wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:33

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. „Bez Mikro Nie Ma Makro”. W Wiszni Małej porozmawiają o rozwoju lokalnego biznesu
„Bez Mikro Nie Ma Makro”. W Wiszni Małej porozmawiają o rozwoju lokalnego biznesu Pixabay

Już we wtorek, 23 maja br., przedsiębiorcy z gminy Wisznia Mała, będą mogli porozmawiać z przedstawicielami Wrocławskiego Parku Technologicznego oraz Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej o możliwościach rozwoju ich firm we współpracy z tymi instytucjami. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Bez Mikro Nie Ma Makro”.

Reklama

Bez Mikro Nie Ma Makro – to projekt zainicjowany przez Wrocławski Park Technologiczny. W jego ramach zrealizowano już m.in. konkursy promujące wspieranie lokalnych firm, utworzono bazę informacji o mikroprzedsiębiorczości i przeprowadzono akcję Wrocławski Rzemieślnik.

Od kwietnia WPT, wspólnie z Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz Stowarzyszeniem Aglomeracja Wrocławia, rozpoczęło organizację cyklu spotkań z mikroprzedsiębiorcami, które obejmą swoim zasięgiem wszystkie gminy sąsiadujące ze stolicą województwa.

Opowiedzą o możliwościach efektywnej współpracy biznesowej

Tym razem spotkanie dla przedsiębiorców w ramach projektu „Bez Mikro Nie Ma Makro” odbędzie się w Wiszni Małej (współorganizatorem spotkania jest Gmina Wisznia Mała).

W pierwszej części spotkania przedstawiciele Wrocławskiego Parku Technologicznego oraz Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej przedstawią narzędzia wspierające powstawanie i rozwój lokalnego biznesu. Zaraz po tym zaplanowano   dyskusję na temat potrzeb i wyzwań stojących przed przedsiębiorcami z gminy Wisznia Mała oraz możliwości współpracy z instytucjami otoczenia biznesu.

Wrocław i wszystkie gminy ościenne to jeden system funkcjonalny. Choć często pracujemy na rzecz dużych inwestorów, którzy tu prowadzą swoją działalność, to bardzo chętnie pochylamy się też nad sprawami małych firm. Widzę bardzo duży potencjał współpracy z przedsiębiorcami z takich gmin, jak Wisznia Mała.
Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej

Wsparcie dla osób, które chcą otworzyć własną firmę

O możliwościach współpracy mającej na celu rozwój małych przedsiębiorstw opowiedzą również przedstawiciele Wrocławskiego Parku technologicznego.

We Wrocławiu mamy wiele programów wspierających firmy różnej wielkości. Zależy nam też na działaniach skierowanych do osób, które dopiero zamierzają otworzyć swój biznes. Chcielibyśmy te działania rozszerzyć również na okoliczne gminy.
Maciej Potocki, prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego

Spotkanie odbędzie się we wtorek 23 maja 2023 r. o godzinie 18:00 w OKSiR Wisznia Mała przy ul. Szkolnej 1 w Wiszni Małej.

Współpraca mikroprzedsiębiorców z instytucjami otoczenia biznesu może przyczynić się do ich dynamicznego rozwoju.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl