzięki zgłoszeniom do konkursu na stronie www.bezmikroniemamakro.pl powstanie baza wrocławskich mikroprzedsiębiorstw.

  Warto dodać, że „Bez mikro nie ma makro” to projekt, który skupia wokół siebie organizacje i instytucje związane ze wspieraniem mikroprzedsiębiorczości. Już dziś ambasadorami projektu są: Dolnośląska Izba Rzemieślnicza, Dolnośląska Izba Gospodarcza, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Biuro Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia. Czytaj także: 600 milionów w budżecie Wrocławia od mikrofirm. WPT: Bez mikro nie ma makro.

  Wrocławski Rzemieślnik

  Nowością jest nowy, miejski portal Wrocławski Rzemieślnik. Znajdziemy w nim namiary na lokalnych szewców, krawców, zegarmistrzów, cukierników czy mechaników. W bazie jest już ponad 120 mikrofirm, zaznaczonych na interaktywnej mapie Wrocławia.

  Dzięki stronie, mieszkańcy Wrocławia mogą bez problemu trafić do lokalnych zakładów rzemieślniczych oraz zapoznać się z ich ofertą. Wiele z nich nigdzie się nie reklamuje, nie posiada stron internetowych ani profili w mediach społecznościowych. Dla rzemieślników jest to więc wyjątkowa okazja, aby się wypromować - wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy