wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 8°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Browary Wrocławskie źródło: inwestor
Browary Wrocławskie

Apartamenty nad rzeką i mieszkania w sercu dawnego Browaru Piast buduje Archicom. Budowa II etapu Browarów Wrocławskich ruszy jeszcze w tym roku, a pierwsi mieszkańcy będą mogli wprowadzać się w połowie 2020 r.

Reklama

I etap inwestycji spotkał się z dużym zainteresowaniem – w ciągu 2 tygodni nabywców znalazło 50 mieszkań. Deweloper odpowiadając na potrzeby rynku uzupełnia ofertę o 185 apartamentów w Wiatrowni oraz 140 mieszkań w Warzelni i Wozowni. Czytaj także – Budują Browary Wrocławskie.

– Duże zainteresowanie klientów Browarami Wrocławskimi potwierdza, że nasz pomysł na to miejsce odpowiada na oczekiwania współczesnych mieszczan. Rozwijając koncepcję, konsekwentnie mamy na uwadze zarówno historyczną wartość tej nieruchomości, jak również stworzenie ciekawej, śródmiejskiej enklawy – mówi Dorota Jarodzka-Śródka, prezes Archicomu.

W ramach II etapu inwestycji Archicom wprowadzi do sprzedaży 3 budynki.

Apartamenty nad Odrą

Wiatrownia, to pierwszy z trzech wysokich budynków zaprojektowanych w pasie nadrzecznym inwestycji. Rytm wyznaczany przez kolejne „wieże” kończy mocny akcent w postaci 16-piętrowego budynku Słodowni. Do wyboru są lokale o powierzchni od 37 do 94 mkw.

Browary Wrocławskie, źródło: inwestor 

Architekci zadbali o wykorzystanie dawnych elementów Browaru Piastowskiego, łącząc symbolicznie przeszłość z tym, co nowe. Wyróżnikiem budynku będą umieszczone na dachu nasady wiatrowe - kiedyś chroniły budynki browaru przed zawiewaniem zimnego powietrza do wnętrza. Dziś te elementy, pamiętane przez wielu Wrocławian, pełnią też funkcję kompozycyjną - będą „witać” jadących w stronę Centrum i domykać oś widokową od strony ul. Wyszyńskiego.

Nowe obiekty w otoczeniu loftów

W centralnej części inwestycji, tuż obok jednego z głównych placów Browarów, zrealizowane zostaną dwa nowe budynki: Wozownia i Warzelnia. Pierwszy z nich mieści się naprzeciwko historycznego budynku Starej Stajni. Oferta obejmie 60 mieszkań o powierzchni od 38 do 75 mkw.

Miejsce z śródmiejskim charakterem

Jedną z myśli przewodnich projektu jest przywrócenie terenu przy ul. Jedności Narodowej wrocławianom. Aby znów mogło kwitnąć tu miejskie życie, Archicom zaprojektował system połączonych ze sobą placów kierujących spacerowiczów w stronę Odry. Wokół placów powstanie miejsce na modne restauracje, przestrzenie co-workingowe, market spożywczy.

W ramach tego etapu przewidziano w parterach 10 lokali komercyjnych o powierzchniach od  70 do 140 mkw. Łącznie w ramach kompleksu przeznaczono na funkcje usługowe o powierzchni ok. 4 500 mkw, co pozwoli mieszkańcom na robienie zakupów w bezpośredniej okolicy. Pierwsi operatorzy komercyjni już wybierają swoje lokale.

W stronę Odry

Browary Wrocławskie będą otwarte na tereny rekreacyjne nad brzegiem Odry. To dla mieszkańców oznacza wiele możliwości czasu wolnego – jogging, kajaki, pikniki czy wycieczki rowerowe siecią długich tras wzdłuż rzeki. Czytaj także – Browary Wrocławskie na łamach gazety.

– Główną ideą założenia jest połączenie historycznego placu o charakterze społecznym z rekreacyjnym nabrzeżem Odry. Dwie wyraźne przestrzenie – zurbanizowana i zielona zdefiniują istotę tego miejsca – mówi Kazimierz Śródka, architekt. Czytaj także – W Browarze Piastowskim powstanie 1000 mieszkań.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl