wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Browary Wrocławskie na łamach gazety
"Nowiny Wrocławskie" źródło: inwestor
"Nowiny Wrocławskie"

Wrocławski deweloper budujący Browary Wrocławskie wydał gazetę „Nowiny Wrocławskie”. Można tam znaleźć m.in. historyczne ciekawostki dotyczące jednej z przemysłowych dzielnic miasta.

Reklama

Przy ul. Jedności Narodowej, tam gdzie przez lata był Browary Piastowski, wrocławski deweloper Archicom buduje Browary Wrocławskie. Powstaną m.in. apartamenty i lofty a także trasy spacerowe, kawiarnie, klub kajakowy, kino i biura. Pierwsze budynki będą gotowe za 3 lata, cała inwestycja za 5 lat. Deweloper chcąc przybliżyć historię tego miejsca wydał bezpłatną gazetę „Nowiny Wrocławskie”. Rozdawali ją, w różnych częściach miasta, aktorzy przebrani w stroje z epoki.

– Tereny przy ul. Jedności Narodowej to miejsce ważne dla wrocławian i historii miasta, a także skarbnica opowieści, które znaleźć można w źródłach lub usłyszeć od byłych pracowników browaru. Najciekawsze z nich chcieliśmy przedstawić mieszkańcom naszego miasta – mówi Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.

źródło:Archicom

Jak odkryto recepturę portera?

„Nowiny Wrocławskie” opowiadają o koniach, które transportowały piwo specjalną pochylnią w budynku Starej Stajni i pracowały tylko wtedy, gdy same skosztowały złocistego trunku. Znaleźć tu można również historię parobka, który przez swoją nieuwagę podobno odkrył recepturę piwa porter, z którego później słynął wrocławski browar. Autorzy opisują również jak doszło do tego, że na terenie browaru palono kawę.

Wszystkie opowieści z wydania specjalnego Nowin Wrocławskich, są osadzone w realiach dawnego Browaru i w ten czy inny sposób znajdziemy je w powstającej inwestycji Archicomu. Dawna pochylnia w budynku Starej Stajni zostanie zachowana i wyeksponowana, dawna palarnia kawy znalazła miejsce w nazwie jednego z budynków w założeniu, zlokalizowanie lokali usługowych w parterach zabytkowych budynków i trzy place o charakterze społecznym dają nadzieję na to, że zimnego portera napijemy się w jednej z restauracji czy ogródków.

Browary Wrocławskie – wizualizacja, źródło: inwestor

Browary Wrocławskie będą kompleksowym założeniem urbanistycznym zlokalizowanym przy ul. Jedności Narodowej. W ramach inwestycji pojawią się mieszkania, apartamenty i lofty, a także biura, lokale usługowe, supermarket.

Projekt przewiduje połączenie rekreacyjnej przestrzeni nad rzeką z trzema placami o charakterze społecznym. W pierwszym miesiącu sprzedaży blisko połowa mieszkań zlokalizowanych w Nowej Beczkowni i Formierni znalazła swoich nabywców. Czytaj więcej: Budują Browary Wrocławskie

Będą kolejne „Nowiny Wrocławskie”

Wydanie „Nowin Wrocławskich” jest kontynuacją wydarzeń, które miały miejsce podczas październikowej premiery Browarów Wrocławskich w zabytkowych murach inwestycji. Relację z tego wydarzenia można zobaczyć na kanale YouTube dewelopera.

Deweloper chce by „Nowiny Wrocławskie” ukazywały się mniej więcej co pół roku. W kolejnym numerze znajdą się wrocławskie legendy, zasłyszane historie i ciekawostki.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl