wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wieżowiec nad Odrą i nowe mieszkania we Wrocławiu
Nowy wieżowiec nad Odrą Archicom
Nowy wieżowiec nad Odrą

55 metrów wysokości i 17 pięter będzie miał nowy wieżowiec nad Odrą. Inwestycja wrocławskiego Archicomu to część liczącej 300 mieszkań oferty na dwóch osiedlach: Browary Wrocławskie i Olimpia Port.

Przejeżdżając obok dawnego Browaru Piastowskiego (obecnie to osiedle mieszkaniowe Browary Wrocławskie) przy ul. Jedności Narodowej można zobaczyć bilbord z wizualizacją nowego wieżowca, który stanie nad Odrą. Będzie to mierząca 55 metrów wysokości Słodowania. Obok wybudowany będzie 7-piętrowy budynek, który inwestor nazwał Wytwórnia Kawy.

Warto podkreślić, że po raz pierwszy w historii wprowadzamy do sprzedaży 18-kondygnacyjny wysokościowiec. Słodownia razem z Wytwórnią Kawy, sąsiadującym z nią apartamentowcem, domknie przestrzeń kompleksu od strony Mostów Warszawskich

Piotr Ludwiński, dyrektor sprzedaży w Archicom SA.
55 metrów wysokości i 17 pięter będzie miał nowy wieżowiec nad Odrą Fot. Archicom
55 metrów wysokości i 17 pięter będzie miał nowy wieżowiec nad Odrą

Dwa apartamentowce to nowy etap rewitalizowanego kompleksu Browarów Wrocławskich. Będą tam mieszkania od 29 do 105 mkw. Zakończenie budowy planowe jest na czerwiec 2023 roku.

Inwestor podkreśla, że na osiedlu znajdą się multifunkcyjne udogodnienia dla przyszłych mieszkańców. Zielony taras na drugim piętrze Słodowni będzie stanowił widokową przestrzeń ogólnodostępną dla społeczności sąsiedzkiej.

– Każdy z mieszkańców będzie mógł korzystać z licznych benefitów - chillout roomu w budynku Leżakowni, wyjątkowym w skali kraju klubie fitness w rewitalizowanej Starej Stajni oraz kajakowni, która znajduje się w budynku Wiatrowni – informują przedstawiciele Archicomu.

Czytaj także:

300 mieszkań na dwóch osiedlach

Olimpia Port Fot. Archicom
Olimpia Port

Wrocławski deweloper wylicza, że w sumie przygotowuje blisko 300 nowych mieszkań  w rewitalizowanym kompleksie Browarów Wrocławskich i na osiedlu Olimpia Port.

– Nie zwalniamy tempa i początek nowego roku rozpoczynamy z nową mocą, zaopatrując wrocławski rynek w unikalną ofertę mieszkań w skali Wrocławia – mówi Piotr Ludwiński.

Olimpia Port to wieloetapowe osiedle na wrocławskich Swojczycach, gdzie już zamieszkało 2 tys. osób. W najnowszej ofercie będą mieszkania 2-3-4-pokojowe, od 37 do 74 mkw. Zakończenie budowy planowe jest na sierpień 2022 roku. Czytaj również: Ruszył konkurs na rzeźbę na osiedlu Olimpia Port.

Grupa Archicom to ogólnopolski deweloper, lider wrocławskiego rynku mieszkaniowego realizujący projekty także w Krakowie, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi. Grupa ma zabezpieczone grunty pozwalające na realizację 6800 mieszkań w kolejnych projektach. Spółka jest notowana na GPW od marca 2016 r.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl