wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Stara Stajnia – lofty w dawnym Browarze Piastowskim
Stara Stajnia w dawnym Browarze Piastowskim źródło: inwestor
Stara Stajnia w dawnym Browarze Piastowskim

Przed laty ogromny zakład przemysłowy i perła dolnośląskich browarów, a wkrótce jedna z najnowocześniejszych części Wrocławia. Deweloper robi lofty w Starej Stajni w Browarach Wrocławskich. Apartamenty nad rzeką i mieszkania w sercu dawnego Browaru Piast buduje Archicom.

Reklama

Archicom buduje – Starą Stajnię w Browarach Wrocławskich. W budynku znajdują się 22, industrialne lofty, w metrażach od 36 do 76 mkw.

Wizualizacje, źródło: inwestor

Nowa inwestycja dewelopera powstaje na terenie dawnego Browaru Piastowskiego przy ul. Jedności Narodowej we Wrocławiu.

Browary Wrocławskie tworzyć będzie kompleks kilkunastu budynków o różnorodnych funkcjach, z czego kilka z nich to zaadaptowane budynki historyczne wpisane do rejestru zabytków.

Jednym z założeń projektu Stara Stajnia było pozostawienie wewnątrz budynku starej pochylni dla koni prowadzącej na pierwsze piętro stajni.

– Jest to element unikalny w skali kraju, więc chcieliśmy go udostępnić wszystkim mieszkańcom osiedla, dlatego w tej części budynku zaprojektowaliśmy klub fitness – dodaje Agnieszka Boreczek-Sinkiewicz z Archicom Studio, architekt prowadzący Browarów Wrocławskich.

Wizualizacje, źródło: browarywroclawskie.pl

– Przestrzeń niszczejącego Browaru już dawno pobudzała naszą wyobraźnię. Naszą ambicją, a jednocześnie wielkim marzeniem było nadaniu temu poprzemysłowemu terenowi drugiego życia poprzez wyeksponowanie jego atutów historycznych, symbolicznych i lokalizacyjnych. Chcemy, aby w tak wyjątkowej i niezwykłej lokalizacji mogły „warzyć się” nowe historie mieszkańców, którzy wybiorą tę przestrzeń na miejsce swojego zamieszkania – mówi Dorota Jarodzka-Śródka – prezes i współzałożyciel Archicom SA. Czytaj także – Budują Browary Wrocławskie

Wizualizacje, źródło: browarywroclawskie.pl

W stronę Odry

Browary Wrocławskie to 14 obiektów, zarówno XIX-wiecznych, zrewitalizowanych, jak i nowo powstałych, które detalami oraz indywidualnym charakterem będą nawiązywać do przeszłości – chodzi m.in. o butelkowanię, leżakownię, warzelnię, starą stajnię, wozownię, słodownię, wytwórnie kawy, wiatrownię, korkownię, kapslownię, nową butelkownię, formiernię oraz dwie wille.

Wizualizacje, źródło: browarywroclawskie.pl

Deweloper wybuduje apartamenty z widokiem na rzekę lub panoramę miasta, nowoczesne lofty z neogotyckimi elementami oraz komfortowe mieszkania – łącznie aż 1000 lokali.

Wizualizacje, źródło: browarywroclawskie.pl

Browary Wrocławskie będą otwarte na tereny rekreacyjne nad brzegiem Odry. To dla mieszkańców oznacza wiele możliwości spędzenia czasu wolnego – jogging, kajaki, pikniki czy wycieczki rowerowe.

Czytaj także: 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl