www.wroclaw.pl

  Wieżowiec nad Odrą i nowe mieszkania we Wrocławiu

  55 metrów wysokości i 17 pięter będzie miał nowy wieżowiec nad Odrą. Inwestycja wrocławskiego Archicomu to część liczącej 300 mieszkań oferty na dwóch osiedlach: Browary Wrocławskie i Olimpia Port.

  Nowy wieżowiec nad Odrą Fot. Archicom
  Nowy wieżowiec nad Odrą

  Przejeżdżając obok dawnego Browaru Piastowskiego (obecnie to osiedle mieszkaniowe Browary Wrocławskie) przy ul. Jedności Narodowej można zobaczyć bilbord z wizualizacją nowego wieżowca, który stanie nad Odrą. Będzie to mierząca 55 metrów wysokości Słodowania. Obok wybudowany będzie 7-piętrowy budynek, który inwestor nazwał Wytwórnia Kawy.

  Warto podkreślić, że po raz pierwszy w historii wprowadzamy do sprzedaży 18-kondygnacyjny wysokościowiec. Słodownia razem z Wytwórnią Kawy, sąsiadującym z nią apartamentowcem, domknie przestrzeń kompleksu od strony Mostów Warszawskich

  Piotr Ludwiński, dyrektor sprzedaży w Archicom SA.
  55 metrów wysokości i 17 pięter będzie miał nowy wieżowiec nad Odrą Fot. Archicom
  55 metrów wysokości i 17 pięter będzie miał nowy wieżowiec nad Odrą

  Dwa apartamentowce to nowy etap rewitalizowanego kompleksu Browarów Wrocławskich. Będą tam mieszkania od 29 do 105 mkw. Zakończenie budowy planowe jest na czerwiec 2023 roku.

  Inwestor podkreśla, że na osiedlu znajdą się multifunkcyjne udogodnienia dla przyszłych mieszkańców. Zielony taras na drugim piętrze Słodowni będzie stanowił widokową przestrzeń ogólnodostępną dla społeczności sąsiedzkiej.

  – Każdy z mieszkańców będzie mógł korzystać z licznych benefitów - chillout roomu w budynku Leżakowni, wyjątkowym w skali kraju klubie fitness w rewitalizowanej Starej Stajni oraz kajakowni, która znajduje się w budynku Wiatrowni – informują przedstawiciele Archicomu.

  Czytaj także:

  300 mieszkań na dwóch osiedlach

  Olimpia Port Fot. Archicom
  Olimpia Port

  Wrocławski deweloper wylicza, że w sumie przygotowuje blisko 300 nowych mieszkań  w rewitalizowanym kompleksie Browarów Wrocławskich i na osiedlu Olimpia Port.

  – Nie zwalniamy tempa i początek nowego roku rozpoczynamy z nową mocą, zaopatrując wrocławski rynek w unikalną ofertę mieszkań w skali Wrocławia – mówi Piotr Ludwiński.

  Olimpia Port to wieloetapowe osiedle na wrocławskich Swojczycach, gdzie już zamieszkało 2 tys. osób. W najnowszej ofercie będą mieszkania 2-3-4-pokojowe, od 37 do 74 mkw. Zakończenie budowy planowe jest na sierpień 2022 roku. Czytaj również: Ruszył konkurs na rzeźbę na osiedlu Olimpia Port.

  Grupa Archicom to ogólnopolski deweloper, lider wrocławskiego rynku mieszkaniowego realizujący projekty także w Krakowie, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi. Grupa ma zabezpieczone grunty pozwalające na realizację 6800 mieszkań w kolejnych projektach. Spółka jest notowana na GPW od marca 2016 r.